25 Ekim 2015, Pazar 14:34:52

Sabiha Gökçen gece uçuşlarına kapanıyor

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, pist bakım çalışmaları sebebiyle 5 ay süreyle hafta içi +3 gün, gece uçuşlarına kapatılacak.
  • Hah şimdi oldu. Şahtınız şahbaz oldunuz. Senenin en yoğun sezonu geceleri meydan kapatıp millete çektirdiğiniz çile az geldi, bir de kışın devam ettirin. Koskoca 3-4 ayda çözemediğinizi yağmurda karda nasıl çözebileceksiniz anlamadık. Tüm havayolu şirketlerinin itibarı yerle bir oluyor. Yolcuların çektiği ise cabası. Kimse bu meydanda yılan hikayesine dönen bakım beceriksizliğinin farkına bile varamıyor.
  • Eyi oldu azıcık rahat edelim yaz boyu canımizı disimize taktık dinlenelim biraz.
  • Gece 12 ye kadar uçuş var sabihada o yüzden zannetmiyorum kapatilacagini çünkü gece 12 ile 4 arası uçuş yok yıllardır böyle o yüzden bu saatte çalışma yapılır orada çalışan güvenlik arkadaşlar sevinmeyin rahat birakmazlar o yüzden ben rahatım heas suan yayınlamış olduğu 22 den sonra uçuş olmayacak demesi yalan olacak bence ilerliyen günlerde göreceğiz inşallah iyi aksamlar
  • Bakalım dedikleri gibi olacakmı, kulaktan dolma laflar bunlar kanımca..

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, pist bakım çalışmaları sebebiyle 5 ay süreyle hafta içi +3 gün, gece uçuşlarına kapatılacak.

İkinci pistin yapılamaması nedeniyle hava trafiğinde ciddi sorun yaşanan Sabiha Gökçen Havalimanı'nda +3 Kasım'da başlayacak pist çalışmaları yüzünden hafta içinde gece uçuşları da yapılamayacak. 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na bağlı havalimanı otoritesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri şirketinden (HEAŞ) yapılan açıklamada, pistteki bakım çalışmalarının 3 Şubat'ta gerçekleşen Sabiha Gökçen Havalimanı Slot Mahalli Koordinasyon Komite Toplantısı'nda alındığı belirtildi. Kararın, mayısta yapılan uluslararası yayınlarla ilan edildiğine dikkat çekilen açıklamada, pist çalışmalarının 3 Kasım'da başlayacağı ve 25 Mart 2016'ya kadar devam edeceği kaydedildi. Pist çalışmaları, hafta içi +3 gece (1 gece 6 saat +2 gece 4 saat olacak şekilde) gerçekleştirilecek.

Pist, uluslararası saat sistemine göre pazartesi günleri saat 22.00-04.00 arası, salı ve çarşamba ise saat 23.00-03.00 arası kapalı olacak. Yerel saate göre ise yaz uygulamasının devam ettiği günlerde +3 saat, kış uygulamasına geçildikten sonra +2 saat ekleme yapılarak pistin uçuşlara kapalı olduğu zaman dilimi hesaplanacak.

Mustafa Gün / Zaman

Sabiha Gökçen gece uçuşlarına kapanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Şahbaz ~ 3 yıl önce
Hah şimdi oldu. Şahtınız şahbaz oldunuz. Senenin en yoğun sezonu geceleri meydan kapatıp millete çektirdiğiniz çile az geldi, bir de kışın devam ettirin. Koskoca 3-4 ayda çözemediğinizi yağmurda karda nasıl çözebileceksiniz anlamadık. Tüm havayolu şirketlerinin itibarı yerle bir oluyor. Yolcuların çektiği ise cabası. Kimse bu meydanda yılan hikayesine dönen bakım beceriksizliğinin farkına bile varamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rotasız ~ 3 yıl önce
Eyi oldu azıcık rahat edelim yaz boyu canımizı disimize taktık dinlenelim biraz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
guvenlik ~ 3 yıl önce
Gece 12 ye kadar uçuş var sabihada o yüzden zannetmiyorum kapatilacagini çünkü gece 12 ile 4 arası uçuş yok yıllardır böyle o yüzden bu saatte çalışma yapılır orada çalışan güvenlik arkadaşlar sevinmeyin rahat birakmazlar o yüzden ben rahatım heas suan yayınlamış olduğu 22 den sonra uçuş olmayacak demesi yalan olacak bence ilerliyen günlerde göreceğiz inşallah iyi aksamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelebi ~ 3 yıl önce
Bakalım dedikleri gibi olacakmı, kulaktan dolma laflar bunlar kanımca..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000