13 Nisan 2009, Pazartesi 15:05:21

Ryanair uçağı taksi yoluna indi!

Avherald adlı sitede yer alan habere göre, Ryanair’e ait Boeing 737-800 uçak İtalya’nın Cagliari kentinde pist yerine taksi yoluna indi.
  • EGER GORUS VAR ISE BUNU AYIRT EDEMIYORSA PILOTLAR BENCE SORUSTURMAYA PILOTLARIN GOZ MUAYNESINDEN BAŞLAMAK LAZIM
  • Bravo..., Ne Denebilirki...
  • Cok haklisiniz, inis buyuk ihtimalle gunduz oldu ki pilot isiklari farketmedi, ya da telsiz cizirtisi ve aksan bozuklugu gibi sebeplerden pilot left/right karistirdi. Bunlar olasiliklar, en dogru neden resmi raporda aciklanacak. Ama dediginiz gibi, o an taksi yolunda olan, ya da henuz taksi yoluna giren bir ucak olsa facia olurdu..
  • paralele taxi yoluna inme temayülü olabilir.. hatta ve hatta paralel taxi yolundan kalkma temayülüde olabilir..çok doğaldır mı demek gerekiyor....iniş pistinin yaklaşma ışıkları yanıyordu herhalde.... ayrıca taxi yoluna inmenin veya kalkmanın birde önemli sıkıntısı var demek istiyorum....taxide ki bir uçakla karşılaşmak gibi..örnek teneriffe..gerçi o pist üzerinde olmuştu ama...

Son dönemde pilot ve kule kaynaklı hatalar artarken bir yanlış iniş haberi de İtalya’dan geldi.

İspanya’nın Girona kentinden İtalya’nın Cagliari şehrine gitmek üzere havalanan İrlandalı Ryanair’e ait Boeing 737-800 tipi uçak taksi yoluna iniş yaptı.

İtalyan Sivil Havacılık Otoritesi ENAC olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ryanair

Ryanair uçağı taksi yoluna indi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

aacjy ~ 6 yıl önce
EGER GORUS VAR ISE BUNU AYIRT EDEMIYORSA PILOTLAR BENCE SORUSTURMAYA PILOTLARIN GOZ MUAYNESINDEN BAŞLAMAK LAZIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bravo..., Ne Denebilirki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Cok haklisiniz, inis buyuk ihtimalle gunduz oldu ki pilot isiklari farketmedi, ya da telsiz cizirtisi ve aksan bozuklugu gibi sebeplerden pilot left/right karistirdi. Bunlar olasiliklar, en dogru neden resmi raporda aciklanacak. Ama dediginiz gibi, o an taksi yolunda olan, ya da henuz taksi yoluna giren bir ucak olsa facia olurdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
paralele taxi yoluna inme temayülü olabilir.. hatta ve hatta paralel taxi yolundan kalkma temayülüde olabilir..çok doğaldır mı demek gerekiyor....iniş pistinin yaklaşma ışıkları yanıyordu herhalde.... ayrıca taxi yoluna inmenin veya kalkmanın birde önemli sıkıntısı var demek istiyorum....taxide ki bir uçakla karşılaşmak gibi..örnek teneriffe..gerçi o pist üzerinde olmuştu ama...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000