30 Mayıs 2012, Çarşamba 08:20:51

400'E YAKIN PERSONEL SENDİKAYA KATILDI

Hava-İş sendikası, Sabiha Gökçen'de havalimanı ve güvenlik hizmetlerini gerçekleştiren 400'e yakın LGM işçisini örgütledi.
  • EMEKLİ EMNİYET VE ASKERİ PERSONELE EK GELİR KAPISI OLAN ÖZEL GÜVENLİK TAAKİ BU İKİ EMEKLİ KAMU KESİMİNDEN NE ZAMAN KURTULUR İSE O ZAMAN GERÇEKTEN ÖZEL GÜVENLİK OLUR. GÜNDE BİNLERCE YOLCUYA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ UÇUŞ SAĞLAMAK İÇİN BAŞINDAN KIÇINDA TER AKITAN, HALA GECE 12 SAAT ÇALIŞAN, GECE ÇALIŞMALARLA İLGİLİ İŞ KANUNUNDA 7,5 SAAT ÜST SINIRINA RAĞMEN BU SINIRA ALDIRIŞ ETMEYİP BAŞTA YARGITAYCA ALINAN ONCA KARARA KAFA TUTAN YARGIYA İNTİKAL EDEN KONUDA KURTULUŞ YOLU BULMAK İÇİN İDARECİLİĞİ BIRAKIP ÇÖZÜM ARAYAN YÖNETİCİLERİMİZ VE BU YÖNETİCİLERE KOLAYLIK SAĞLAYAN BAŞTA MÜLKİ İDARE AMİRİ HAVALİMANI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, ÖZEL GÜVENLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ OLDUĞU SÜRECE SIKINTILAR ÇÖZÜM BULMAZ. SİTE BEKÇİSİ OLMADIĞIMIZ VE İNSAN HAYATININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ÇALIŞMAYA ÇALIŞTIĞIMIZI KANUN KOYUCULARA DUYURALIM http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/komisyona_basvuru.htm http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazi
  • ya hangı arkadas bu hep olumsuz yazıyor neden oda yalaka mı ? ya saten sızler yuzunden olan oluyor yalaka takımı ya rahat etmek ıcın yalakalık yapın sız rahat edın ee barı fazla mesaı ucretlerını gerı verınde devam edın eskı calısmaya yalaka takımı
  • kibarcık sende anlaşılan adem cik canercik yada diğer şefciklerdensin adamcılığı bırakta adam olmaya gayret et
  • hala boş laff sizdeki sendikaya üye olalı nekadar zaman olmuş hala bi netice yok ağzı açık kuş misali bekliosunuz ne emek verdiniz ki sendikadan ne bekliosunuz arkadaşlar bi basın toplantısına 20 kişi bile toplayamadınız ya bide kalmış ha şu ay ha bu ay sendika bizi kurtarcak die bekliosunuz inanın çok beklersiniz çokkkkkkkkkkkkkkkk.

Geçtiğimiz aylarda Sabiha Gökçen Havalimanı yer hizmetleri çalışanı 550 kişinin işten çıkartılmasıyla başlayan sürecin ardından firma tamamen kapatılmış ve bine yakın personel işsiz kalmıştı.

Sabiha Gökçen'de yaşanan çalışma şartları nedeniyle bu sefer de güvenlik personeli kazan kaldırdı ve 400'e yakın çalışan sendikaya katıldı.

İşte konuyla ilgili Hava-İş sendikasından yapılan o açıklama;

Hava-İş Örgütlenmeye devam ediyor. Sabiha Gökçen LGM işçilerini selamlıyoruz.

Havalimanı İşletmesini, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. yaptığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında,  havalimanı ve uçak güvenlik hizmetlerini yürüten LGM Güvenlik Hizmetleri A.Ş firmasında 400’e  yakın işçi sendikamızda örgütlendi. Sendikamız Bakanlığa YETKİ TESPİT işlemi için gerekli başvuruyu yaptı.

Havalimanı yer hizmetlerinde beklide en riskli ve ağır çalışma koşullarında görev yapan bu işçilerimiz ne yazık ki kölelik koşullarında görev yapmakta, asgari ücretle fazla mesaileri ödenmeden çalıştırılmaktadır.

Havalimanları işletmeleri hava ulaşımının temel işlevlerindendir. Dolayısıyla bu hizmetlerde çalışan işçiler hem uçuş güvenliği hem de havayolu müşterisine sunulan destek hizmetlerinde önemli görevler yapmaktadırlar.

Sendikamıza üye olarak bu alanda bir ilke imza atan LGM işçilerini selamlıyoruz.

 

400'E YAKIN PERSONEL SENDİKAYA KATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

1453 SABİHA GÖKÇEN ~ 5 yıl önce
EMEKLİ EMNİYET VE ASKERİ PERSONELE EK GELİR KAPISI OLAN ÖZEL GÜVENLİK TAAKİ BU İKİ EMEKLİ KAMU KESİMİNDEN NE ZAMAN KURTULUR İSE O ZAMAN GERÇEKTEN ÖZEL GÜVENLİK OLUR. GÜNDE BİNLERCE YOLCUYA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ UÇUŞ SAĞLAMAK İÇİN BAŞINDAN KIÇINDA TER AKITAN, HALA GECE 12 SAAT ÇALIŞAN, GECE ÇALIŞMALARLA İLGİLİ İŞ KANUNUNDA 7,5 SAAT ÜST SINIRINA RAĞMEN BU SINIRA ALDIRIŞ ETMEYİP BAŞTA YARGITAYCA ALINAN ONCA KARARA KAFA TUTAN YARGIYA İNTİKAL EDEN KONUDA KURTULUŞ YOLU BULMAK İÇİN İDARECİLİĞİ BIRAKIP ÇÖZÜM ARAYAN YÖNETİCİLERİMİZ VE BU YÖNETİCİLERE KOLAYLIK SAĞLAYAN BAŞTA MÜLKİ İDARE AMİRİ HAVALİMANI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, ÖZEL GÜVENLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ OLDUĞU SÜRECE SIKINTILAR ÇÖZÜM BULMAZ. SİTE BEKÇİSİ OLMADIĞIMIZ VE İNSAN HAYATININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN ÇALIŞMAYA ÇALIŞTIĞIMIZI KANUN KOYUCULARA DUYURALIM http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/komisyona_basvuru.htm http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
selam ~ 5 yıl önce
ya hangı arkadas bu hep olumsuz yazıyor neden oda yalaka mı ? ya saten sızler yuzunden olan oluyor yalaka takımı ya rahat etmek ıcın yalakalık yapın sız rahat edın ee barı fazla mesaı ucretlerını gerı verınde devam edın eskı calısmaya yalaka takımı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 6 yıl önce
kibarcık sende anlaşılan adem cik canercik yada diğer şefciklerdensin adamcılığı bırakta adam olmaya gayret et

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal özgül ~ 6 yıl önce
kimseden bişey bekliyemessiniz oturana ekmek yok üye olmaylada olmuyor sabır gerek kimseden korkmıyacaksın çalış ama hakkını yedirtme iyi oldu satıldı şirket kaypaklar düşünsün birlik yok millette sendika ya üyeler hemde arkadaşlarını satıyorlar satacak başka bişye olmayınca ne yapacaklar ALLAH garibanın yanındadır er yada geç hak alınır
gezegen ~ 6 yıl önce
hala boş laff sizdeki sendikaya üye olalı nekadar zaman olmuş hala bi netice yok ağzı açık kuş misali bekliosunuz ne emek verdiniz ki sendikadan ne bekliosunuz arkadaşlar bi basın toplantısına 20 kişi bile toplayamadınız ya bide kalmış ha şu ay ha bu ay sendika bizi kurtarcak die bekliosunuz inanın çok beklersiniz çokkkkkkkkkkkkkkkk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000