21 Eylül 2010, Salı 08:15:59

TAV kazanacak mı?

Gazipaşa Havaalanı için çalışmalarını sürdüren TAV uçuşların 24 saat devam etmesi amacıyla WOR cihazının çalışmalarına başladı.
  • WOR değil ''VOR'' cihazi...TAV değil, DHMİ tarafından bu cihazlar kuruldu...
  • Daha çok beklersiniz bu meydanın açılmasını
  • Gerçekten sıkıntılı bir havalimanı pek çok yorum okuduk teknik problem . havalimanının yanlış yere yapılması gibi . neyse eninde sonunda borajet uçuşlara başladı ancak oda sahiplenemedi geçenlerde sani şener bu konu ile ilgili çok başımız ağrıdı burası için soru sormayın dedi git gide tav ında imajına zarar verecek duruma geliyor bu havalimanı pegasus alt yapısını tamamladı uçuyordu pat dhmi kesti .. kim şuçlu dhmi yoksa ıcf ...
  • D-VOR'un ötesinde birşey sanırım!
GECE UÇUŞU HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Gazipaşa Havalimanı'na gece uçuşu izni vermesinin ardından hazırlıklarına başlayan TAV, havalimanına gece uçuşu için gerekli teknik cihazlardan olan WOR konulması için simülasyon çalışması başlattı. TAV, bir diğer teknik cihaz olan NBD'yi de WOR'un ardından Gazipaşa Havalimanı'na kuracak.

TAV'IN HEDEFİ BOEING 737-800
TAV'ın gece uçuşu izninin ardından harekete geçerek, SHGM'nin 4 Ağustos'ta Gazipaşa'ya inişine izin vermediği Pegasus Havayolları'na ait 189 kişilik Boeing 737-800 tipi büyük uçağı indirmek için yeniden bir çalışma başlattığı öğrenildi. TAV'ın bu uçuşu yapıp, Gazipaşa'yı artık rantabl hale getirme konusunda ısrarlı olduğu vurgulanıyor.

TAV Havalimanları Holding, SHGM'nin bir kez izin vermediği Pegasus Havayolları'na ait 189 kişilik Boeing 737-800 tipindeki uçağı indirmek için yeniden bir çalışma başlattı. Yapımına 19 yıl önce başlanan Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na ilk tarifeli sefer, 12 Temmuz 2010'da yapılmıştı. Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney'le birlikte 66 kişinin bulunduğu uçağın havalimanına inmesiyle Borajet, ilk seferini başlatmıştı. Borajet, Gazipaşa, Ankara ve İstanbul'a başlattığı seferlere ilginin az oluşu nedeniyle uçuşları iptal etme kararı almıştı.

GECE UÇUŞU BAŞLAYACAK
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Havalimanı'nda gece uçuşlarının başlaması yönünde istenilen talebe onay vermişti. İznin çıkmasıyla birlikte havalimanına WOR cihazı konulması için simülasyon çalışması başlatan TAV, havalimanını gece uçuşlarına da açmak istiyor. WOR cihazıyla ilgili olarak havalimanında simülasyon çalışması yapan TAV, NBD cihazını da en kısa sürede havalimanına yerleştirmek istiyor. İki cihazın havalimanına kurulmasıyla uçaklar, gece ve gündüz demeden 24 saat inip, kalkabilecek. TAV, bu konudaki çalışmasını sürdürüyor.

(Alanyaonline)

TAV kazanacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 5 yıl önce
WOR değil ''VOR'' cihazi...TAV değil, DHMİ tarafından bu cihazlar kuruldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Daha çok beklersiniz bu meydanın açılmasını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gerçekten sıkıntılı bir havalimanı pek çok yorum okuduk teknik problem . havalimanının yanlış yere yapılması gibi . neyse eninde sonunda borajet uçuşlara başladı ancak oda sahiplenemedi geçenlerde sani şener bu konu ile ilgili çok başımız ağrıdı burası için soru sormayın dedi git gide tav ında imajına zarar verecek duruma geliyor bu havalimanı pegasus alt yapısını tamamladı uçuyordu pat dhmi kesti .. kim şuçlu dhmi yoksa ıcf ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
D-VOR'un ötesinde birşey sanırım!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000