02 Nisan 2009, Perşembe 12:08:33

TARİHİ CEZA YENİDEN GÜNDEMDE

AirportHaber'in yaklaşık 1 yıl önce 28 Nisan 2008 tarihinde ortaya çıkardığı "İZAIR'A KORKUNÇ CEZA" haberi Medair'ın helikopter kazasıyla yeniden gündeme geldi.
  • Sanırım Pegasus THY den sonra en fazla negatif yorum alan havayolu. Eminim bir sebebi vardır. Son 15 gündür satılacak diye bir haber de dolaşıyor zaten.
  • medya devlet çatışmasının da içine düşürülmez,,haksız yere cezalar kesilmezdi... zira bu cezalar için gerek pegasus,,gerek izair dava açtılar...davalar kazanılınca bakalım yeni neler uydurulacak...
  • hallediliir,sıkmayın canınızııı
  • Aferim cin Ali'm, kaptın sen bu PR işini. Düşen helikopterin hakkında çıkan haberleri "Düşen BBP helikopteri" diye yönlendirmen de, sağa sola yaptırdığın propaganda falan, benden 10 puanı hakediyor. Varsın millet bu aralar niye yanıp tutuşup C/A ve F/O aradığına kafa yormasın, sen tip eğitimi karşılığında beleş uçurduğun, hatta üstüne para aldığın kokpit ekibinden paraları kaldırmaya devam et. Ama kayınpedere de tembihle ki, "bayrak taşıyıcı" hakkında daha fazla karalama yapsın, Avrupa segmentinde en iyi olduğunu da çaktırmayın kimseye, aman haa! Sonra kim uçar bizim "kesme kasa"larla? ;)

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu ve 6 kişinin ölümüne neden olan Medair'a ait Bell 206 tipi helikopterin düşmesinin ardından ESAS Holding'e bağlı havacılık şirketlerine kesilen cezalar yeniden gündeme geldi.

AirportHaber, yaklaşık olarak 1 yıl önce İZair'a kesilen tarihi cezayı "Cumhuriyet tarihinin en yüksek cezası" olarak gündeme getirmişti ve olayı şu şekilde duyurmuştu:

"Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü havayolu şirketlerine ceza yağdırmaya devam ediyor. Tüm şirketlere cezalar kesilirken İzmir Merkezli İzAir bu cezaların en büyüğüne çarptırıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İzAir’e 1 milyon 600 bin YTL para cezası kesti.

Bugüne kadar hiçbir havayolu şirketine böyle ceza yazılmadı. İzAir’e bu cezanın bazı teknik bakımların zamanında yapılmamasından dolayı kesildiği belirtiliyor."

 25 Mart günü meydana gelen helikopter kazasının ardından Sabah ve Star gazeteleri, düşen helikopterin sahibi Medair'ın da bağlı olduğu Esas Holding bünyesinde havacılık faaliyetleri yürüten Pegasus Havayolları, İzmir Havayolları ve Medair ile ilgili cezaları gündeme getirdi.

İşte Sabah ve Star gazetelerinin bugünkü sayılarında yer alan o haberler:

SABAH

Sabah

Sabah

Sabah
STAR

Star

Star

Star

TARİHİ CEZA YENİDEN GÜNDEMDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sanırım Pegasus THY den sonra en fazla negatif yorum alan havayolu. Eminim bir sebebi vardır. Son 15 gündür satılacak diye bir haber de dolaşıyor zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
medya devlet çatışmasının da içine düşürülmez,,haksız yere cezalar kesilmezdi... zira bu cezalar için gerek pegasus,,gerek izair dava açtılar...davalar kazanılınca bakalım yeni neler uydurulacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hallediliir,sıkmayın canınızııı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Aferim cin Ali'm, kaptın sen bu PR işini. Düşen helikopterin hakkında çıkan haberleri "Düşen BBP helikopteri" diye yönlendirmen de, sağa sola yaptırdığın propaganda falan, benden 10 puanı hakediyor. Varsın millet bu aralar niye yanıp tutuşup C/A ve F/O aradığına kafa yormasın, sen tip eğitimi karşılığında beleş uçurduğun, hatta üstüne para aldığın kokpit ekibinden paraları kaldırmaya devam et. Ama kayınpedere de tembihle ki, "bayrak taşıyıcı" hakkında daha fazla karalama yapsın, Avrupa segmentinde en iyi olduğunu da çaktırmayın kimseye, aman haa! Sonra kim uçar bizim "kesme kasa"larla? ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000