30 Mart 2012, Cuma 08:30:44

FERİT MELEN YOLCULARININ DİKKATİNE

Van Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak, 1 Mart'ta İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarında yolcuların uçuşlarında uygulanan el bagajlarında sıvı kısıtlamasının 1 Nisan Pazar günü itibarıyla Van Ferit Melen Havaalanı'ndaki uçuşlarda da uygulanacağını bildirdi.
Uzunparmak, yazılı açıklamasında, seyahat edecek yolcuların havaalanında sorun yaşamamaları için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkililerinin uyarılarını dikkate almaları gerektiğini belirtti.

Söz konusu uygulama ile yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakla beraber miktarının kısıtlandığını ifade eden Uzunparmak, şunları söyledi:

"Her yolcu yaklaşık 20x20 santimetre boyutlarında 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf poşet içerisinde her birinin hacmi 100 mililitreyi geçmemek üzere sıvı, jel ve sprey ürünleri bulundurabilecek. Bu uygulamayla, su, şurup, içki gibi sıvılar, krem, losyon, parfüm, her türlü makyaj malzemesi, traş köpüğü, diş macunu, kontak lens sıvıları, reçel, bal, yoğurt vb gibi maddeler uçağın içerisine alınmayacak. Özel durumlar göz önünde bulundurularak kısıtlamada birtakım istisnalar uygulanabilecek. Bebekle seyahat edecek yolcuların seyahat süresince yetecek miktarda mama-süt bulundurabilmeleri veya ilaç kullanımı zorunlu olan yolcuların seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında olmak kaydıyla ilaç bulundurabilmeleri mümkün olacak. Ancak son güvenlik kontrolü sırasında söz konusu yolculardan mama ve ilacı tatmaları veya hastalığı/ilaç kullanımı ile ilgili belgeleri istenebilecek. Seyahat edecek yolcuların x-ray cihazındaki kontrollerinde sıvı maddenin bulunması halinde imha edilmesini vatandaşlarımızın unutmaması gerekir."
FERİT MELEN YOLCULARININ DİKKATİNE

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000