09 Mart 2017, Perşembe 10:06:48

Sabiha Gökçen büyütülüyor: Son hali nasıl olacak?

İkinci pistin yapımıyla genişleme sürecini başlatan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 4 yeni yolcu köprüsü yapılacak, terminal 25 bin metrekare daha büyütülecek.
  • milletin tarlasına bahcesine önce botaş tarafından sonra devir edildiği için İSG tarafından bedelsiz olarak el koydular. haram kardeşim haram ödeyin milletin parasını.
  • yurtiçi bölümüne yapılan yeni bir bölüm, zaten uçaklar için park alanı oluşturulmuştu, hayırlı olsun
  • Lütfen körük tarafındaki yollarda düzgün ve kaliteli beton kullanın. Her hafta belediye gibi bi yer ikırıp biaşka bir yere beton döküyorsunuz ama nasıl dandik kalitedeyse hep göçüyor. koca h.alanında bir tek orası sorunlu. paralar boşa gidiyor...
  • Esas problem 3.Havalimanı açıldığında ve kaç yıl hangi kapasite ile çalışacağı belli olduğunda hala belirsizliğini koruyan ATA ve SAW ın ne şekilde kullanılacağı belli olduğunda yatırım kararlarının hız alacağı görüşündeyim.

İkinci pistin yapımıyla genişleme sürecini başlatan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 4 yeni yolcu köprüsü yapılacak, terminal 25 bin metrekare daha büyütülecek.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanı genişletiliyor. İç hatlar giden yolcu katı gate bölgesi iskele bloğunda başlatılan genişleme projesiyle 25 bin metrekarelik ek alan ortaya çıkacak. 5 Nisan günü, havalimanı genişletme projesi açık ihale usulüyle ihale edilecek. Yeni yolcu bekleme salonları, ticari alanlar, ofisler ve teknik mahallerin de oluşturulacağı genişleme projesi için ihale süreci 1 Mart itibariyle başladı. Teknik şartnamelerin alınmaya başladığı öğrenilirken ihaleye ortak girişimler ve konsorsiyumların teklif veremeyeceği belirtildi.

İhale tarihinden sonra 7 iş günü içerisinde yer teslimi yapılarak işe başlayacak olan firma 2018 yılında projeyi tamamlayarak teslim edecek. Ek terminal ile birlikte terminal kapalı alanı 195 bin metrekareye çıkacak.

2018 yılında metro projesi, 2019 yılında ikinci pist projesi tamamlanacak olan Sabiha Gökçen Havalimanı, ek terminal binasıyla çok daha fazla uçağa ve yolcuya ev sahipliği yapabilecek.

Sabiha Gökçen büyütülüyor: Son hali nasıl olacak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

kamulaştırma ~ 1 yıl önce
milletin tarlasına bahcesine önce botaş tarafından sonra devir edildiği için İSG tarafından bedelsiz olarak el koydular. haram kardeşim haram ödeyin milletin parasını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamulaştırma 2 ~ 1 yıl önce
yukarıda söz konusu arazi,tarla,bahçe parası ödenmeden yapılmış havaalanının arazidir yanlış anlaşılmasın.
hayırlı olsun ~ 1 yıl önce
yurtiçi bölümüne yapılan yeni bir bölüm, zaten uçaklar için park alanı oluşturulmuştu, hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISG yetkililerine!!! ~ 1 yıl önce
Lütfen körük tarafındaki yollarda düzgün ve kaliteli beton kullanın. Her hafta belediye gibi bi yer ikırıp biaşka bir yere beton döküyorsunuz ama nasıl dandik kalitedeyse hep göçüyor. koca h.alanında bir tek orası sorunlu. paralar boşa gidiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esas problem ~ 1 yıl önce
Esas problem 3.Havalimanı açıldığında ve kaç yıl hangi kapasite ile çalışacağı belli olduğunda hala belirsizliğini koruyan ATA ve SAW ın ne şekilde kullanılacağı belli olduğunda yatırım kararlarının hız alacağı görüşündeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000