17 Ocak 2018, Çarşamba 14:01:58

Uçağı kaldıracak vinçler Trabzon Havalimanı'nda

Trabzon'da pistten çıkan uçağı bulunduğu yerden kaldıracak vinçler Trabzon Havalimanı'na geldi.
  • En sağlıklısı denizden yük gemisi ile çıkarmak batarsa da batsın zaten parçalanacak
  • Zedelemeden cikarsalar bile orada tamir olacak yada ucarak istanbula gelcek hali yok. Sokulup oyle nakil olacak. Yazik ya milli servet. Avuntumuz cana gelmesin mala gelsin.
  • Nasıl bir proje yapmışlar bilmiyorum, ama 42 tonluk uçağı bu açıdan 500 tonluk vinçle çıkarılabilecek gibi durmuyor. Kuyruk üstünden destek alıp gövdeden 500 tonluk ile havaya kaldırıp, 300 tonluk vinç ile yataya çekecekler.. Ancak bu açıda ve zeminde sıkıntı olacaktır.
  • ARFF Cİ DEĞİLİM AMA DHMİ DEN EN ÇOK SAYGIYI HAK EDEN BİRİM GİDİN BAKIN YENİ GENÇLERİN HEPSİ ÇAKI GİBİ SPORCU KONDİSYONLU VE İŞLERİNİN BİLİNCİNDE TAKDİRE ŞAYAN BİR GELİŞİM İÇİNDELER DESTEK MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ AYRICA HER BİRİMİN ÖNEMİ EŞİTTİR BOŞUNA BİRBİRİNİZE LAF ATMAYIN

Trabzon'da pistten çıkan uçağı bulunduğu yerden kaldıracak vinçler Trabzon Havalimanı'na geldi.

Havalimanına indikten sonra pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus'a ait yolcu uçağının kaldırılması amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesine bağlı Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Birimi ekiplerince yapılan çalışmalar bugün de sürüyor.

Uçağı bulunduğu yerden kaldırması için havalimanına getirilen 2 vinç, aprona park edildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait hafriyat kamyonlarıyla getirilen taş ve kaya parçaları, vinçlerin daha rahat çalışabilmesi ve yumuşak toprağın sorun oluşturmaması amacıyla zemine dökülüyor.

Uçağı kaldırma işleminin, biri 500, diğeri ise 300 tonluk vinçlerle yarın yapılması planlanıyor.

Uçağı kaldıracak vinçler Trabzon Havalimanı'nda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Halil Akgün ~ 7 ay önce
En sağlıklısı denizden yük gemisi ile çıkarmak batarsa da batsın zaten parçalanacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beyhude ~ 7 ay önce
Zedelemeden cikarsalar bile orada tamir olacak yada ucarak istanbula gelcek hali yok. Sokulup oyle nakil olacak. Yazik ya milli servet. Avuntumuz cana gelmesin mala gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir® ~ 7 ay önce
Nasıl bir proje yapmışlar bilmiyorum, ama 42 tonluk uçağı bu açıdan 500 tonluk vinçle çıkarılabilecek gibi durmuyor. Kuyruk üstünden destek alıp gövdeden 500 tonluk ile havaya kaldırıp, 300 tonluk vinç ile yataya çekecekler.. Ancak bu açıda ve zeminde sıkıntı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF Cİ DEĞİLİM ~ 7 ay önce
ARFF Cİ DEĞİLİM AMA DHMİ DEN EN ÇOK SAYGIYI HAK EDEN BİRİM GİDİN BAKIN YENİ GENÇLERİN HEPSİ ÇAKI GİBİ SPORCU KONDİSYONLU VE İŞLERİNİN BİLİNCİNDE TAKDİRE ŞAYAN BİR GELİŞİM İÇİNDELER DESTEK MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ AYRICA HER BİRİMİN ÖNEMİ EŞİTTİR BOŞUNA BİRBİRİNİZE LAF ATMAYIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 7 ay önce
ARFF ci değilsen neden yorum yazıyorsun. Bu işler çakı gibi olmakla değil eğitimli personel ile olur. Hanginiz aldı bu eğitimleri ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000