04 Ekim 2012, Perşembe 13:53:48

REKABET KURUMU AÇIKLADI: ONUR AIR SATILDI

Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi Onur Air’in hisselerinin devrine ilişkin duyuru Rekabet Kurumu tarafından yapıldı. Hisse devri kimlere yapılacak, şirketin yeni sahibi kim olacak?
  • Kudret Tuncel' in eski çalışanıyım. İnançlı ve bir o kadarda mütevazi bir insan olduğunu belirtmek isterim. Onur Aır çalışanları memnun kalacaktır buna inanın, Saygılarımla...
  • yakisir kudret tuncel e
  • kudret tuncelin degil onur air almaya bakkal dükkanı işletmeye beyniyok bu işte bi iş var pis kokular geliyo burnuma
  • Hacı çalışanların 3 5 senelik biriken zamlarını farklarını yapılmadığı ssk. Pirimlerini getirsin oturtarak uçakla gidecek herhalde o. Air çalışanlarına. Allah sabır versin

İran, Azeri ve Arap asıllı derken Onur Havayolları’nın yeni sahibi belli oldu. Rekabet Kurumu, Onur Havayolları’nın satışına ilişkin kuruma ait internet sitesinden duyuru yayınladı. Hisse devrine ilişkin yapılan açıklamada “ Onur Air Taşımacılık A.Ş.'nin %7.2 hissesi ile Ten Tour Turizm Endüstri Tic. A.Ş 'nin %100 hissesi Kudret Tuncel, Mehdi Shams, Hüseyin Yavuz Baran, Dilay Akın, Mihran Aksak Uysal tarafından devralınacaktır” ifadeleri kullanıldı ve devir görüşe açıldı. Eğer rekabet kurallarına aykırı bir durum ortaya çıkmazsa Onur Havayolları, yaklaşık bir ay içinde yeni sahibine devredilecek.

Onur Havayolları’nın yüzde 51’inin sahibi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Enes Makine’nin kurucusu Kudret Tuncel olacak. Şirketin yüzde 49’u ise Dubai asıllı İngiliz Mehdi Shams’a devredilecek. 

1985 yılında kozmetik sanayii sektöründe aerosol, parfüm dolum ve kapatma makinaları üretimine başlayan Kudret Tuncel,  1996 yılında Enes Makine Sanayi’yi kurdu. 

Mehdi Shams ise  ABD, İngiltere, Almanya, Dubai, Çin ve İran’da ofisi bulunan Home Persian şirketinin sahibi olarak biliniyor.

Onur Havayolları’na ilk olarak Pegasus Havayolları talip olmuş, o günden sonra sık sık satılacağı söylentileri dolaşan şirketle ilgili çıkan haberler spekülasyondan öte gidememişti.
 

REKABET KURUMU AÇIKLADI: ONUR AIR SATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

MK. ~ 5 yıl önce
Kudret Tuncel' in eski çalışanıyım. İnançlı ve bir o kadarda mütevazi bir insan olduğunu belirtmek isterim. Onur Aır çalışanları memnun kalacaktır buna inanın, Saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
za ~ 5 yıl önce
yakisir kudret tuncel e

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aerosol ~ 5 yıl önce
kudret tuncelin degil onur air almaya bakkal dükkanı işletmeye beyniyok bu işte bi iş var pis kokular geliyo burnuma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hacı çalışanların 3 5 senelik biriken zamlarını farklarını yapılmadığı ssk. Pirimlerini getirsin oturtarak uçakla gidecek herhalde o. Air çalışanlarına. Allah sabır versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000