30 Mart 2017, Perşembe 11:00:03

Sabiha Gökçen Havalimanı büyütülüyor

2009 yılından itibaren arka arkaya 7 yıl “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” olma ünvanını elde eden İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, terminal binasını genişletme kararı aldı. Genişletme projesi için başlatılan ihale süreci 21 Nisan’da sona erecek.
  • 2009 da proje aşamasında uyarmistik inşaat evresinde yapilsaydi ilaveler 15 yıl revizyon gerekemezdi.Tabi patrona şirin görünmek isteyen genel müdür sayesinde olmadı.Eee tabiki yap işlet devret mantığı.Revizyonlar bir yerde kimin cebinden çıkacak kimler nemanalanacak bunada bakmak lazım .
  • Yetmez! daha da arttırın, giden uçaklar 2 saat taksi yapsın, gelenlere 3 er saat ctot gelsin. Sonra da gece çalışma var diye meydanı kapatın. Böylece yolu Sabihada geçip rezil olmayan kimse kalmasın.
  • Hayatımızdaki en sıradışı uluslararası OLMAYAN yalnızca AVM kültürü ve zihniyeti ile çalışan bir havalimanı kesinlikle hizmet ve müşteri memnuniyeti hiç bir zaman ön planda olmamistir. Para para para....
  • Su ikinci pist neymia boyle yillardir bitmedi. Devamli gecikme rotar hele yazin durum vahim. 3.havalimani acilacak sonra ikinci pist biticek. Ozellikle mi yapildi yoksa beceriksizlik mi bilemedim

2009 yılından itibaren arka arkaya 7 yıl “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” olma ünvanını elde eden İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, terminal binasını genişletme kararı aldı. Genişletme projesi için başlatılan ihale süreci 21 Nisan’da sona erecek. Projenin tamamlanmasıyla birlikte terminalin yolcu kapasitesi yıllık 6 milyon artacak.

Yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan ve 31 Ekim 2009 tarihinde hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yeni terminal binası, alınan ek yatırım kararıyla genişleyecek. İç hatlar giden yolcu katı iskele bloğunda yapılacak yeni alan yaklaşık 25 bin metrekare büyüklüğe sahip olacak. Bu alanda 4 adet yolcu köprüsü, yolcu bekleme salonları, ticari alanlar ve ofisler bulunacak. Hizmete girdiği ilk günden bu yana “yolcu dostu terminal” olma özelliğini ortaya koyan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ek yatırımın ardından yolcu kapasitesi yıllık 6 milyon artacak. 

Teklif alma süresinin 21 Nisan’da sona ereceği genişleme ihalesi hakkındaki ayrıntılı şartname bilgilerine ulaşmak isteyen firmalar, www.sabihagokcen.aero web sitesinden ya da ihaleisg@sgia.aero mail adresinden bu bilgilere ulaşabilirler. 2016 yılında 29.6 milyon yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Sabiha Gökçen, Airports Council International (ACI) Europe tarafından 2009 yılından itibaren arka arkaya 7 yıl boyunca “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” seçilmişti. Öte yandan yapımı devam etmekte olan Sabiha Gökçen Havalimanı 2. pist inşaatının 2019 yılında, Pendik-Tavşantepe metro bağlantı inşaatının ise 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı büyütülüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Günaydın isg yonetimi ~ 1 yıl önce
2009 da proje aşamasında uyarmistik inşaat evresinde yapilsaydi ilaveler 15 yıl revizyon gerekemezdi.Tabi patrona şirin görünmek isteyen genel müdür sayesinde olmadı.Eee tabiki yap işlet devret mantığı.Revizyonlar bir yerde kimin cebinden çıkacak kimler nemanalanacak bunada bakmak lazım .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ctot ~ 1 yıl önce
Yetmez! daha da arttırın, giden uçaklar 2 saat taksi yapsın, gelenlere 3 er saat ctot gelsin. Sonra da gece çalışma var diye meydanı kapatın. Böylece yolu Sabihada geçip rezil olmayan kimse kalmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübeli ~ 1 yıl önce
Hayatımızdaki en sıradışı uluslararası OLMAYAN yalnızca AVM kültürü ve zihniyeti ile çalışan bir havalimanı kesinlikle hizmet ve müşteri memnuniyeti hiç bir zaman ön planda olmamistir. Para para para....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jjj ~ 1 yıl önce
Su ikinci pist neymia boyle yillardir bitmedi. Devamli gecikme rotar hele yazin durum vahim. 3.havalimani acilacak sonra ikinci pist biticek. Ozellikle mi yapildi yoksa beceriksizlik mi bilemedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000