27 Nisan 2009, Pazartesi 09:27:26

MY TEKNİK'TE MAAŞLAR ÖDENEMİYOR

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda büyük umutlarla yapılan uçak bakım merkezinde parasız günler devam ediyor...
  • ya sorması ayıp olmasın mayışlar ne kadar acaba? teknisyen tekniker müh. vs. valla çok merak ettim bir işsiz olarak birde sosyal imk. filan ?
  • BAK ARKADAŞ ŞUANDA ÇALIŞTIĞIN ŞİRKETTE İSİMLERİNİ YAZMIŞ OLDUĞUM İNSANLAR İÇİN ONLARIN NE MAL OLDUĞU İFADEN ÇOK YANLIŞ ....AYRICA TEKRAR YAZDIĞIN YALAKA SÖZCÜĞÜN DE ÇOK HATALI ..DOLIYISI İLE SİZ ZATEN BASİT DÜŞÜNEN VE YAZABİLEN BİR İNSAN OLARAK HATALISINIZ..SAYGIYI DEĞİL BU İFADELERLE HİÇBİR ŞEYİ HAK ETMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORUM ..
  • ALAYINIZI TANIRIM...YAPMAYIN O İNSANLAR OLMASA İDİ ŞİMDİ HAVACILIK DEĞİL PİYASADA LİMON SATMANIZ BİLE ZOR OLURDU..SİZ 34 YILIN NASIL GEÇİRDİĞİMİ BİLSENİZ KOŞA KOŞA BENİ BULMAYA ÇALIŞIRDINIZ..ÇÜNKÜ ÇOK GÜZEL GEÇİRDİM....HAYIRLI İŞLER
  • SENDE BENİM NE YAZDIĞIMI ANLAMADIĞIN BELLİ ÇÜNKÜ KAFANDA SADECE MAAŞ ALMAK VAR ..YANİ GÜNÜ KURTARMAK ..AYRICA YALAKA SÖZCÜĞÜN ÇOK AYIP OLARAK ORADA KALACAKTIR .SEN ASLA BU KELİMELERİ SARF ETMENDEN BELLİLKİ BU MESLEĞİN ADAMI DEĞİLSİN HER ZAMAN O İNSANLARIN KURACAĞI BİR ŞİRKETTE ÇALIŞMAYA MAHKUMSUN ..HER KİMSEN GERÇEKTEN SENİN GİBİ TEKNİK ELEMAN OLMASIN DAHA İYİ YAZILANI ANLAMAYYAN BİR İNSAN TEK OLAMAZ ..

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda büyük umutlarla yapılan uçak bakım merkezinde parasız günler devam ediyor. Çalışanlar yine maaş alamıyor. Bıçak kemiğe dayandı, şirkette çalışan personel başka şirketlere geçmek için birer ikişer ayrılıyor.

My Teknik’de çalışanlar mutsuz. Havacılık sektörünün yeni portalı www.havayolusikayetleri.com sitesine gelen bir şikayet My Teknik’de olan bitenleri kısa cümlelerle özetliyor. “Gece gündüz çalışıyoruz. Mesailere kalıyoruz parasız şekilde. Hangar hep dolu. Hiç boş kalmıyoruz ama hala maaşlar yatmıyor. 23 Nisan'da bile çalıştık. Ayın kaçı oldu hala maaş yatmadı. Zaten aldığımız üç kuruş para ona da göz diktiler. Ne doymaz insanlar bunlar" şeklinde görüşler belirtiliyor.

Bu serzenişler MyTeknik’de neler yaşandığını, nasıl bir ruh hali ile çalışıldığını ifade ediyor.

www.havayolusikayetleri.com sitesine gelen bu şikayetten yola çıkan AirportHaber, MyTeknik’de iki aydır maaş verilmediği bilgisine ulaştı. Geçen yıl maaşlar uzun süre yatırılamamış ve şirketin Genel Müdürü Mehmet Çeçen, personele kredi çekmelerini önermişti. Ancak personel bu öneriye sıcak bakmamıştı. Çeçen’in önerisinde personel kredi çekecek, maaş yerine çekilecek bu krediler daha sonra My Teknik tarafından bankalara ödenecekti. Maaşları ödeyemeyen MyTeknik’in kredileri ödeyemeyeceğini düşünen personel bu öneriyi reddetmiş, evlerine icra gelmesini hazmedemeyeceklerini ifade etmişlerdi.

Öte yandan My Teknik Genel Müdürü Mehmet Çeçen’in de şirketten ayrılacağı iddia edildi. Şu anda izinde bulunan Mehmet Çeçen’in izin dönüşü şirketle ilişkisini keseceği belirtiliyor. Çeçen’e “ayrıl” baskısı mı yapıldı yoksa kendi isteği ile mi ayrılıyor bilinmiyor.

Yavuz Çizmeci ve Cankut Bagana ortaklığında kurulan My Teknik, Çizmeci’nin Amerika’nın ambargosuna rağmen İran’a uçak satmasından sonra sarsılmaya başlamıştı. Zira Yavuz Çizmeci Amerika tarafından kara listeye alınmıştı. Şirketi kurtarmak için Yavuz Çizmeci tüm görevlerinden ayrılmıştı. Ancak bu ayrılışın da işe yaramadığı anlaşılıyor.

©AirportHaber Özel

MY TEKNİK'TE MAAŞLAR ÖDENEMİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (93)

Misafir ~ 9 yıl önce
ya sorması ayıp olmasın mayışlar ne kadar acaba? teknisyen tekniker müh. vs. valla çok merak ettim bir işsiz olarak birde sosyal imk. filan ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BAK ARKADAŞ ŞUANDA ÇALIŞTIĞIN ŞİRKETTE İSİMLERİNİ YAZMIŞ OLDUĞUM İNSANLAR İÇİN ONLARIN NE MAL OLDUĞU İFADEN ÇOK YANLIŞ ....AYRICA TEKRAR YAZDIĞIN YALAKA SÖZCÜĞÜN DE ÇOK HATALI ..DOLIYISI İLE SİZ ZATEN BASİT DÜŞÜNEN VE YAZABİLEN BİR İNSAN OLARAK HATALISINIZ..SAYGIYI DEĞİL BU İFADELERLE HİÇBİR ŞEYİ HAK ETMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORUM ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ALAYINIZI TANIRIM...YAPMAYIN O İNSANLAR OLMASA İDİ ŞİMDİ HAVACILIK DEĞİL PİYASADA LİMON SATMANIZ BİLE ZOR OLURDU..SİZ 34 YILIN NASIL GEÇİRDİĞİMİ BİLSENİZ KOŞA KOŞA BENİ BULMAYA ÇALIŞIRDINIZ..ÇÜNKÜ ÇOK GÜZEL GEÇİRDİM....HAYIRLI İŞLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SENDE BENİM NE YAZDIĞIMI ANLAMADIĞIN BELLİ ÇÜNKÜ KAFANDA SADECE MAAŞ ALMAK VAR ..YANİ GÜNÜ KURTARMAK ..AYRICA YALAKA SÖZCÜĞÜN ÇOK AYIP OLARAK ORADA KALACAKTIR .SEN ASLA BU KELİMELERİ SARF ETMENDEN BELLİLKİ BU MESLEĞİN ADAMI DEĞİLSİN HER ZAMAN O İNSANLARIN KURACAĞI BİR ŞİRKETTE ÇALIŞMAYA MAHKUMSUN ..HER KİMSEN GERÇEKTEN SENİN GİBİ TEKNİK ELEMAN OLMASIN DAHA İYİ YAZILANI ANLAMAYYAN BİR İNSAN TEK OLAMAZ ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000