29 Mart 2011, Salı 14:00:05

SON BİZANS OYUNU SAHNEDE

İstanbul 1453 yılında fethedildi ama entrikaları bize miras kaldı. Ne yazık ki hala, Bizans ruhu bazı bedenlerde hayat bulmaya devam ediyor...
  • DAİMA YANINIZDAYIZ....
  • Şimdi açıkcası havacılık camiası, öncelikle online ve hızlı haberciliği ile portalda airporthaberi, tvde airport ile uçuş keyfini, gazetede ise Hürriyet kokpit ve habertürk airport sayfasını takip ediyor. Diğerleri de takip ediliyor.
  • Bir dusunsenize, bu zamana kadar airport medya grubu'nun yaptiklarini.. Airport tv olarak neler yapmadilar. crm konulari, kaza analizleri... Airport haber olarak dunyanin her kosesinden haberler... Ucuyorum forumlari.. Pilot olmak isteyen orada, Kabin memuru olmak isteyen orada. Bilimum bilinmeyen sorusu olan orada.. Hele en son Spotter atagi.. E artik milletin gozune girdi canim gercekler, batiyor. Belli.
  • Evet Pegasus kötü hizmeti ile birçok şeyi değiştirdi.

Son dönemde televizyonlarda dönen Pegasus Havayolları reklamında bir söz var... ‘Türkiye’de havacılığı biz başlatmadık ama biz değiştirdik’ diyor. Türkiye’ye farklı bir iş modelini getiren ve bunu başarıyala uygulayan Pegasus Havayolları’nı bundan iyi anlatan başka cümle olabilir mi? Sevin ya da sevmeyin ama Pegasus gerçekten havacılıkta birçok şeyi değiştirmeyi başardı...

Tıpkı Airporthaber gibi... Pegasus kendi alanında aykırı oldu, AirportHaber de kendi alanında... İkisi de aykırı ama ikisi de başarılı...

O yüzden biz de bu sloganı kendimize uyarlıyoruz: ‘ Türkiye’de havacılık haberciliğini biz başlatmadık ama biz değiştirdik”

Gece gündüz çalıştık, biz çalışırken başkalarına da çalışmayı hatırlattık. Basın bülteni yayınlayan değil, basın bülteni yayınlatan habercilik yaptık. Kendi kulvarımızdakilerin, bize yetişmek için zaman zaman kapasitelerini aştıkları da oldu. Çalıştık, çalıştırdık...  Herkes aynaya bakmak zorunda kaldı. ‘Neden onlar kadar başarılı değiliz?’ sorusunu defalarca kendi kendilerine sordurduk.

Şimdi saymakla bitiremeyeceğimiz sayısız haberimizi yüzleri kızarmadan, utanmadan, sıkılmadan kullandılar. Üstelik bunu yaparken akla hayale gelmeyecek kahpece ayak oyunlarına devam ettiler.

Önce AirportHaber’i aprona çıkarmamak için Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın’ı kirli amaçlarına araç yapmaya çalıştılar. Aprona çıkabilecek kişilerin listesine bizleri almadılar. Sadece bizleri mi? Hayır... Havacılık camiasında onlardan daha popüler olan ve havacılığa daha çok hizmet eden televizyon programlarının yapımcılarını da, muhabirlerini de o listeye dahil etmediler.

Bunu yaparken ilgili otoriteleri de ayartmaya kalktılar. Ama her defasında oyunlarını bozduk, bozmaya da devam edeceğiz.

Ancak arkadaşlar bir türlü uslanmıyor. Biraz daha gayret edip rekabet etmek yerine Bizans oyunlarına devam ediyorlar...

İşte son oyunları...

Atatürk Havalimanı’ndaki basın odasına Havalimanı Muhabirleri Derneği üyeleri dışında kimse alınmayacakmış...

Biz o derneğe üye değiliz, öyle bir derneği de tanımıyoruz. 

İşte o yüzden basın odasına AirportHaber alınmayacak, Uçuş Keyfi alınmayacak, Take Off alınmayacak, Airport alınmayacak hatta güçleri yeterse Kokpit de alınmayacak.

Hadi bunları geçtik... Uluslararası birçok olayın takip noktası olan Atatürk Havalimanı’na dışarıdan gelen basın mensupları da alınmayacak. Libya’daki iç savaşı, Japonya’daki tsunaminin Türkiye uzantısını takip eden televizyon ve gazete muhabirleri, kameramanları basın odasına sokulmayacak.

Böyle komik böyle zavallı bir davranış olabilir mi? İstiyorlarki ‘basın odasına kapanalım akşama kadar geyik muhabbeti çevirelim, biz haber yapmayalım ama kimse de yapmasın’... Böyle bir tembel ve bir o kadar da kalleşce düşünce tarzı olabilir mi?

Biz kendi adımıza doğru bildiğimiz yolda her koşulda ilerlemeyi şart koştuk. Bize bir ofis de gerekmez. Gerekirse seyyar muhabirler koyarız, laptoplu internetli teçhizatla işimizi yaparız. Ama siz yeter ki daha fazla adileşmeyin!

Ve son bir söz de Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın başta olmak üzere diğer otoriteler ve TAV yetkililerine...

Türkiye’nin basın özgürlüğünü tartıştığı bir dönemde, bu tür ayak oyunlarına alet olmayın... Amaçları belli olan bu zihniyetin oyununa gelmeyin...

Ve siz diğer önü kesilmek istenen mağdurlar...

Kapı önüne konulmayı haketmeyecek kadar başarılı olduğunuzu bilin ve asla bu kokuşmuş zihniyete teslim olmayın...

AIRPORTHABER YÖNETİMİ

SON BİZANS OYUNU SAHNEDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 7 yıl önce
DAİMA YANINIZDAYIZ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şimdi açıkcası havacılık camiası, öncelikle online ve hızlı haberciliği ile portalda airporthaberi, tvde airport ile uçuş keyfini, gazetede ise Hürriyet kokpit ve habertürk airport sayfasını takip ediyor. Diğerleri de takip ediliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir dusunsenize, bu zamana kadar airport medya grubu'nun yaptiklarini.. Airport tv olarak neler yapmadilar. crm konulari, kaza analizleri... Airport haber olarak dunyanin her kosesinden haberler... Ucuyorum forumlari.. Pilot olmak isteyen orada, Kabin memuru olmak isteyen orada. Bilimum bilinmeyen sorusu olan orada.. Hele en son Spotter atagi.. E artik milletin gozune girdi canim gercekler, batiyor. Belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Evet Pegasus kötü hizmeti ile birçok şeyi değiştirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000