06 Mart 2009, Cuma 15:11:55

Ryanair tuvalet ücretinde geri adım atmıyor

İrlanda merkezli ucuzcu hava yolu şirketi Ryanair'in CEO'su Michael O'leary, uçakta yolcudan tuvalet parası alınması konusunda ısrarcı olacaklarını belirtirken bunun Ryanair'e yılda 15 milyon sterlin kazandıracağını söyledi.
  • tuvaletin paralı olması bence yerinde bir karar.. 15 dakikada bir rutin tuvalet checklerini yaparken çektiğimiz eziyeti anlatamam..en azından sadece merak için tuvalete giren bütün peçeteleri yerlere atan, tuvalete atan tuvaleti inop yapan yolculardan kurtulmuş oluruz... bütün havayollarında olmasını diliyorum..
  • aslında paralı girilebilen bir sigara kabini yapsalar wc parasının 5 katını kazanırlar. insanlar wc ye 1 pound vermeyi çok görürler ama sigara içmek için 5 pound gözlerine hiç gözükür. bu arada paralı wc gerekli bencede hijyen ve gereksiz kullanımları önlemek için.
  • büyük kaca kücük kaca acaba???
  • lowcost ta yemegı parayla verıyorsa tuvalet neden paralı olmasın ;)

Geçtiğimiz günlerde uçakta tuvaleti paralı hale getirecek bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıklayan Ryanair CEO'su Michael O'leary, bu konuda ciddi olduklarını belirtti.

İngiliz The Guardian Gazetesi'nde yayınlanan habere göre, tuvalet kapısına, para yerine kredi kartı ile çalışan bir sistem yerleştirmeyi planladıklarını söyleyen O'leary, bu uygulamanın şirkete yılda 15 milyon Sterlin gelir getireceğini söyledi.

Para ile çalışan sistemi teknik açıdan uygun olan en kısa sürede hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden O'leary, bunun uçuş sırasında gereksiz tuvalet kullanımı nedeniyle diğer yolcuların rahatsız edilmesini de engelleyeceğini belirtti.

Ryanair tuvalet ücretinde geri adım atmıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
tuvaletin paralı olması bence yerinde bir karar.. 15 dakikada bir rutin tuvalet checklerini yaparken çektiğimiz eziyeti anlatamam..en azından sadece merak için tuvalete giren bütün peçeteleri yerlere atan, tuvalete atan tuvaleti inop yapan yolculardan kurtulmuş oluruz... bütün havayollarında olmasını diliyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
aslında paralı girilebilen bir sigara kabini yapsalar wc parasının 5 katını kazanırlar. insanlar wc ye 1 pound vermeyi çok görürler ama sigara içmek için 5 pound gözlerine hiç gözükür. bu arada paralı wc gerekli bencede hijyen ve gereksiz kullanımları önlemek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
büyük kaca kücük kaca acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
lowcost ta yemegı parayla verıyorsa tuvalet neden paralı olmasın ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000