19 Eylül 2011, Pazartesi 17:50:54

SERTAÇ HAYBAT PEGASUS'U ANLATACAK

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, 19-21 Eylül tarihinde Londra'da düzenlenecek Dünya Low Cost Havayolları Kongresi'nde, Türkiye pazarındaki tecrübelerini ve iş modelini anlatacak.
  • inanın pegasusa bindiğimde o zavallı garibim hosteslerin seyyar satıcı gibi para bozdurma telaşı ve 25 kuruş eksik olduğu için yolcunun dalgasını geçtiği gülerek üstü kalsın deyişi tam bi rezalet ...!! yazık ya ...o hosteslerin ne fiyakası kalıyor nede havadaki imajı ...bide bayan ..ayıptır ayıp
  • Hizmet ve musteri memnuniyeti anlaminda Pegasus'un diger Sirketlerden (THY,AtlasJet,AnadoluJet,OnurAir) daha kotu bir izlenimi var fakat fiyat anlaminda da buyuk bir ustunlugu oldugunu soyleyebiliriz.Burada herkes almak istedigi hizmete gore secer ucacagi havayolunu.Bilete 80 TL verip suyun 3 TL olmasindan sikayet edenler, Gider THY'de bilete 240 TL verip suya sabuna para odemez. NOT: Gecen gun aldigim 2 ay sonrasi gidis-donus bilet icin Pegasus'a 80 TL odedim.THY'de ise ayni bilet 240 TL idi.
  • Sertaç haybat kravat takmış,takmamış veya öyle oturmuş,böyle oturmuş bunlar tenkit edilecek şeyler değil. Sayın Bay Ali Sabancı şu sorunun cevabını mutlaka ama mutlaka araştırtmalıdır. Pegasus neden Türkiyenin en sevilmeyen havayolu sıralamasında açık ara birinci çıkıyor? Esas üzerinde durmaları gereken nokta budur.
  • Alma o zaman,Pegasus'a binme o zaman,seni zorla mı bindiriyorlar tarzı yanıtların tamamının Pegasus çalışanlarından geldiği belli. Çalıştırıldıkları sürece Pegasus'un ve patronlarının body-guard'ları gibi davranış sergilerler.Fakat işten çıkartıldıklarının ertesi günü bakın onların yorumlarına...
Konuyla ilgili Pegasus'tan yapılan açıklamada, Pegasus Hava Yolları'nın Genel Müdürü Sertaç Haybat'ın, Türkiye'de low cost havayolu modelinin temsilcisi olarak konferansa davet edildiği belirtilerek, 19-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kongrenin son günü olan 21 Eylül'de gerçekleşecek "Karlılığı arttıran iş modelleri" isimli oturumda konuk konuşmacı olacağı bildirildi. 
 
Açıklamada, Pegasus'un büyüyen ve gençleşen Boeing 737-800 filosu ve sayısı her geçen gün artan uçuş noktaları ile 5 yılda büyük bir başarıya imza attığı vurgulanarak, Genel Müdür Sertaç Haybat'ın, "Pegasus böylesine kalabalık bir pazarda low cost modelini nasıl başarıyla hayata geçirdi" başlıklı bir konuşma yapacağı bilgisi yer aldı. Haybat'ın konuşmasının, Türkiye'de sektörün ve Pegasus modelinin gelişimi, Pegasus'un misafir odaklı yaklaşımla büyümesi, teknolojiye çok önem vermesi, online ağırlıklı dünyasında geliştirdiği ek hizmetlerle misafir memnuniyeti ve ek kazanç sağlaması gibi konulardan oluştuğu bildirildi. Bu yıl 8.'si düzenlenen Dünya Low Cost Havayolları Kongresi'ne bu yıl sektörü temsilen 400 üst düzey yönetici ve ortağın katılması bekleniyor. 
 
Verilen bilgiye göre, Pegasus internet sitesi www.flypgs.com Dünya Low Cost Kongresi kapsamında verilen Budgies Ödülleri'nde "En İyi İnternet Sitesi" dalında finale kaldı. Low Cost kategorisinde hizmet veren havayollarının başarılarını ve sektöre katkılarını değerlendirmeye yönelik farklı kategorilerde verilen Budgies Ödülleri bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak.
SERTAÇ HAYBAT PEGASUS'U ANLATACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
inanın pegasusa bindiğimde o zavallı garibim hosteslerin seyyar satıcı gibi para bozdurma telaşı ve 25 kuruş eksik olduğu için yolcunun dalgasını geçtiği gülerek üstü kalsın deyişi tam bi rezalet ...!! yazık ya ...o hosteslerin ne fiyakası kalıyor nede havadaki imajı ...bide bayan ..ayıptır ayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hizmet ve musteri memnuniyeti anlaminda Pegasus'un diger Sirketlerden (THY,AtlasJet,AnadoluJet,OnurAir) daha kotu bir izlenimi var fakat fiyat anlaminda da buyuk bir ustunlugu oldugunu soyleyebiliriz.Burada herkes almak istedigi hizmete gore secer ucacagi havayolunu.Bilete 80 TL verip suyun 3 TL olmasindan sikayet edenler, Gider THY'de bilete 240 TL verip suya sabuna para odemez. NOT: Gecen gun aldigim 2 ay sonrasi gidis-donus bilet icin Pegasus'a 80 TL odedim.THY'de ise ayni bilet 240 TL idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sertaç haybat kravat takmış,takmamış veya öyle oturmuş,böyle oturmuş bunlar tenkit edilecek şeyler değil. Sayın Bay Ali Sabancı şu sorunun cevabını mutlaka ama mutlaka araştırtmalıdır. Pegasus neden Türkiyenin en sevilmeyen havayolu sıralamasında açık ara birinci çıkıyor? Esas üzerinde durmaları gereken nokta budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Alma o zaman,Pegasus'a binme o zaman,seni zorla mı bindiriyorlar tarzı yanıtların tamamının Pegasus çalışanlarından geldiği belli. Çalıştırıldıkları sürece Pegasus'un ve patronlarının body-guard'ları gibi davranış sergilerler.Fakat işten çıkartıldıklarının ertesi günü bakın onların yorumlarına...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000