13 Eylül 2012, Perşembe 09:56:45

KİMLERİN HELİKOPTERİ VAR?

Trafik çilesi, patronları havalandırdı. İstanbul'da giderek artan trafik, zamanları değerli olan patronları helikoptere yöneltti. 'Vakit nakittir' diyen patronlar ile helikopter kiralamaları Ağustos'ta 2'ye katlandı.
  • Zenginin malı-Züğürdün çenesi... Anladınız siz onu...

 

Kaan Air Genel Müdürü Kemal Suler, trafiğin yoğun olduğu Ağustos ayında, helikopter kiralamalarında bir önceki aya göre yüzde 100'lük bir artış olduğunu söyledi. İş dünyasının, üst düzey yöneticilerin ve CEO'ların şehir dışının yanı sıra şehir içi ulaşımda da helikopteri tercih ettiğini kaydeden Suler, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin en büyük ilk 500'ü içinde yer alan birçok şirketin yöneticisini taşıyoruz. Patronlar yolda zaman kaybetmemek için bize ulaşıyor. Helikopterle, Sabiha Gökçen Havalimanı Çırağan arası 15 dakikaya, İstanbul Bursa arası 30 dakikaya, İstanbul Ankara arası ise 1.5 saate iniyor."

Kemal Suler, helikopterlerin modellerine göre kiralama ücretinin belirlendiğini belirterek, 2 kişilik helikopterlerinin 1 saatlik kirasının bin euro, 5 kişilik olanının ise bin 500 euro olduğunu ifade etti. 2000 yılından itibaren havacılık sektöründe faaliyet gösteren Kaan Air, İtalyan AgustaWestland ve Amerikan Enstrom helikopterlerinin distribütörlüğünü de yapıyor. Suler, fiyatı 2 milyon eurodan başlayan helikopterlerin satışlarının da arttığını söyledi.

EVLİLİK TEKLİFİ YAPIYORLAR
Kemal Suler, ilginç talepler de aldıklarını belirterek, "Özel günlerinde sevdiklerine helikopterle İstanbul turu armağan edenler, hatta helikopterde evlenme teklif edenler bile var" dedi. Suler, İstanbul turları için dileyenlerin arkadaş veya aile grupları ile bir araya gelerek kiralama yapabildiğini de söyleyerek, 4-5 kişilik kiralamalarda kişi başı ücretin 75 euroya kadar düştüğünü ifade etti.

1182 HAVA ARACI VAR
Türkiye'de bin 182 hava aracı bulunuyor.
72 helikopter var, 50'si hava taksi olarak işletiliyor.
15 hava taksi işletmesi var.
Helikopter pilotu sayısı 377.
İtfaiye helikopter sayısı 14, ambulans helikopter sayısı 19. 36 kuruluş bakım hizmeti veriyor.

HELİKOPTERLİ PATRONLAR
Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç
Koç Holding Başkanı Mustafa Koç
Zorlu Holding Başkanı Ahmet Nazif Zorlu
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu
Başarı Holding Başkanı Ferda Yıldız
Fıratpen'in sahibi Nevzat Demir 

(Takvim)

KİMLERİN HELİKOPTERİ VAR?

Facebook Yorum

Yorumlar

tey tey tey.. ~ 6 yıl önce
Zenginin malı-Züğürdün çenesi... Anladınız siz onu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000