04 Kasım 2010, Perşembe 17:03:39

AIRBUS'TAN "MOTOR" AÇIKLAMASI

Qantas Havayolları’na ait Airbus A380 tipi uçağın Sidney – Singapur uçuşu sırasında motorunun patlaması nedeniyle Airbus, Qantas Havayolları’na ait motoru incelemek üzere uzman bir ekip gönderdiğini açıkladı.
  • Buradan bakıldığında o motor iyi yerinden patlamış demekten başka birşey gelmiyor içimden. Diğer taraftan olsa Concorde örneğinde olduğu gibi çok kötü sonuçlar olabilirdi. Allah korumuş.
  • iyi ki motordan kopan parçalar yakıt dolu kanada girip olumsuz bir durum yaratmamış, yada kumandalara giden hidrolikler elektrik kabloları kopsa hiç şanşları olmazdı
  • düşseydi büyüh facia olurdu , qantas acilen deve kessin başka türlü kurlulamazlar bu olaydan .
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
Airbus'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Qantas Havayolları’na ait VH-OQA tescilli Airbus A380 tipi uçakta dört adet Rolls Royce Trent 900 model motor bulunmaktadır. Qantas Havayolları’na satıldıktan sonra 831 iniş- kalkış yapan uçak 8.165 saat uçmuş ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamamıştır.

Yapılan ön inceleme sonucu motorda bir arıza meydana geldiği fakat uçağın sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Fransız BEA (Kaza - Kırım Araştırma Ekibi) ve Airbus teknisyenlerinden oluşan bir grubu Singapur’a gönderiyoruz. Kısa sürede somut bilgilere ulaşarak resmi bilgileri yayınlayacağız.”
AIRBUS'TAN "MOTOR" AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Buradan bakıldığında o motor iyi yerinden patlamış demekten başka birşey gelmiyor içimden. Diğer taraftan olsa Concorde örneğinde olduğu gibi çok kötü sonuçlar olabilirdi. Allah korumuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyi ki motordan kopan parçalar yakıt dolu kanada girip olumsuz bir durum yaratmamış, yada kumandalara giden hidrolikler elektrik kabloları kopsa hiç şanşları olmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
düşseydi büyüh facia olurdu , qantas acilen deve kessin başka türlü kurlulamazlar bu olaydan .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000