06 Ekim 2010, Çarşamba 09:34:01

SABANCI: "BİZİMKİ ZAMANINDA KALKIYOR"

Sivridilli ve esprili açıklamalarıyla tanınan Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, yine ilginç açıklamalarda bulundu...
  • Pegasus Trolleri is basinda :)
  • 1 haftalığına Amsterdamdan misafirlerim geldi. Otellerine yerleştiler. Ancak bagajları kayıp idi. Bagajları 3.gün bulundu Düsseldorfa gitmiş yanlışlıkla ! Pegasus bir türlü o bagajları getirtmedi. Misafirler magdur oldular. 7 gün doldu havalimanına döndüler bagaj konusunda pegasus hala bi şey yapmadı. Bagaj bulunmasına ragmen 1 haftada o bagajı Sabiha Gökçene getirtemedi ! Sürekli 1001 türlü bahane uydurdu bizlere. yolcu bagajsız döndü Amsterdama herhalde orada bagajını kac günde aldı bilemiyoruz. THY de bu nasıl oluyor ? Müşterinin bulunan bagajı hemen bir sonrakı ucak ıle gönderilir. Eger kendı ucagı yoksa gün içinde bir baska firma ile ivedi sekilde gönderilir. En gec 24 saat dolmadan müsterı bagajına kavusur ! PEGASUSDA İSE HAYALL....
  • Arkadaşım Pegasusun web sayfasında 1 saate kadar olan gecikmeleri hesaba katmadıkları için % 80-90 zamanında kalkış performansı tabloları yazıyorlar. İnsanlar Sabancı adına güvendiği için buna inanıyorlar. Bir de demişssinki her gün uçağa mı geliyorsun. Evet hemen hemen her gün Sabancının uçaklarından yolcu almaya geliyorum. Yurtdışı hatlarda % 50 si hala gecikmeli inip kalkıyor. Önceden bu rakan % 80-90 gecikmeli idi. Son 1 yılda biraz gelişme oldu ! Ayrıca mevzu sadece rötar değil, müşteri ilişkileri pegasusda kocaman bir '' SIFIR ' Web sayfasındakı zamanındakı kalkış tablosu gerçeği yansıtmıyor, bilginize.... Son bir husus daha her hangi bir sorun yaşadığınız zaman Pegasus dan çözüm üretmesini dileyin, bakalım üretebilecekler mi ???
  • ya bir de geç kalkiyor gec iniyor cunku ben biniyorum diyorlar ya.. sanirsin adamlar her gun ucaga biniyor. arkadas pegasusun haftada 1500 seferi var. sen birine binip gec kalmiş olabilrsin. bu firmanin butun ucuslarinin gecikmeli oldugunumu gosterir ?. ve evet amsterdam gec indi.. 3 dakika.. bu mu gecikme dediğin ?salliyorsunuz.. rakamlar konusur dedikodu yapanlara da gulerler. pegasusta 10 milyon yolcuyu gecer 2011 de..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, aile şirketleri ortamında büyüdüğünü belirterek, “Aile fertleri, kendi kendine yeter sanıyor. Aile şirketlerinin sorunu var. Bu sebepten dolayı aile şirketinden ayrıldım” dedi.

Türkiye Global Kobiler Platformu dahilinde ‘İş Ortağım Buluşmaları’ programında konuşan Ali Sabancı, bir ülkenin kalkınması için kadınları unutmaması gerektiğine dikkat çekerek, aile şirketlerine değindi. Başarısının arkasında şirket çalışanlarının gayretleri olduğunu anlatan Sabancı, “Ben aile şirketi ortamında büyüdüm. Babam ve amcalarımla fabrikaya gitmeyi severdim. Aile şirketlerinin şu sorunu var. Aile fertleri, kendi kendine yeter sanıyor. Bu sebepten dolayı ayrıldım” diye konuştu.

‘BİZİMKİ ZAMANINDA KALKIYOR’ ESPRİSİ

Kasım 2006’da Pegasus’un filosundaki 19 uçaktan sadece 1’nin kendilerine ait olduğunu, diğerlerinin kiralık olduğunu hatırlatan Sabancı şunları söyledi:

“Şimdi 30 uçağımız var. Filo yaş ortalamamız 6.5, şimdi 5,7 oldu. 4 yıl önce 12 uçak siparişimiz vardı, şimdi 40 uçak siparişimiz var. 4 yıl önce 800 milyon dolar yatırım yapmışız, şimdi 3,2 milyar dolara ulaştık. 4 yıl önce 3 milyonun altında yolcu taşırken şimdi 8.3 milyon taşıyoruz. Haftada 490 uçuş yapıyorduk, şimdi bin 500 uçuş yapıyoruz.”

Pegasus Havayolları’yla ilgili bilgiler verirken şu espriyi yapan Sabancı, “Bir havayolu 3-4 yıl önce kısa bir reklam yaparak ‘Bizimki 77 santim’ dedi. Vallahi bizimki 77 santim değil. Ama bizimkinin bir avantajı var. O da zamanında kalkmasıdır. Misafirler bunu istiyor” dedi. (Hürriyet)
 

SABANCI: "BİZİMKİ ZAMANINDA KALKIYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

misafir ~ 3 yıl önce
Pegasus Trolleri is basinda :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1 haftalığına Amsterdamdan misafirlerim geldi. Otellerine yerleştiler. Ancak bagajları kayıp idi. Bagajları 3.gün bulundu Düsseldorfa gitmiş yanlışlıkla ! Pegasus bir türlü o bagajları getirtmedi. Misafirler magdur oldular. 7 gün doldu havalimanına döndüler bagaj konusunda pegasus hala bi şey yapmadı. Bagaj bulunmasına ragmen 1 haftada o bagajı Sabiha Gökçene getirtemedi ! Sürekli 1001 türlü bahane uydurdu bizlere. yolcu bagajsız döndü Amsterdama herhalde orada bagajını kac günde aldı bilemiyoruz. THY de bu nasıl oluyor ? Müşterinin bulunan bagajı hemen bir sonrakı ucak ıle gönderilir. Eger kendı ucagı yoksa gün içinde bir baska firma ile ivedi sekilde gönderilir. En gec 24 saat dolmadan müsterı bagajına kavusur ! PEGASUSDA İSE HAYALL....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım Pegasusun web sayfasında 1 saate kadar olan gecikmeleri hesaba katmadıkları için % 80-90 zamanında kalkış performansı tabloları yazıyorlar. İnsanlar Sabancı adına güvendiği için buna inanıyorlar. Bir de demişssinki her gün uçağa mı geliyorsun. Evet hemen hemen her gün Sabancının uçaklarından yolcu almaya geliyorum. Yurtdışı hatlarda % 50 si hala gecikmeli inip kalkıyor. Önceden bu rakan % 80-90 gecikmeli idi. Son 1 yılda biraz gelişme oldu ! Ayrıca mevzu sadece rötar değil, müşteri ilişkileri pegasusda kocaman bir '' SIFIR ' Web sayfasındakı zamanındakı kalkış tablosu gerçeği yansıtmıyor, bilginize.... Son bir husus daha her hangi bir sorun yaşadığınız zaman Pegasus dan çözüm üretmesini dileyin, bakalım üretebilecekler mi ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ya bir de geç kalkiyor gec iniyor cunku ben biniyorum diyorlar ya.. sanirsin adamlar her gun ucaga biniyor. arkadas pegasusun haftada 1500 seferi var. sen birine binip gec kalmiş olabilrsin. bu firmanin butun ucuslarinin gecikmeli oldugunumu gosterir ?. ve evet amsterdam gec indi.. 3 dakika.. bu mu gecikme dediğin ?salliyorsunuz.. rakamlar konusur dedikodu yapanlara da gulerler. pegasusta 10 milyon yolcuyu gecer 2011 de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000