10 Haziran 2017, Cumartesi 16:23:30

Suudi Arabistan'dan Qatar Airways cezası

Katar krizi büyürken Birleşik Arap Emirlikleri Barselona futbol takımının formasında ki sporsorun Katar Havayolları olduğunu belirterek ülkede bu Barcelona forması giyen ve taşıyanların tutuklanacaklarını ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabileceğini belirtti.
  • Her şey para değil sevgili arkadaşlar. Siz Emirates, Qatar falan gidersiniz ama başınıza bir gün neyin geleceğini bilemezsiniz. İyi şartlar altında çalışmak istiyorsanız Paranın değil, Demokrasinin! Hakkın! Hukukun! hakim olduğu bir yerde çalışın. O zaman hak ettiğinizi alabilirsiniz. Yaşam kalitenizi parayla bir yere kadar artırabilirsiniz, bir yere kadar... Anlayanlar anladı saygılar.
  • Katar 1918 'e kadar Osmanlıya bağlı kaza(ilçe) statüsünde ve kaymakamı Babıali'den atanıyor.Atama o bölgenin ileri gelen,tanınan kimselerinden biri oluyor.185o'lerde S.Arabistan orta bölgesinde yaşayan El Temim kabilesi Katar'a göçtü.Bu kabilenin ileri gelenlerinin başında El Sani Ailesi vardı.Yani bugünkü El Sani hanedanı sülalesi.S.Arabistan kralı kendinden çıkma bu ailenin kendisina biad etmesini istiyor.Osmanlıdan kopartan İngilizlr,Kuvayt gibi,Irak gibi,Filistin gibi,Arabistan gibi(1917) Sonra İngilize sömürge oldular tabi.Artık uyanış başladı,biraz Ortadoğuyla ilgili tarimizi bilmemiz,öğrenmemiz lazım.
  • İnadına Katar,İnadına Barcelona,İnadına El Cezire...Ya Fellah, Haydi Yallah...
  • Elveda sıcak para...

Körfez'de ki Katar krizi giderek büyürken bu kez Birleşik Arap Emirlikleri, ülkede Barcelona forması giyenlere 15 yıla kadar hapis cezası verileceğini duyurdu.

Emirlik, Barcelona futbol takımının formasındaki sporsorun Katar Havayolları olduğunu hatırlatarak bunu giyen ve taşıyanların tutuklanacaklarını ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabileceğini belirtti.

CNN Türk'ten Reha Erus'un haberine göre, İtalyan La Repubblica gazetesi Barcelona forması yasağının Katar ile diplomatik ilişkisini kesen diğer 10 ülkeye de yayılabileceğini yazdı. Hapis cezasının 110 bin İngiliz Sterlinine çevrilebileceği de İngiliz basınına yansıdı.

Ne olmuştu?
Ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Suudi Arabistan ayrıca Katar'ın tek kara sınırını kapatmıştı.

Katar'a karşı diplomatik ablukaya aynı gün içinde Maldivler, uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya'daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları gibi bugün sayıları 10'a varan ülkeler katılmıştı. Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar'da bulunan El-Cezire televizyonunun yerel ofisini kapattığını duyurmuştu.

Diplomatik abluka altındaki Katar kendisine yöneltilen iddiaları reddederek, egemenliğini hedef alma amacı taşıyan, tamamı uydurma bir iftira kampanyasına maruz kaldığını belirtmişti.

Suudi Arabistan'dan Qatar Airways cezası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

TURKISH ~ 1 yıl önce
Her şey para değil sevgili arkadaşlar. Siz Emirates, Qatar falan gidersiniz ama başınıza bir gün neyin geleceğini bilemezsiniz. İyi şartlar altında çalışmak istiyorsanız Paranın değil, Demokrasinin! Hakkın! Hukukun! hakim olduğu bir yerde çalışın. O zaman hak ettiğinizi alabilirsiniz. Yaşam kalitenizi parayla bir yere kadar artırabilirsiniz, bir yere kadar... Anlayanlar anladı saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kusbeyin ~ 1 yıl önce
Dogru soyluyorsunuz.. Bu arada kalinmamasi gereken ulkelere, cok degil 1 sene once ilkokul mezunu aglak bir hocanin kilpayi yonetime gecmesinden kurtululan ulke de dahildir.. Anlayan anladi saygilar.
Tafsilat ~ 1 yıl önce
Katar 1918 'e kadar Osmanlıya bağlı kaza(ilçe) statüsünde ve kaymakamı Babıali'den atanıyor.Atama o bölgenin ileri gelen,tanınan kimselerinden biri oluyor.185o'lerde S.Arabistan orta bölgesinde yaşayan El Temim kabilesi Katar'a göçtü.Bu kabilenin ileri gelenlerinin başında El Sani Ailesi vardı.Yani bugünkü El Sani hanedanı sülalesi.S.Arabistan kralı kendinden çıkma bu ailenin kendisina biad etmesini istiyor.Osmanlıdan kopartan İngilizlr,Kuvayt gibi,Irak gibi,Filistin gibi,Arabistan gibi(1917) Sonra İngilize sömürge oldular tabi.Artık uyanış başladı,biraz Ortadoğuyla ilgili tarimizi bilmemiz,öğrenmemiz lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy Saudi America ~ 1 yıl önce
İnadına Katar,İnadına Barcelona,İnadına El Cezire...Ya Fellah, Haydi Yallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elveda ~ 1 yıl önce
Elveda sıcak para...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruhi ~ 1 yıl önce
Aktar da kalite kına var. Sürersin sabah yıkarsın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000