29 Kasım 2008, Cumartesi 16:43:01

ACT'nin havada motoru durdu

Afganistan'ın Kandahar kentinden İstanbul'a gelen ACT Havayolları uçağının havada motoru durdu. Uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na iner inmez My Technic'te bakıma alındı.
  • benh havacılıkla yakından ilgilenen bir yolcuyum, bu devletin kurulusu bu ucak bakım hangarını nasıl denetlıyor allah askına, akıl sır ermiyor, bu ucak bakım sirketleri bu ucaklara bu sekilde bakım yapıyorlarsa, yine sitenizde okudum, pegasus havayolları, sky airlines, saga airlines, onur air gibi şirketler bu şirkete bakım yaptırıyorlarsa biz nasıl binicez bu ucaklara, bu ucaklarla ucuyorsan hayatımız tehlikede demektir. bu gidişata kim dur diyecek?
  • bir de my technic bu hafta sivil havacılıgın diger ucak tipleri için onay vermesini bekliyor, sivil havacılık uyuyor mu acaba? iki aydır maas veremeyen biriken borclarından dolayı parca alamaz duruma gelmis bir şirket nasıl bakım yapabilir sizce? bırakın baska ucak tipleri için yetki vermeyi ellerindeki yetkiyi bile alsalar yeridir,
  • Ne kadar Amator bir ekib oldugunu soylemem gerekiyor , bana katilan cok arkadas vardir , maalesef Amatorler cok ama Profesyoneller sonunda kazancak ve Turk Sivil havacilikta bir DEVRIM gerekmekte , gereken makamlara duyurulur !
  • Umarım bu şirketin bir Uçuş Emniyet ve Kalite birimi vardır olayı hakkıyla inceliyecek. ''IF SINGLE ENGINE FAILED , LAND AS SOON AS POSSIBLE.'' IF YOU DON'T THAT YOU ARE BUTCHER OR GROCER.

ACT Havayolları'na ait Airbus A300 tipi uçağın havada motoru durdu. Kandahar-İstanbul seferini yapan uçak tek motorla seferini tamamladı. Salı günü yaşandığı öğrenilen olaydan sonra uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki My Technic'te bakıma alındı. Bu arada, My Technic'in ilk motor bakımı işini yine aynı kişiye ait ACT Havayolları'nın uçağına yapması dikkat çekti. Bilindiği gibi, My Technic ve ACT Havayolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Çizmeci.

ACT'nin havada motoru durdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

yolcu ~ 10 yıl önce
benh havacılıkla yakından ilgilenen bir yolcuyum, bu devletin kurulusu bu ucak bakım hangarını nasıl denetlıyor allah askına, akıl sır ermiyor, bu ucak bakım sirketleri bu ucaklara bu sekilde bakım yapıyorlarsa, yine sitenizde okudum, pegasus havayolları, sky airlines, saga airlines, onur air gibi şirketler bu şirkete bakım yaptırıyorlarsa biz nasıl binicez bu ucaklara, bu ucaklarla ucuyorsan hayatımız tehlikede demektir. bu gidişata kim dur diyecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
bir de my technic bu hafta sivil havacılıgın diger ucak tipleri için onay vermesini bekliyor, sivil havacılık uyuyor mu acaba? iki aydır maas veremeyen biriken borclarından dolayı parca alamaz duruma gelmis bir şirket nasıl bakım yapabilir sizce? bırakın baska ucak tipleri için yetki vermeyi ellerindeki yetkiyi bile alsalar yeridir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PROF ~ 10 yıl önce
Ne kadar Amator bir ekib oldugunu soylemem gerekiyor , bana katilan cok arkadas vardir , maalesef Amatorler cok ama Profesyoneller sonunda kazancak ve Turk Sivil havacilikta bir DEVRIM gerekmekte , gereken makamlara duyurulur !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Papa ~ 10 yıl önce
Umarım bu şirketin bir Uçuş Emniyet ve Kalite birimi vardır olayı hakkıyla inceliyecek. ''IF SINGLE ENGINE FAILED , LAND AS SOON AS POSSIBLE.'' IF YOU DON'T THAT YOU ARE BUTCHER OR GROCER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000