11 Aralık 2012, Salı 10:15:50

SABANCI'NIN HAVAYOLU İŞÇİ KIYIMINA MI GİDİYOR?

Berliner Morgenpost gazetesi yapılacak işten çıkarma sayının 500'ü aşabileceğini yazdı
  • %11 hisse ile şirket Sabancı' nın oluyorsa iyi valla...
  • Laleli lions o senin sozunu ettigin tum seyler tk da da mevcut.nasil mi? kazik kadar bilet fiyatlarinin icinde hersey dahil sistemi ile.tk ya nazaran diger buyuk sirketler daha ucuza gidiyor dunyanin pek cok noktasina.pegasus ekibi her yonuyle gayet basarili.tk persobeli saldim cayira seklinde.2-3egitim goruyorlar ama esas hedef ikram .baska bir cabalari yok. Cin yemegi yemem, patlican da yemem..neye gerek okadar para ben mi istedim.neyime yetmiyor 20€`luk do&co yolcu yemegi folyo icinde.varsin olmasin porselen tabak catal bicak.pgs de yapsa ayni parayi catir catir alir.ister ye ister yeme.ucaj goturmek icindir.restaurant degil.arzu ederse pgs havanizi alir inersiniz ucaktan sifir ikramla.ikri kim sart kosmus var mi oyle kural kardesim.begenmiyorsan git baska sirkete .tercih eden milyonlar ve pgs hayranlari var bu ulkede tk gibi.sunexpressle karistirmayin pgsyi.batik 2sirketi var tk nin kendosine baksin once
  • ÇAY KAHVE SATIŞLARI İYİ GİTMİYOR OLMALI.
  • Bırak Almanya'yı önce Antalya'ya bak.

Almanya'nın ikinci büyük hava yolu şirketi Air Berlin'in yüzlerce çalışanına çıkış vermeye hazırlandığı ortaya çıktı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hartmut Mehdorn'un çalışanlara yazdığı bir mektubu kaynak gösteren Berliner Morgenpost gazetesi, yapılacak işten çıkarmalarda sayının 500'ü aşabileceğini yazdı.

Alman haber ajansı DPA'nın iddialar hakkındaki sorularını cevapsız bırakan Air Berlin yönetimi, 'Alınacak tedbirlerin somutlaşması ve 2013 yılında uygulanacak tasarruf programının açıklığa kavuşmasıyla birlikte detaylı açıklamada bulunulacak.' demekle yetindi.

Morgenpost'un haberinde Air Berlin'in filosundaki uçak sayısını 20 adet azaltarak 138'e indirmeyi planladığı ve buna bağlı olarak da tam gün istihdam edilen en az 500 çalışanın işini kaybedeceği belirtildi. Uzun süredir zarar eden hava yolu şirketi böylelikle gelecek iki yıl içinde giderlerini yüzde 15 azaltmayı hedefliyor. CEO Mehdorn geçen ayın sonunda yaptığı açıklamada tasarruf mecburiyetine rağmen kitlesel işten çıkarmaların söz konusu olmayacağını ifade etmişti.

ORTAKLAR ARASINDA SABANCI DA VAR

Bilindiği gibi Ali Sabancı'nın havacılık yatırımlarını yönettiği ve Pegasus Havayolları'nı da bünyesinde barındıran Esas Holding de Air Berlin'in hissedarları arasında yer alıyor.

Esas Holding, Air Berlin'in yüzde 12'lik hissesini elinde bulunduruyor.

SABANCI'NIN HAVAYOLU İŞÇİ KIYIMINA MI GİDİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
%11 hisse ile şirket Sabancı' nın oluyorsa iyi valla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Laleli lions o senin sozunu ettigin tum seyler tk da da mevcut.nasil mi? kazik kadar bilet fiyatlarinin icinde hersey dahil sistemi ile.tk ya nazaran diger buyuk sirketler daha ucuza gidiyor dunyanin pek cok noktasina.pegasus ekibi her yonuyle gayet basarili.tk persobeli saldim cayira seklinde.2-3egitim goruyorlar ama esas hedef ikram .baska bir cabalari yok. Cin yemegi yemem, patlican da yemem..neye gerek okadar para ben mi istedim.neyime yetmiyor 20€`luk do&co yolcu yemegi folyo icinde.varsin olmasin porselen tabak catal bicak.pgs de yapsa ayni parayi catir catir alir.ister ye ister yeme.ucaj goturmek icindir.restaurant degil.arzu ederse pgs havanizi alir inersiniz ucaktan sifir ikramla.ikri kim sart kosmus var mi oyle kural kardesim.begenmiyorsan git baska sirkete .tercih eden milyonlar ve pgs hayranlari var bu ulkede tk gibi.sunexpressle karistirmayin pgsyi.batik 2sirketi var tk nin kendosine baksin once

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 5 yıl önce
ÇAY KAHVE SATIŞLARI İYİ GİTMİYOR OLMALI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Bırak Almanya'yı önce Antalya'ya bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000