17 Eylül 2012, Pazartesi 09:11:59

EN YAŞLI PİLOT 88'İNDE VEFAT ETTİ

Türk Hava Kuvvetleri'nin en yaşlı pilotlarından Emekli Hava Pilot Kıdemli Başçavuş Latif Özler, vefat etti.
  • 17eylül değil ...... 12eylül 2012 tarihinde ölmüştür ..değerli eşim.........
  • Kıymetli büyüğümüzün vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine,Hava Kuvveleri Ailesine başsağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.
  • Turhan Hocam başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun.
  • Benim zamanimdaki ilk ucus egitimindeki hocalarimizdan biriydi.Allah rahmet eylesin..

Türk Hava Kuvvetlerinin en yaşlı pilotlarından Emekli Hava Pilot Kıdemli Başçavuş Latif Özler, İzmir’deki evinde vefat etti. Geçtiğimiz Perşembe günü Buca-Kaynaklar Mezarlığı'nda defnedildi.

Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği, konuya ilişkin bir mesaj yayınlayarak Merhum Latif Özler’e Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine, Türk Hava Kuvvetleri camiasına başsağlığı diledi.

LATİF ÖZLER KİMDİR?

1924 yılında Urfa'da doğdu. 1943 yılında Türk Hava Kuvvetlerine girdi. Sabiha Gökçen'le birlikte görev yaptı. Atatürk'ü gördü. On bin saatin üzerinde uçuş gerçekleştirdi. Oğlu'nuda harp pilotu olarak yetiştirdi.  Hv.Plt.Bşçv.Latif Özler Hava Harb Okulunu bitiren oğlu Hv.Plt.Tgm.Turhan Özler'e 1971 kendine ait bröveyi eliyle oğlunun göğsüne taktı. Pilot baba, pilot oğluna kendi brövesini takılmasıyla dünyada bir ilk gerçekleşti. Özler, 1979 yılında emekli oldu.

Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği, Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 100. yıldönümü nedeniyle en yaşlı Türk pilotlarına şükran ziyareti çerçevesinde 22.01.2011 günü Başkan Celal Öcal, Turan Atasever, Cemil Çınar, Yaşar Güzelyazıcı’dan oluşan bir heyetle Latif Özler’e Türk milletinin kadirşinastlık ve vefa duygularının ifadesi olarak ziyaret gerçekleştirdi hazırladıkları plaketi ve bir demet çiçeği takdim etmişti.

EN YAŞLI PİLOT 88'İNDE VEFAT ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

sonsonbahar ~ 3 yıl önce
17eylül değil ...... 12eylül 2012 tarihinde ölmüştür ..değerli eşim.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oğuz Pekel ~ 6 yıl önce
Kıymetli büyüğümüzün vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine,Hava Kuvveleri Ailesine başsağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapıcı ~ 6 yıl önce
Turhan Hocam başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 6 yıl önce
Benim zamanimdaki ilk ucus egitimindeki hocalarimizdan biriydi.Allah rahmet eylesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000