02 Eylül 2009, Çarşamba 13:03:17

Met Air'de sular durulmuyor!

Sabiha Gökçen Havaalanı’ndaki uçuş okulu Met Air’de bugün protesto vardı. Ekonomik sıkıntı yüzünden eğitim veremeyen okulun öğrencileri, eğitim haklarının gasp edildiğini öne sürerek okul yönetimini protesto etti.
  • yuh artık ya kendını vursun dıyen sahıs yuhhh yanıı etrafta o kadar vurulması gereken varkı bastakıler once ... dedıklerınde haklı olabılırsın ama bence cozum adaletle olmalıdır neden vursunkı atmı bu yaralanınca ıs gormez bu vurun senın zıhnıyetın bu ıste sen ve senın gıbılerın nese umarım herkes hakkını alır ve sende arkadas bıgun kendını vurmak zorunda kalmazsın hıccc yanlıs yapmayan ınsaan uwww cok etkılendım
  • Evet arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Pilot olmanın gerçeklerini çok açık ve net madde madde açıklamışsın. Pilot olmak isteyenler bu işe macera olarak başlamayın. Önce altyapı sağlam olmalı ki bu camiada rezil olmayın. Paranızın, emeğinizin ve de en önemlisi zamanınızın karşılığını heba etmeyin.
  • med air öğrencilerine geçmiş olsun bu olay öğrenci adayları ile velilerine bir ders olmasını ayrıca da shgm ye de yeni ve radikal karar almasını gerektiğini göstermektedir.Kalite sınıflandırma çalışması hastahaneler için bu dönemde saglık bakanlığınca başlatılmak üzeredir,madem bu 3.sınıf okullar kapatılamıyor gereken sınıfına indirilmeli ve hakkını vererek okul faaliyetlerini sürdüren okullarla aynı kazancı saglayamamalıdırlar.Ayrıca mali yeterlilikleri dönem sonlarında TÜRMOB tarafından atanacak bağımsız denetleme şirketlerince yaptırılmalıdır.Yoksa 1 uçak 1 sim.ile 75 atpl veren okul için aklı evvelin biri çıkar 55 tlye adana bileti gidin orada uçun demek cürretini gösterir.
  • Gencler isin gercegini yazalim da caniniz yanmasin 1 ATPL lisansini alan her ogrenci SHGM de ayni sinavara girer.Havayollari hangi okuldan mezun oldugunuzla ilgilenmez(ornek ehliyetiniz varsa vardir hangi surucu kursundan oldugu fark etmez) 3 Pilotaj kisisel bir spor dali gibidir o dalda ilerlemek kisiye ozeldir(ornek en iyi dershaneye giden yuzlerce ogrenci universite sinavini kazanamaz) 4Sirketler cebinizde 20 bin euro olup olmadigina 5Cok iyi derecede ingilizce bilmenize 6Universite mezunu olmaniza 7Simulatordeki performansiniza 8Sirketteki saglam torpilinize bakar bi ozelliklere haiz olmayan acikta gezer hicbir sekilde is bulamaz iyi okuyun pilotaj isine baliklama dalmayin

Sabiha Gökçen Havaalanı merkezli pilot eğitimi veren Met Air, eğitim parasını peşin olarak aldığı öğrencilerin eğitimlerini tamamlayamayınca öğrenciler isyan etti.

Uzun süredir okul yönetiminin vaatlerini yerine getirmesini sabırla bekleyen öğrencilerin sabrı taşınca, bugün saat 13:00’te medyanın önüne çıktılar.

Met Air’in kişi başına 55-60 bin dolar arasında olan eğitim parasını peşin aldıktan sonra ekonomik krizi gerekçe göstererek eğitimi yarıda kestiğini öne süren öğrenciler, “ Öğrencilerden alınan paralar okul için değil, grubun diğer şirketleri için kullanıldı. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Paralarımız peşin alındı ve bize paranın karşılığı eğitim verilmedi. Dolandırıldık” dediler.

Öğrencilerin yarın dolandırıldıkları gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunacakları kaydedildi.

Öğrencilerin yaptığı basın açıklamasından çok özel görüntüler ve pilotluk hayalleri yıkılan öğrencilerle röportajlar bu akşam saat 20:00’de Airport TV Ana Haber’de…

Öger Türk Tur

Met Air'de sular durulmuyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Misafir ~ 9 yıl önce
yuh artık ya kendını vursun dıyen sahıs yuhhh yanıı etrafta o kadar vurulması gereken varkı bastakıler once ... dedıklerınde haklı olabılırsın ama bence cozum adaletle olmalıdır neden vursunkı atmı bu yaralanınca ıs gormez bu vurun senın zıhnıyetın bu ıste sen ve senın gıbılerın nese umarım herkes hakkını alır ve sende arkadas bıgun kendını vurmak zorunda kalmazsın hıccc yanlıs yapmayan ınsaan uwww cok etkılendım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Evet arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Pilot olmanın gerçeklerini çok açık ve net madde madde açıklamışsın. Pilot olmak isteyenler bu işe macera olarak başlamayın. Önce altyapı sağlam olmalı ki bu camiada rezil olmayın. Paranızın, emeğinizin ve de en önemlisi zamanınızın karşılığını heba etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
med air öğrencilerine geçmiş olsun bu olay öğrenci adayları ile velilerine bir ders olmasını ayrıca da shgm ye de yeni ve radikal karar almasını gerektiğini göstermektedir.Kalite sınıflandırma çalışması hastahaneler için bu dönemde saglık bakanlığınca başlatılmak üzeredir,madem bu 3.sınıf okullar kapatılamıyor gereken sınıfına indirilmeli ve hakkını vererek okul faaliyetlerini sürdüren okullarla aynı kazancı saglayamamalıdırlar.Ayrıca mali yeterlilikleri dönem sonlarında TÜRMOB tarafından atanacak bağımsız denetleme şirketlerince yaptırılmalıdır.Yoksa 1 uçak 1 sim.ile 75 atpl veren okul için aklı evvelin biri çıkar 55 tlye adana bileti gidin orada uçun demek cürretini gösterir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gencler isin gercegini yazalim da caniniz yanmasin 1 ATPL lisansini alan her ogrenci SHGM de ayni sinavara girer.Havayollari hangi okuldan mezun oldugunuzla ilgilenmez(ornek ehliyetiniz varsa vardir hangi surucu kursundan oldugu fark etmez) 3 Pilotaj kisisel bir spor dali gibidir o dalda ilerlemek kisiye ozeldir(ornek en iyi dershaneye giden yuzlerce ogrenci universite sinavini kazanamaz) 4Sirketler cebinizde 20 bin euro olup olmadigina 5Cok iyi derecede ingilizce bilmenize 6Universite mezunu olmaniza 7Simulatordeki performansiniza 8Sirketteki saglam torpilinize bakar bi ozelliklere haiz olmayan acikta gezer hicbir sekilde is bulamaz iyi okuyun pilotaj isine baliklama dalmayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000