10 Şubat 2012, Cuma 17:13:09

2080 KİŞİ İŞTEN ÇIKARTILACAK!

İflas eden Macar Hava Yolları 2 bin 600 çalışanından 2 bin 80'ini işten çıkarıyor.
  • haber konusu malev ama tartışmalar yurtiçi ağırlıklı. herşeyi bu kadar politize etmek neye yarar bilinmez. önemli olan küresel ekonomik düzenin sorunlarını objektifliği elden bırakmadan ele alıp, gerçekçi çözümler sunabilmektir.
  • thy den yandaşlara yer ve kadro açmak için sebepsiz olarak işten atılan arkası olmayan eski personele bile destek olamadınız,sahip çıkamadınız,onlara maalesef yapabilaceğimiz birşey yok,yasalar,kanunlar böyle, mahkemeye verin,dava açın deyip avukatınıza yönlendirip yüzde 10 talep etmekten başka ne yaptınız bugüne kadar sizler hava iş olarak?dava için para talep etmeniz kesinlikle etik değil.insanlar size yıllarca aidat ödediler,ayıptır. sizler işverene bu masum insanları neden çıkarttınız diye hesap bile soramazken çalışanların haklarını nasıl savunuacaksınız acaba?hadi canım sende komik olmayın lütfen.sizin beceriksizliğinize artık kargalar bile gülüyor artık.
  • Serbest piyasa bu, battiysa batti. Ozel sektorde hangimizin guvencesi var? Yok! Oyleyse "gecmis olsun" demekten baska yapilabilecek yok. 2080 kisi baska is bakacaklar artik. Yarin patronda beni kapiya koysa kapi kapi gezmek is aramak durumundayim. Evde oturup maas alamam galiba. Gecmis olsun. Sansiniz yeni isinizde bol olsun.
  • Haydi THY'nin İngilizcesi mükemmel Baş Pilotu yine dört ayak üstüne düştün, hiçbir sebep göstermeden hatta gösteremeden işten çıkardığınız SÖZLEŞMELİ TÜRK KAPTAN PİLOT'ların yerine batan geminin pardon batan şirketlerin kaptanlarını ömür boyu iş garantisi ile şirketinize devşirirsiniz herhalde sonra da ADAMIM diye etrafta dolaşırsınız ne güzel değil mi.İnanın çanlar bir gün sizin için de çalacak bakalım o mükemmel İngilizceniz size yeni bir iş bulmak için yeterli olacak mı? Göreceğiz........
Macar Hava Yolları (Malev) sözcüsü Marta Rona, Macaristan Haber Ajansı'na (MTI) yaptığı açıklamada, iflas eden Malev Holding'de hala çalışan sayısının 2 bin 600 olduğunu, ancak önümüzdeki hafta 2 bin 80 kişinin işten çıkarılacağını söyledi.

Macaristan hükümetinin 200 milyon Euro'nun üstünde borcu olan Macar Hava Yolları'nın yüzde 5 hissesine sahip olan Rus bankası Vnyesenomobank ile bir dizi toplantı düzenlediği, Malev'in yeniden hayata geçirilmesinin yollarının arandığı belirtiliyor.

Öte yandan, 2010 yılında 3 milyon yolcu taşıyan Malev'in iflası nedeniyle Macar pazarındaki yolcuları taşımayı hedefleyen hava yolları arasındaki rekabet kızışıyor.

Macar hava yolu şirketi Wizzair ve İrlandalı Ryanair'den sonra şimdi de Roman hava yolu şirketi Tarom, Malev'in yolcularını kazanmak amacıyla Budapeşte uçuşlu yeni seferler koymak için Macaristan Airport AŞ ile toplantılar düzenliyor.
2080 KİŞİ İŞTEN ÇIKARTILACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
haber konusu malev ama tartışmalar yurtiçi ağırlıklı. herşeyi bu kadar politize etmek neye yarar bilinmez. önemli olan küresel ekonomik düzenin sorunlarını objektifliği elden bırakmadan ele alıp, gerçekçi çözümler sunabilmektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
thy den yandaşlara yer ve kadro açmak için sebepsiz olarak işten atılan arkası olmayan eski personele bile destek olamadınız,sahip çıkamadınız,onlara maalesef yapabilaceğimiz birşey yok,yasalar,kanunlar böyle, mahkemeye verin,dava açın deyip avukatınıza yönlendirip yüzde 10 talep etmekten başka ne yaptınız bugüne kadar sizler hava iş olarak?dava için para talep etmeniz kesinlikle etik değil.insanlar size yıllarca aidat ödediler,ayıptır. sizler işverene bu masum insanları neden çıkarttınız diye hesap bile soramazken çalışanların haklarını nasıl savunuacaksınız acaba?hadi canım sende komik olmayın lütfen.sizin beceriksizliğinize artık kargalar bile gülüyor artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Serbest piyasa bu, battiysa batti. Ozel sektorde hangimizin guvencesi var? Yok! Oyleyse "gecmis olsun" demekten baska yapilabilecek yok. 2080 kisi baska is bakacaklar artik. Yarin patronda beni kapiya koysa kapi kapi gezmek is aramak durumundayim. Evde oturup maas alamam galiba. Gecmis olsun. Sansiniz yeni isinizde bol olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Haydi THY'nin İngilizcesi mükemmel Baş Pilotu yine dört ayak üstüne düştün, hiçbir sebep göstermeden hatta gösteremeden işten çıkardığınız SÖZLEŞMELİ TÜRK KAPTAN PİLOT'ların yerine batan geminin pardon batan şirketlerin kaptanlarını ömür boyu iş garantisi ile şirketinize devşirirsiniz herhalde sonra da ADAMIM diye etrafta dolaşırsınız ne güzel değil mi.İnanın çanlar bir gün sizin için de çalacak bakalım o mükemmel İngilizceniz size yeni bir iş bulmak için yeterli olacak mı? Göreceğiz........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000