14 Aralık 2011, Çarşamba 13:19:59

RYANAIR O TAKVİMLE SORUŞTURMAYA TAKILDI

İrlanda merkezli ucuz havayolu şirketi Ryanair'in 2012 takvimi, şirketi İngiliz reklam standartları kurumu Advertising Standards Authority (ASA) ile karşı karşıya getirdi.
  • arkadaşlar 8 euro'ya bilet satan bir firma 100 sterlin bagaj başına alıyor!! böyle bir firma ile uçmaktansa düzgün bir şekilde servisini ( servisten kasıt sadece ikram değildir ) yapan bir firmayla uçmak daha mantıklı değil mi? Hayır fiyat kafa kafaya gelir...
  • Aşağıdaki arkadaş dünyada hiç bir şirketin WC leri paralı değil yazmış ama Ryan Air in kendi sitesini takip ederseniz çok yakın bir geçmişte wc leri ücretli yapıp yolcuların wc ye gitmesi için caydırıcı bir hale getirmek istemişlerdi , çünkü yolcular dışarda WC ye gidip uçağa boş ! binecekler ve bu ağırlık hesabı ile senede x miktar kadar yakıt tasarrufu yapmayı planlamışlardı. ( ...yok derken detayları atlamayalım lütfen )
  • Bizdeki 1.50lik kabin memurlarina ithafen 2012 birelli takvimi dagıtılmaya başlanmiş :)))
  • Beyler önce bilgi alalim, sonra haber yapalim. Hicbir ucak sirketin WC´leri ücretleri degildir! Sacma sapan habeler yapiyorsunuz...
Ryanair hosteslerinin iç çamaşırıyla poz verdiği takvim, cinsiyet ayrımcılığı yapıldığı gerekçesiyle incelemeye alındı.

Geleneksel hale gelen Pirelli takvimlerine öykünen şirketin kendi internet sitesinden satışa çıkardığı takvimin yasaklanması Ucuz havayolu şirketi Ryanair'in hosteslerinin iç çamaşırlı pozlarının yer aldığı 2012 takvimi cinsiyet ayrımcılığı yapıldığı gerekçesiyle incelemeye alındı için bir kabin görevlisi tarafından başlatılan kampanyada 7 binin üzerinde imza toplandı.

SARKOZY'Lİ REKLAM YÜZÜNDEN CEZA ALDI

Şirket sözcüsü ise 5 yıldır yayınladıkları takvimle sosyal yardım projelerine 500 bin sterlin (1 milyon 451 bin TL) kaynak sağladıklarını belirterek, hosteslerin bu girişimini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ryanair daha önce de reklamları nedeniyle birçok kez incelemeye tabi tutulmuştu. Şirket son olarak Nisan 2011'de güneşli bölgelere 8 sterlinden (23.2 TL) başlayan ucuz uçuşlar şeklinde reklam yapıp, seçenekler arasına sadece soğuk bölgeleri almış ve bu nedenle reklamı yasaklanmıştı.

Ryanair 2008'de de Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy ile eşi Carla Bruni'nin fotoğrafını reklamlarında izinsiz olarak kullandığı için 60 bin Euro ceza ödemişti.

Tuvaletleri ücretli hale getiren Ryanair, Noel tatili ve yaz döneminde el çantaları dışındaki bagajlardan 100 sterlin (290 TL) ücret alıyor.

RYANAIR O TAKVİMLE SORUŞTURMAYA TAKILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaşlar 8 euro'ya bilet satan bir firma 100 sterlin bagaj başına alıyor!! böyle bir firma ile uçmaktansa düzgün bir şekilde servisini ( servisten kasıt sadece ikram değildir ) yapan bir firmayla uçmak daha mantıklı değil mi? Hayır fiyat kafa kafaya gelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Aşağıdaki arkadaş dünyada hiç bir şirketin WC leri paralı değil yazmış ama Ryan Air in kendi sitesini takip ederseniz çok yakın bir geçmişte wc leri ücretli yapıp yolcuların wc ye gitmesi için caydırıcı bir hale getirmek istemişlerdi , çünkü yolcular dışarda WC ye gidip uçağa boş ! binecekler ve bu ağırlık hesabı ile senede x miktar kadar yakıt tasarrufu yapmayı planlamışlardı. ( ...yok derken detayları atlamayalım lütfen )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bizdeki 1.50lik kabin memurlarina ithafen 2012 birelli takvimi dagıtılmaya başlanmiş :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Beyler önce bilgi alalim, sonra haber yapalim. Hicbir ucak sirketin WC´leri ücretleri degildir! Sacma sapan habeler yapiyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000