17 Kasım 2009, Salı 13:28:59

"PEGASUS'UN YAPTIĞI AYIP"

Türkiye Havayolları Pilotları Derneği (TALPA) Onursal Başkanı Necmi Ekici, Pegasus Havayolları'nın generalleri işe almama kararı hakkında konuştu.
  • Adam yıllarca masa başında oturmuş artık pilotlukla alakası kalmamış emekli olunca o yaştan sonra yardımcı pilot olarak uçacakta nezaman kaptan olacak? Mezardamı? Atlasjet Isparta kazasını unutmayın. Rahmetli generalin yerine cıvagibi bir yardımcı pilot olsaydı acaba o kaza olurmuydu dersiniz ??
  • Emekli Generallerin bu saatten sonra gidip bir havayolu şirketinde Egitim alıp 2 pilot uçmalarını hiç dogru bulmuyorum. Geldikleri mevkinin bir saygınlıği vardır ve bunu korumalıdırlar . O saatten sonra gidip çocukları yaşındaki kaptanların emrinde çalişmalarını bile düşünmek istemiyorum.Normal prosedür uygulansa başarılı olma şanşları sıfırdır örnekleri mevcuttur . Yani o saatten sonra madara olmanın anlamı yok.yıllarca çaliştılar bundan sonrada kendileri için yaşasınlar saygılarımla
  • Şaka bir yana, ancak bu şahsı manşetlerde her gördüğümde şu soru'dan kendimi alamıyorum: Uçuş dışında her konuyla ilgilenmeye bayılır ve bir de çok güzel saptırabilme yeteneği olmasına rağmen (Amsterdam crash v.b.) neden 'PİLOT' sıfatıyla anılır... Anlayan anladı... İyi uçuşlar...
  • pegasusu bu tutumundan dolayı kutluyorum genarellerimiz havayollarında bile kendileri askerinin içinde sanıyolar ve bir steward olarak bize hazır ol örnek vermicem bunu gibi bir çok saçma davranışlarda bulunuyolar bunları özelden gelen pilotlarımız yapmıyor gerçkten crm için kokpit-kabin arasındaki sevgi saygı çok önemli bence bu yüsdende alınmasın generaller işe!

Airport TV Ana Haber Bülteni'nde canlı yayına bağlanan TALPA Onursal Başkanı Necmi Ekici, Pegasus Havayolları'nın aldığı tarihi karar hakkında açıklamalarda bulundu.

Necmi Ekici, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın yanlış yönlendirildiğini söyledi.

İşte Necmi Ekici'nin açıklamaları:

"PEGASUS'UN YAPTIĞI AYIP"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 8 yıl önce
Adam yıllarca masa başında oturmuş artık pilotlukla alakası kalmamış emekli olunca o yaştan sonra yardımcı pilot olarak uçacakta nezaman kaptan olacak? Mezardamı? Atlasjet Isparta kazasını unutmayın. Rahmetli generalin yerine cıvagibi bir yardımcı pilot olsaydı acaba o kaza olurmuydu dersiniz ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Emekli Generallerin bu saatten sonra gidip bir havayolu şirketinde Egitim alıp 2 pilot uçmalarını hiç dogru bulmuyorum. Geldikleri mevkinin bir saygınlıği vardır ve bunu korumalıdırlar . O saatten sonra gidip çocukları yaşındaki kaptanların emrinde çalişmalarını bile düşünmek istemiyorum.Normal prosedür uygulansa başarılı olma şanşları sıfırdır örnekleri mevcuttur . Yani o saatten sonra madara olmanın anlamı yok.yıllarca çaliştılar bundan sonrada kendileri için yaşasınlar saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şaka bir yana, ancak bu şahsı manşetlerde her gördüğümde şu soru'dan kendimi alamıyorum: Uçuş dışında her konuyla ilgilenmeye bayılır ve bir de çok güzel saptırabilme yeteneği olmasına rağmen (Amsterdam crash v.b.) neden 'PİLOT' sıfatıyla anılır... Anlayan anladı... İyi uçuşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasusu bu tutumundan dolayı kutluyorum genarellerimiz havayollarında bile kendileri askerinin içinde sanıyolar ve bir steward olarak bize hazır ol örnek vermicem bunu gibi bir çok saçma davranışlarda bulunuyolar bunları özelden gelen pilotlarımız yapmıyor gerçkten crm için kokpit-kabin arasındaki sevgi saygı çok önemli bence bu yüsdende alınmasın generaller işe!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000