17 Mayıs 2009, Pazar 12:36:59

Ryanair para diyor başka bir şey demiyor...

Şişman yolculardan vergi alma planını şimdilik rafa kaldıran İrlanda merkezli ucuzcu hava yolu şirketi Ryanair, bu kez internet üzerinden yapılan check-in işlemlerinden para almayı planlıyor...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Pagsusta galiba sadece koltuk seçersen paralı. Normal check-in yapıp bilg. otomatik yer atarsa parasız diye biliyorum.
  • dogru soyluyor arkadas pegasus'ta aynısını yapıyor. ama airporthaber onun hakkında zor haber yapar. gerçi bilen biliyor
  • On-line check in işlemini ve koltuk seçmeyi pgs de parayla yapıyor.

Düşük fiyatlı bilet satan Ryanair, kazancını arttırmak için yeni politikalar üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde şişman yolculardan ek ücret alınabileceğini açıklayan Ryanair yönetimi bu planından şimdilik vazgeçerken, internet üzerinden check-in işlemleri için ücret almaya başlayacağını açıkladı.

Ryanir tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki çarşamba günü başlayacak uygulama ile yolcular dünyada ilk kez online sistem üzerinden check-in işlemine para ödemiş olacaklar.

Ryanair'in online sistem üzerinden alacağı check-in ücretinin 5 Pound olacağı açıklandı. Ryanair, kontuarlar üzerinden yapılan check-in işlemi için ise yolculardan 10 Pound alıyor. Şirket, dünya genelindeki 146 havalimanında bulunan kontuarlarını 1 Ekim itibariyle tamamen iptal edecek.

Ryanair'in gelir arttırıcı önlemler arasında farklı uygulamalar da bulunuyor. Buna göre; yolcu isminin internet üzerinden değiştirilmesi için 100 Pound, çağrı merkezleri üzerinden yapılacak değişiklik için ise 150 Pound ücret alınacak.

Ryanair yetkilisi Stephen McNamara, alınan önlemler sayesinde 44 milyon Pound'luk bir kaynak yaratılacağını ve bu kaynağın da ucuz uçuşlar için harcanacağını söyledi.

Ryanair para diyor başka bir şey demiyor...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Pagsusta galiba sadece koltuk seçersen paralı. Normal check-in yapıp bilg. otomatik yer atarsa parasız diye biliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
dogru soyluyor arkadas pegasus'ta aynısını yapıyor. ama airporthaber onun hakkında zor haber yapar. gerçi bilen biliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
On-line check in işlemini ve koltuk seçmeyi pgs de parayla yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000