01 Kasım 2011, Salı 08:08:33

VE GREV SONA ERDİ

Avustralya'nın Qantas Havayolu şirketindeki grev bitti…
  • ya kardeşim ne diye anlatıyorsun bunları da zati bozuk olan moralimizi daha da bozuyorsun?? biz bu toplumla o haklara sahip olamayız maalesef..
  • Ülkemizde ki bütün hangarlar da teknisyenlerin soğuk sıcak dinlemeksizin iş yetişsin gerisi yalan psikolojisi ile çalıştırıldığı.
  • haftada 40 saat calıstıklarını?
  • sıfırın altında çalışana,elbisesi ıslanana,yuksekte calısana,gece calısana,sıcakta calısana ekstara mesaı ucretı odedıgını?
Qantas’ta grev bitti… Sendikalar ve işverenin anlaşmazlığına iş mahkemesi nokta koydu, Qantas uçak seferlerine yeniden başladı.

Şirket, iş yavaşlatma ve grev eylemleri yüzünden tüm filosunu hangara çektiğini açıklamıştı. Qantas'ın bu kararı, yaklaşık 70 bin yolcuyu zor durumda bıraktı.

Avustralya Başbakanı Julia Gillard, bağımsız mahkemenin verdiği karardan memnun olduğunu söyledi.

Gillard, "Bu uygulamayı yürütürken hükümet, ticari anlaşmazlıkların sona erdirilmesini istedi. Fair Work Avustralya sayesinde, yapmak istediğimiz şeyi başardık. Uçaklar gökyüzüne geri dönüyor ve Qantas çalışanları da işlerine geri dönüyor" dedi.

Çalışanlar, Qantas'ın ödeme koşulları ve maliyeti azaltma planlarını protesto ediyor.

Geçtiğimiz Cumartesi başlayan grev, dün akşam itibariyle sona erdi.


VE GREV SONA ERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 7 yıl önce
ya kardeşim ne diye anlatıyorsun bunları da zati bozuk olan moralimizi daha da bozuyorsun?? biz bu toplumla o haklara sahip olamayız maalesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ülkemizde ki bütün hangarlar da teknisyenlerin soğuk sıcak dinlemeksizin iş yetişsin gerisi yalan psikolojisi ile çalıştırıldığı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
haftada 40 saat calıstıklarını?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sıfırın altında çalışana,elbisesi ıslanana,yuksekte calısana,gece calısana,sıcakta calısana ekstara mesaı ucretı odedıgını?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000