26 Eylül 2008, Cuma 09:29:16

Bombayla yakalandı, "Kocam bit pazarından aldı" dedi

Havalimanında bombayla yakalandı, "Kocam bit pazarından aldı" dedi.

Fransanın Bergerac Havalimanında 55 yaşındaki İngiliz kadın Nottingham'a gitmek üzere Ryanair uçağına binerken x-ray cihazında görülünce açılan çantasında bombayla yakalandı. Bomba ihma ekipleri hava limanına çağrılırken bütün terminal sahası boşaltıldı. Bomba uzmanları bombayı en yakın bir boş alana götürerek patlattı. Bombanın içindeki patlayıcılarının bozulması nedeniyle pek büyük bir infilak olmadı. Bombalı turisti sorgulayan Fransız polisinin onunla ilgili nasıl bir işlem yapacağıni kestiremedi.

KOCASI BİT PAZARINDAN ALMIŞ
Yolcu kadın 37 mm lik bu bombayı bit pazarından kocasına hediye olarak almıştı, Bu bombanın özelliği ise ikinci dünya savaşından kalma Amerikan malı olmasıydı.

BENZER OLAYLAR OLMUŞTU
Benzer bir bombanın en son yaptığı bir hasar ise tam 17 kişinin yaralanması oldu. Bir inşaat çalışması sırasında üzerinden dozer geçen savaş artığı bir Amerikan bombası infilak etmiş ardından çoğu haif yaralı ve son derece korkmuş 17 kişi bırakmıştı.

SAVAŞTAN KALAN BOMBALAR
Avrupanın birçok yerinde hala savaştan kalan patlamamış bombalar bulunuyor. Aradan geçen 60 seneye rağmen çoğu patlamaya hazır duruyor. Özellikle inşaat çalışmaları sırasında patlayan bombalar en son Berlin'de 1994 yılında 3 inşaat işçisini ve yoldan geçen 8 kişinin canını almıştı. Gelibolu'da olan her orman yangınında Çanakkale harbinden kalan bombaların patladığı biliniyor.

Bombayla yakalandı, "Kocam bit pazarından aldı" dedi

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000