03 Ağustos 2011, Çarşamba 15:55:13

SABİHA GÖKÇEN DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Uluslararası Havayolları Birliği’nin (ACI) yayımladığı son rapora göre, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dünyanın en hızlı büyüyen havaalanı oldu.
  • TAV ile İSG kıyaslanır mı ? Biri IST dışında charter havaalanı diğeri ise IST da tariflei seferlerin yapıldığı çağdaş bir havalimanı. TAV neden kıskansın İSG yi ? Biri anlatabilir mi ?
  • Biz çalışanlarda bu büyüme süreci içerisinde maddi anlamda ödüllendirilebilseydik ama olmuyor düşünülmüyoruz bir çok ödül alıyoruz birinci oluyoruz ama geri planada kalıyoruz ne yazıkki .
  • haklısın evet. ISG yönetimi kendini her eleştirene TAV yolcusu, TAV'dan ucmaya alışmış havayolu, TAV hayranı personel, TAV kiracısı, TAV hayranı acenta muamelesi yaptıgından belki de hizmet üretemiyor. Ne mutlu hizmettini karşılaştıracabileceği TAV gibi bir örnek var. Trafik artışıyla bir yere varılamaz, sınırı vardır. SAW'ın Karlılık ve hizmet kalitesininde haber olmasını/ödül almasını istemek suç mu? TAV'ın uzerinde birşeyler yapması gerekmiyor mu? ISG yönetiminin ayağının biran önce yere basması gerekiyor.
  • En hızlı büyüyen, en kötü yönetilen, en kullanışsız, en bakımsız havalimanı ödülleri de olmalı bence.
Geçen yıl, 157’ye yakın ülkede toplamda 1,300 havaalanının performansını analiz eden Dünya Havayolu Trafiği Raporu 2010, yapımı 2009’da sona eren Sabiha Gökçen’deki trafiğin geçen yıl yüzde 75 arttığını belirtti.

Sabiha Gökçen bu şekilde, dünyanın en hızlı büyüyen ikinci havaalanı olan Brezilya’daki Campinas ve üçüncü olan Rio de Janerio havaalanlarını geride bıraktı.

Belçika’daki Charleroi ve Moskova’daki Sheremetyevo havaalanları listede dördüncü ve beşinci sırada yer aldı.

ANKARA DA LİSTEDE
Rapora göre, dünya havaalanlarındaki trafik 2010’da yüzde 6.6 oranında arttı. Geçen yıl, toplamda 5.04 milyar yolcu havayoluyla seyahat ederken, dünya tarihinde ilk kez 5 milyar yolcu sınırı aşılmış oldu.

En hızlı büyüme yüzde 13.2 ile Latin Amerika ve Karayipler olurken, Ortadoğu yüzde 12, Asya Pasifik yüzde 11.3, Afrika yüzde 9.5, Avrupa yüzde 4.3 ve Kuzey Amerika yüzde 2.5 ile sıralamasıyla listede yerini aldı.

Bununla birlikte, listede Ankara Havalimanı’nın da 11’inci sırada yer aldığı görüldü.

Dünyanın en hızlı büyüyen havalimanları;
1. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Türkiye
2. Viracopos-Campinas, Brezilya
3. Rio de Janeiro, Brezilya
4. Charleroi, Belçika
5. Moskova, Sheremetyevo, Rusya
6. Belo Horizonte, Brezilya
7. Bogota, Kolombiya
8. Puket, Tayland
9. Shanghai Pudong, Çin
10. Muscat, Umman
11. Ankara, Türkiye
12. St Petersburg, Rusya
13. Medan, Endonezya
14. Shanghai Hongqiao, Çin

Hürriyet

SABİHA GÖKÇEN DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
TAV ile İSG kıyaslanır mı ? Biri IST dışında charter havaalanı diğeri ise IST da tariflei seferlerin yapıldığı çağdaş bir havalimanı. TAV neden kıskansın İSG yi ? Biri anlatabilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Biz çalışanlarda bu büyüme süreci içerisinde maddi anlamda ödüllendirilebilseydik ama olmuyor düşünülmüyoruz bir çok ödül alıyoruz birinci oluyoruz ama geri planada kalıyoruz ne yazıkki .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
haklısın evet. ISG yönetimi kendini her eleştirene TAV yolcusu, TAV'dan ucmaya alışmış havayolu, TAV hayranı personel, TAV kiracısı, TAV hayranı acenta muamelesi yaptıgından belki de hizmet üretemiyor. Ne mutlu hizmettini karşılaştıracabileceği TAV gibi bir örnek var. Trafik artışıyla bir yere varılamaz, sınırı vardır. SAW'ın Karlılık ve hizmet kalitesininde haber olmasını/ödül almasını istemek suç mu? TAV'ın uzerinde birşeyler yapması gerekmiyor mu? ISG yönetiminin ayağının biran önce yere basması gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
En hızlı büyüyen, en kötü yönetilen, en kullanışsız, en bakımsız havalimanı ödülleri de olmalı bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000