14 Ocak 2013, Pazartesi 15:06:54

DREAMLINER YİNE SIZDIRDI

Japon Havayolları’na kabus yaşatan Boeing 787 Dreamliner, bir hafta içerisinde 4’üncü kez teknik sorun yaşadı.
  • Akbar Al Baker çok bilimsel konuşmuş.
  • tamamen yeniden üretilen bir uçak modeli bazı sorunların olması ortaya çıkması normaldir. bu sorunlar çıksın ki önlemlerin alınsın bu sorunlar da ancak uçuş esnasında ve uçak uçarken ve yerdeyken yapılan kontrollerde ortaya çıkar bu böylee.. önümüzdeki 5 yıl bu uçakların deneme sürece ondan sonra sorun çıkmaz muhtemelen her yeni uçak için olabilecek bir sıkıntılar 787 gövdesi komposit sonra aliminyum parçalar var yeni motor, yeni uçak tamamen..
  • Bebeklerde sizdirir bir kac yil. Buyudukce duzelir.
  • Kervan yolda düzelir...

Japon Havayolları, bugün yeni jenerasyon uçaklarında 100 litrelik bir yakıt sızıntısı raporladı. Sorunun geçtiğimiz hafta Salı günü Boston seferi yapan aynı uçaktakiyle aynı olduğu bildirildi.

JAL yetkilileri sızıntının sol kanattaki yakıt boşaltma hortumundan meydana geldiğini açıkladı. Firma yetkilileri ayrıca uçağın gün içinde herhangi bir uçuş programında olmamasından dolayı olumsuz yaralanma ya da benzer durumlara sebebiyet vermediğini, gerekli incelemelerin başlatıldığı bilgisi verdi.

Boeing'in en yeni uçağı birbirini takip eden günlerde operasyonel aksilikler yaşayarak aynı hafta içinde 3. kez yakıt sızıntısı ve elektrik aksamında sorunlar yaşamıştı. ABD hükümeti tarafından da 7 Ocak tarihinde Boston seferi yapan Japan Havayolları uçağında meydana gelen arızayla alakalı kaygılar bildirilerek, geniş kapsamlı bir inceleme yapılması talimatı verildi. Gerek havayolu üreticisi gerekse de hükümet incelemeler esnasında uçağın güvenli olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Boeing ayrıca uçakta yaşanan sorunların 1990'ların Boeing 777 deneyiminde olanlardan daha kötü olmadığı konusunda ısrar ediyor.

60 kadar uçak siparişiyle Orta Asya pazarının en büyük Dreamliner alıcısı olan Qatar Havayolları da yaşanan güvenlik problemleri 'diş çıkarma' benzetmesiyle açıkladı.

Qatar Havayolları CEO'su Akbar Al Baker, “Elbette zaman zaman diş çıkarma problemleri olacak, fakat bu yeni uçak programlarında öngörülür' dedi.

Akbar ayrıca,  “İlk teslim edilen Dreamliner siparişlerimizden beri 5 Dreamliner ile herhangi bir teknik sorun yaşamadık. Uçaklar şu an operasyonda”  diye ekledi.

DREAMLINER YİNE SIZDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

PROMETHEUS ~ 5 yıl önce
Akbar Al Baker çok bilimsel konuşmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
tamamen yeniden üretilen bir uçak modeli bazı sorunların olması ortaya çıkması normaldir. bu sorunlar çıksın ki önlemlerin alınsın bu sorunlar da ancak uçuş esnasında ve uçak uçarken ve yerdeyken yapılan kontrollerde ortaya çıkar bu böylee.. önümüzdeki 5 yıl bu uçakların deneme sürece ondan sonra sorun çıkmaz muhtemelen her yeni uçak için olabilecek bir sıkıntılar 787 gövdesi komposit sonra aliminyum parçalar var yeni motor, yeni uçak tamamen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bebekler ~ 5 yıl önce
Bebeklerde sizdirir bir kac yil. Buyudukce duzelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olur böyle vakalar ~ 5 yıl önce
Kervan yolda düzelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000