08 Ekim 2011, Cumartesi 08:48:07

"PİSTTE KÖPEK VAR"

Pegasus Havayolları'na ait B737-800 tipi yolcu uçağı kalkış esnasında piste giren köpek nedeniyle durduruldu.
  • dunyanin hamgi medeni ulkesinde kopekler sokakta? Adam apartmanda yasiyor yolda sokakta kopek besliyor. Insanlari disari cikinca kopek isiriyor. Buyuk sehirlerin ortasinda kopek suruleri var. Sanirim bizim ulke kopek cenneti.
  • Ercanda en büyük tehlikeyi onur yaşatıyor. Kaç defa neredeyse ön teker üzerine indi. Arkasından slide patlattı. Pegasustan önce bu havayoluna dikkat edilmeli. Özellikle yer hizmetleri konusunda çok zayıf onur.
  • O köpekleri biliyorum, her gün aynı saatte oradalar, hemde 4-5 kadar, çok sevimler.:)
  • Yav onuda ONURAIR e bağladınız ya Kafanıza kendi kadar taşınız düşsün !
Ercan Havalimanı'ndan önceki sabah kalkış yapmaya hazırlanan Pegasus Havayolları’na ait uçak, pistin üzerinde bir köpek olduğunun fark edilmesi üzerine uyarılırak durduruldu.

Pegasus Havayolları’nın Londra uçağının önceki gün sabah saat 08.00 sıralarındaki uçuşunda yaşananlarla ilgili bilgi veren Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Hasan Topaloğlu, uçağın kalkış için süratlenmeye başlamasından hemen önce pist yakınlarında başıboş bir köpeğin görülmesi üzerine kulenin pilotları uyardığını, kalkışın kısa bir süre ertelendiğini belirtti.

Uçağın motorlarının durdurulduğunu, teknisyenlerin uçağı kontrol ettiğini anlatan Topaloğlu, “Uçuşlarda risk alamayız, bu nedenle uçağın kontrolleri yeniden yapıldı. Tüm olasılıklar gözden geçirildi. Bu da biraz gecikmeye yol açtı. Bunun dışında bir sıkıntı yaşanmadı” diye konuştu.

Başıboş hayvanların uçaklar için tehlikeli olduğunu vurgulayan Topaloğlu, bu nedenle tüm bölgenin tellendiğini kaydetti.

“Kurtulmasını istedikleri köpekleri, telli alana bırakıyorlar”

Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Hasan Topaloğlu, bu tarz olayların yaşanmaması için havaalanı çevresinin tellerle çevrili olduğunu belirterek, bazı kişilerin, kurtarmak istedikleri köpekleri, tellerin üzerinden bölgeye attıklarını söyledi.

Ercan Havaalanı’nın batısındaki alana avcıların köpeklerini getirdiklerini anlatan Topaloğlu, “Burada sanırım köpeklerini eğitiyorlar. Kurtulmak istedikleri köpekleri ise yemek ve su bulabilsin diye havaalanının içindeki telli alana bırakıyorlar” dedi.

Başıboş köpeklerin bu bölgede dolaşmasının büyük tehlike arz ettiğini kaydeden Topaloğlu, uçağın tekerleklerine çarpıp zarar verebileceğini söyledi.

Uçak güvenliğinin büyük önem taşıdığını anlatan Topaloğlu, uçuşta hiçbir risk alınmayacağını ifade etti.

(Kıbrıs Gazetesi)
"PİSTTE KÖPEK VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
dunyanin hamgi medeni ulkesinde kopekler sokakta? Adam apartmanda yasiyor yolda sokakta kopek besliyor. Insanlari disari cikinca kopek isiriyor. Buyuk sehirlerin ortasinda kopek suruleri var. Sanirim bizim ulke kopek cenneti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ercanda en büyük tehlikeyi onur yaşatıyor. Kaç defa neredeyse ön teker üzerine indi. Arkasından slide patlattı. Pegasustan önce bu havayoluna dikkat edilmeli. Özellikle yer hizmetleri konusunda çok zayıf onur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
O köpekleri biliyorum, her gün aynı saatte oradalar, hemde 4-5 kadar, çok sevimler.:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yav onuda ONURAIR e bağladınız ya Kafanıza kendi kadar taşınız düşsün !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000