08 Eylül 2010, Çarşamba 20:21:27

RYANAIR 300 UÇAK ALACAK

Avrupa’nın en büyük indirimli havayolu şirketi Ryanair’in tepe yöneticisi 300 civarında yeni uçak alabileceklerini bildirdi.
  • Sabancı ailesini severim. Özellikle rahmetli Sakıp Sabancının tv lerde zaman zaman çıkan sohbetlerini seve seve dinlerdim. Sabancı ailesinin türk toplumuna katkılarıda büyüktür. Her yerde kreşleri, kütüphaneleri ve okulları daha nice hizmetleri var... ALİ SABANCI şu anda Türkiye nin en büyük özel havayolu yada olma yolunda ilerliyor. Burada Pegasus a karşı çıkan arkadaşların çoğunun ortak görüşü rötar ve müşteriye gereken önemin verilmemesi ! Benim Pegasus uçaklarından 2007-2008 ve 2009 yılındakı maddı ve manevı zararım sayılamaycak kadar çok ! Ben böyle bir adamı nasıl sevebilirim sizce  Pegasus ile yaşadığım sorunları tek tek not etseydim bir kitap yazardım. PEGASUS TÜM ZAMANLARIN RÖTAR ŞAMPİYONU 
  • Valla ben şu kadarını söyleyim, Ali Sabancı'nın Türk Sivil Havacılığı'na yaptığı katkı ortadadır. Bu adam akrabalık ilişkisi yüzünden malum sebeple bugün AHL'den uçamıyor. Yarın hükümet değişir AHL slotu alırsa, Pegasus’un 5-7 sene içerisinde bir Ryanair veya Easyjet olması işten bile değildir. Not: Ne Pegasus personeliyim ne de Ali Sabancı hayranıyım. Hatta O'leary formatında zaman zaman yaptığı Avrupa çalıntısı açıklamalarıyla kendisine gıcık olduğum da çok olmuştur. O yüzden yazdıklarıma saldırmayın kardeşim, sadece sezar’ın hakkı sezar’a :) gıcıkta olsa sezarın hakkı sezara..
  • Pegasusun 40 uçak siparişi vermesine bakma sen arkadaşım. O farklı bir konu. 737 serileri 49 milyon usd den başlıyor 72 milyon usd ye kadar fiyatları. Uçak firmaları çalıştıkça para kazandıkça filoyu yavaş yavaş gemişletirler. Pegasus da durum farklı işliyor :) Pegasus uçakları hazır parayla alındıgı için 40 tane veya 400 tane alması ölçü değildir. Diğer bir husus az çok anlamış oldugum kadarıyle Ali Bey ile hüküümet ters. Atatürk havalimanına giremıyor çünkü orada THY tekeli var. Buna inat ve hırs Ali Bey filyou kısa zamanda 140 uçağın üstüne çıkarmaya hedefliyor. Çünkü THY 140 uçağa sahip. INAT VE AŞIRI HIRS INSAN KAYB ETTIREBILIR ! MERDIVENLERI HIZLI TIRMANAN TÖKEZLEYİP DÜŞEBİLİR... Pegasusun marifeti varsa gelsin AHL den uçsun :))
  • arkadaşım boeing yada airbus zaten 3oo uçağı aynı anda vermez dağıtır araya diğer hava yollarının verdiği siparişleride koyar ayrıca biz pegasus olarak 40 uçak siparişi veriyorsak, ryanair'için 300 uçak normal...
İrlandalı şirket geçen sene 15 milyar Dolar değerinde 200 uçak siparişi için Boeing’le yaptığı görüşmeleri yarıda kesmişti.

Ryanair’in tepe yöneticisi Michael O’leary, Financial Times gazetesine verdiği röportajda bu yıl Airbus ya da Boeing’den alabilecekleri uçak sayısını 300’e çıkarabileceklerini ifade etti.
RYANAIR 300 UÇAK ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sabancı ailesini severim. Özellikle rahmetli Sakıp Sabancının tv lerde zaman zaman çıkan sohbetlerini seve seve dinlerdim. Sabancı ailesinin türk toplumuna katkılarıda büyüktür. Her yerde kreşleri, kütüphaneleri ve okulları daha nice hizmetleri var... ALİ SABANCI şu anda Türkiye nin en büyük özel havayolu yada olma yolunda ilerliyor. Burada Pegasus a karşı çıkan arkadaşların çoğunun ortak görüşü rötar ve müşteriye gereken önemin verilmemesi ! Benim Pegasus uçaklarından 2007-2008 ve 2009 yılındakı maddı ve manevı zararım sayılamaycak kadar çok ! Ben böyle bir adamı nasıl sevebilirim sizce  Pegasus ile yaşadığım sorunları tek tek not etseydim bir kitap yazardım. PEGASUS TÜM ZAMANLARIN RÖTAR ŞAMPİYONU 

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Valla ben şu kadarını söyleyim, Ali Sabancı'nın Türk Sivil Havacılığı'na yaptığı katkı ortadadır. Bu adam akrabalık ilişkisi yüzünden malum sebeple bugün AHL'den uçamıyor. Yarın hükümet değişir AHL slotu alırsa, Pegasus’un 5-7 sene içerisinde bir Ryanair veya Easyjet olması işten bile değildir. Not: Ne Pegasus personeliyim ne de Ali Sabancı hayranıyım. Hatta O'leary formatında zaman zaman yaptığı Avrupa çalıntısı açıklamalarıyla kendisine gıcık olduğum da çok olmuştur. O yüzden yazdıklarıma saldırmayın kardeşim, sadece sezar’ın hakkı sezar’a :) gıcıkta olsa sezarın hakkı sezara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Pegasusun 40 uçak siparişi vermesine bakma sen arkadaşım. O farklı bir konu. 737 serileri 49 milyon usd den başlıyor 72 milyon usd ye kadar fiyatları. Uçak firmaları çalıştıkça para kazandıkça filoyu yavaş yavaş gemişletirler. Pegasus da durum farklı işliyor :) Pegasus uçakları hazır parayla alındıgı için 40 tane veya 400 tane alması ölçü değildir. Diğer bir husus az çok anlamış oldugum kadarıyle Ali Bey ile hüküümet ters. Atatürk havalimanına giremıyor çünkü orada THY tekeli var. Buna inat ve hırs Ali Bey filyou kısa zamanda 140 uçağın üstüne çıkarmaya hedefliyor. Çünkü THY 140 uçağa sahip. INAT VE AŞIRI HIRS INSAN KAYB ETTIREBILIR ! MERDIVENLERI HIZLI TIRMANAN TÖKEZLEYİP DÜŞEBİLİR... Pegasusun marifeti varsa gelsin AHL den uçsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım boeing yada airbus zaten 3oo uçağı aynı anda vermez dağıtır araya diğer hava yollarının verdiği siparişleride koyar ayrıca biz pegasus olarak 40 uçak siparişi veriyorsak, ryanair'için 300 uçak normal...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000