26 Ocak 2011, Çarşamba 09:14:59

YOLCULARIN YÜREKLERİ AĞZINA GELDİ!

Geçtiğimiz haftalarda iki uçağının motorunda problem yaşanan Qantas havayollarında yine yürekleri ağıza getiren bir olay yaşandı.
  • BENCEDE ATARLAR,SANIRIM PİLOTLAR BOZMUŞTUR SİSTEMİ..NE SAÇMALIK..
  • atarlar o pilotları işten
  • Benim okuduğum kadarıyla aircondition sisteminde bir arıza olmuş. Maskeler inmiş pilot 36 binden 10 bine hızlı alçalma yapmış. Bir başka kaynak da önceden patlama sesi duyduk sonra da maskeler indi yer oturma anonsu yapıldı ve hızla indik diyor. http://www.flightglobal.com/articles/2011/01/25/352260/qantas-737-400-in-depressurisation-incident.html
  • Yolcunun anlattıkları tipik bir ani tazyik boşalmasını anlatıyor.Pilotlaın hızlı bir şekilde irtifa vermesi de buna işaret ediyor.Her uçuşta olabilecek şeyler.

Avustralya merkezli Qantas Havayolları'na ait Adelaide-Melbourne seferi yapan Boeing 737-400 tipi bir yolcu uçağı, 99 yolcusuyla 10 bin feet irtifa kaybetti.

Yaşanan olayın şokuyla Melbourne’a gelen bir yolcu yaşananları “İlk olarak bir patlama sesi duyduk, sonrası da türbülans. Oksijen maskeleri açıldı, önce şaşırdık tabii, takmamız mı gerekiyor yoksa yanlışlıkla mı açıldı bilemedik. Sonra acil durum anonsu yapıldı. En yakın koltuğa oturun kemerinizi bağlayın dendi” diyerek özetledi.

Dünya’nın en güvenli havayolu şirketlerinden biri olarak bilinen Avustralyalı şirket önceki olaylarda, uçak motoru üreten Rolls Royce firmasını sorumlu tutmuş ve motorlardaki arıza ingiliz şirketi tarafından da kabul edilmişti. Son olayın teknik sebebi ise henüz açıklanmış değil.

YOLCULARIN YÜREKLERİ AĞZINA GELDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
BENCEDE ATARLAR,SANIRIM PİLOTLAR BOZMUŞTUR SİSTEMİ..NE SAÇMALIK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
atarlar o pilotları işten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Benim okuduğum kadarıyla aircondition sisteminde bir arıza olmuş. Maskeler inmiş pilot 36 binden 10 bine hızlı alçalma yapmış. Bir başka kaynak da önceden patlama sesi duyduk sonra da maskeler indi yer oturma anonsu yapıldı ve hızla indik diyor. http://www.flightglobal.com/articles/2011/01/25/352260/qantas-737-400-in-depressurisation-incident.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yolcunun anlattıkları tipik bir ani tazyik boşalmasını anlatıyor.Pilotlaın hızlı bir şekilde irtifa vermesi de buna işaret ediyor.Her uçuşta olabilecek şeyler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000