02 Ağustos 2010, Pazartesi 12:48:43

İSG, Airport International'da...

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na dünya havacılık sektörünün ilgisi giderek artıyor. Son olarak dünyanın 1 numaralı havacılık dergisi Airports International, İstanbul Sabiha Gökçen’e (İSG) toplam 3 sayfa yer ayırdı.
  • çok merak ediyorum tgs,nin araçları olmasaydı bu uçaklara hizmeti nasıl vericeklerdii.isg yer hizmetlerinde kullanılan bütün araçlar atölyenin önünde yatıyor!!uçağın altında çalışan özverili işçiler olmasa isg veya saw herneyse batar.bide kaliteden bahsediyosunuz.malzeme yok işçi yok şef yok müdür çokkk.para zaten yok.millet vakit geçsin diye çalışıyo.:))
  • SAW bir taşra havalimanıdır. Sadece lowcost lara hizmet verebilecek kapasitedir ( O da tartışılır). Ancak öncelikle personel ve eğitim konusuna önem vermeli ve hizmetin sırlarını bilmelidir. Veya başka havalimanlarından veya şirketlerden personel transferi lazım.
  • Geçen ay üç kez SAW dan uçtum, üçünde de aksilikler yaşadım. Bir arkadaş SAW'ın çevre illerden de yolcu çekip AHL yi geçeceğinden bahsetmiş. Umarım olur ama SAW daki mevcut organizasyon şu anki yoğunluğu bile kaldıramıyor, yolcu ve uçuş sayısının daha da artması ile yaşanacak kaosu düşünmek bile istemiyorum. AHL'deki trafiğin yoğunluğu nedeniyle çoğu zaman iniş ve kalkışlarda beklemeler oluyor ama terminalde yolcu ve kapı çok daha fazla olmasına rağmen SAW'da yaşanan kargaşa hiç olmuyor. Umarım zamanla toparlarlar, yoksa insanlar mesafe yakın da olsa kaçmaya başlayacak. Biz burda yaşananları anlatıyoruz, ISG'nin söylenenleri fırsat bilip iyileştirme yapması lazım, hiç biri babamın oğlu değil, hangisinden daha iyi hizmet alırsam ona gid
  • Bugün itibarıyla THY SAW'ı terketmiştir. SAW 2 Ağustos itibarıyla artık tamamen bir LCC Airport'tur. Kendinize iş bakın.

Yolcu sayısında yaşadığı artışla Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na dünya havacılık sektörünün ilgisi de giderek artıyor. İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) son olarak dünyanın 1 numaralı havacılık dergisi Airports International’a haber oldu. Dergi kapaktan da yer verdiği haberinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın geçtiğimiz yılın ekim ayında hizmete giren ve 18 ayda tamamlanan yeni terminal binasını mercek altına aldı. Havalimanı daha önce de dünyanın önde gelen bilim dergisi Wired tarafından dünyada depreme en dayanıklı bina seçilmişti.

Airports International’da yayınlanan haberde yeni terminal binasının 18 ay gibi rekor bir sürede tamamlandığına ve 31 Ekim 2009 tarihinde Başbakan Erdoğan tarafından açıldığına dikkat çekilirken terminal binasının bu yatırımla havalimanı yolcu kapasitesinin yıllık 25 milyona çıktığını vurgulandı. Haberde, İSG terminal binasının 210 bin metrekare olduğu, bagaj taşıma kapasitesinin ise saatte 7.500 olduğu belirtildi. Yeni terminal binasında 112 adet check-in kontuarı, 24 adet self check-in, güvenlik kaydı yapan 1230 adet CCTV kamerası  bulunduğuna dikkat çekildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan  İSG CEO’su Gökhan Buğday, havalimanı olarak 2010 yılında hem yolcu artışında rekorlar kaydettiklerini hem de arka arkaya ödüller aldıklarını belirterek, “Son olarak dünyanın en prestijli havacılık dergisi  Airports International’a haber olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Hedefimiz bu başarıları daha da ileri taşımak” diye konuştu.

 

İSG, Airport International'da...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
çok merak ediyorum tgs,nin araçları olmasaydı bu uçaklara hizmeti nasıl vericeklerdii.isg yer hizmetlerinde kullanılan bütün araçlar atölyenin önünde yatıyor!!uçağın altında çalışan özverili işçiler olmasa isg veya saw herneyse batar.bide kaliteden bahsediyosunuz.malzeme yok işçi yok şef yok müdür çokkk.para zaten yok.millet vakit geçsin diye çalışıyo.:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SAW bir taşra havalimanıdır. Sadece lowcost lara hizmet verebilecek kapasitedir ( O da tartışılır). Ancak öncelikle personel ve eğitim konusuna önem vermeli ve hizmetin sırlarını bilmelidir. Veya başka havalimanlarından veya şirketlerden personel transferi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Geçen ay üç kez SAW dan uçtum, üçünde de aksilikler yaşadım. Bir arkadaş SAW'ın çevre illerden de yolcu çekip AHL yi geçeceğinden bahsetmiş. Umarım olur ama SAW daki mevcut organizasyon şu anki yoğunluğu bile kaldıramıyor, yolcu ve uçuş sayısının daha da artması ile yaşanacak kaosu düşünmek bile istemiyorum. AHL'deki trafiğin yoğunluğu nedeniyle çoğu zaman iniş ve kalkışlarda beklemeler oluyor ama terminalde yolcu ve kapı çok daha fazla olmasına rağmen SAW'da yaşanan kargaşa hiç olmuyor. Umarım zamanla toparlarlar, yoksa insanlar mesafe yakın da olsa kaçmaya başlayacak. Biz burda yaşananları anlatıyoruz, ISG'nin söylenenleri fırsat bilip iyileştirme yapması lazım, hiç biri babamın oğlu değil, hangisinden daha iyi hizmet alırsam ona gid

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bugün itibarıyla THY SAW'ı terketmiştir. SAW 2 Ağustos itibarıyla artık tamamen bir LCC Airport'tur. Kendinize iş bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000