27 Eylül 2011, Salı 11:13:52

İSG'YE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı tarafından projelendirilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası, Google ve Bloomberg televizyonu işbirliği ile düzenlenen ‘2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi” seçildi.
  • BU GÜZEL PROJEYİ HAYATA GEÇİRTEN ASIL DUAYEN, DÜNYA REKORU KIRDIRAN,18 AY GİBİ BİR ZAMANDA BİTİREN İSG NİN SAHİBİ LİMAK YÖNETİCİLERİ(BAHADDİN ÖZDEMİR, İZZET FEYİZ GENÇ in ) NEDEN ADI HİÇ BURDA GEÇMİYOR? NEDEN ONLAR BU TÖRENDE YER ALMIYOR??? İSG VAR TEKELİ VAR SSM VAR LİMAK YOK!!! ÇOK YANLIŞ ÇOOKKK!!! KINIYORUM VEDE HERZAMAN KINAYACAM!!! NEZAKETENDE OLSA OLMALARI LAZIMDI BENCE....
Terminal binası ayrıca Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından “Avrupa Çelik Tasarım Ödülü”nü de aldı. Ödüller, 22-23 Eylül'de Berlin ve Londra'da düzenlenen törenlerde verildi.

Başarılı mimari tasarımı ile yurt içinde beğeni toplayan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası, yurt dışında da mimari ve gayrimenkul alanlarında ödüller kazanmaya devam ediyor. Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı tarafından projelendirilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası, Google ve Bloomberg televizyonu işbirliği ile düzenlenen gayrimenkulun en prestijli yarışması European Property Awards-Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde kamu yapıları kategorisinde 5 yıldızlı ödüle değer görülerek, “En İyi Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi” seçildi.

Bloomberg TV ve Google’ın desteğiyle verilen ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri, gayrimenkul sektöründe mükemmelliği teşvik etmek ve uluslararası bir standart oluşturmak amacıyla veriliyor. Sektörde en üst düzey mükemmellik ve başarı kriteri ile tanınan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri; tüm dünyadan gayrimenkul ve emlak sektöründe görev alan profesyonellere açık bir çalışma ortamı sunuyor. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nin seçimleri, 80 kişilik uzman bir jüri tarafından yapılıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın, uluslararası arenada kazandığı bir diğer önemli ödül; Avrupa Yapısal Çelik Birliği (European Convention for Constructional Steelwork-ECCS) tarafından iki yılda bir düzenlenen "Avrupa Çelik Tasarım Ödülleri-European Steel Design Awards 2011"de, geçtiğimiz Mayıs ayında Düsseldorf'ta yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen “Avrupa Çelik Tasarım Ödülü” 22 Eylül’de Berlin’de takdim edildi. Çeliğin mimaride ve inşaat alanında üstün nitelikte ve yaratıcı kullanımını teşvik etmeyi hedefleyen ödülü; İSG adına Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yrd. Berk Albayrak ile projenin mimarları Doğan Tekeli, Dilgün Saklar, Mehmet Çakırkaya’nın yanı sıra Arup Mühendislik Bürosu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Çelik uygulama firmalarının yetkilileri birlikte aldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uluslararası alanda kazandığı bu iki önemli ödül, Türk mimarisinin ve inşaatının ulaştığı yüksek seviyeyi göstermesi açısından büyük önem arz ediyor. ‘2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde, Türkiye’den kendi kategorisinde ‘Avrupa’nın En İyisi’ seçilerek ödül alan proje; 12 Aralık tarihinde Londra’da yapılacak “2011 Dünya Gayrimenkul Ödülleri’nde“, ‘Dünyanın En İyisi’ olabilmek için, Asya Pasifik, Afrika, Amerika ve Orta Doğu bölgelerinin en iyi projeleriyle yarışacak.
İSG'YE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
BU GÜZEL PROJEYİ HAYATA GEÇİRTEN ASIL DUAYEN, DÜNYA REKORU KIRDIRAN,18 AY GİBİ BİR ZAMANDA BİTİREN İSG NİN SAHİBİ LİMAK YÖNETİCİLERİ(BAHADDİN ÖZDEMİR, İZZET FEYİZ GENÇ in ) NEDEN ADI HİÇ BURDA GEÇMİYOR? NEDEN ONLAR BU TÖRENDE YER ALMIYOR??? İSG VAR TEKELİ VAR SSM VAR LİMAK YOK!!! ÇOK YANLIŞ ÇOOKKK!!! KINIYORUM VEDE HERZAMAN KINAYACAM!!! NEZAKETENDE OLSA OLMALARI LAZIMDI BENCE....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000