19 Mart 2018, Pazartesi 18:13:43

Pegasus'un KKTC uçağında ortalık karıştı

Pegasus Havayolları'nın Kıbrıs-İstanbul seferini yapan uçağı 3 buçuk saatlik rötar yaptı. Yolcular şirket yetkililerinin açıklama yapmamasını eleştirdi.
  • Bu sıkıntının ana nedeni Ercan Yer Hizmetleri Personelidir. Her zamanki gibi bu krizi yönetemeyip, sonucun bu hale gelmesini başardılar. İnsanlara düzgün bilgi verilmedi. İnsanların bir eksiği suyu vs var mı diye sorulmadı. Ercan havalimanı zaten berbat bir havalimanı oturacak yer bile yok. Sonucunda da yolcular uçağın ekibine patladılar. Ne yazık ki pegasusun kaderi bu. Kimlerle çalıştığının farkında değil. Uzaktan kumanda ile yer işletme yapılmaz.
  • Arkadaslar niye hic bir japonun geciken ucaga tepki gosterdigini okumuyoruz ya da bir isvicre havayolu sirketinde ya da norvecte. Bir keresinde iskocya nin doncaster kentine inis gerceklestirdigimizde yasadigim bir olayi anlatayim size. Ucak piste cok sert bir sekilde inis yapmisti ve inis sonrasi 10 dakika merdivenlerin ulasmasini bekledik ve sonucunda kapiyi gec actik. Size yemin ediyorum kemer ikaz isiklari sonunceye kadar kimse kemerini acmadi basustu dolaplarini acmadi ve herkes ucaktan inerken gozlerimizin icine baka baka gulumseyerek bize tesekkur etti. Bununla da kalmayip sert inisle ilgili olarak hickimse pilotla ilgili bir elestiri yapmadi ve alay etmedi. Lutfen bizde boyle olalim lutfen bunu basarabilirsek her anlamda ucar gideriz kimse bizi tutamaz
  • Istanbul dan izmire ne zaman ucsam rotarli ucuyorum diyen arkadasimiz, istanbul 18 milyon luk izmir de 4 milyonluk bir sehrimiz. Ondandir
  • Acele giden ecele gider, gec olsun guc olmasin, hayirlisi, gibi cumleler benim icin bir sey ifade etmiyor. Ben gidecegim yere isik hizinda gitmeliyim ucak dussede cok onemli degil ortalama hizim dusmesin yeter, olsem bile ruhum hizli olmali cehennemede cok hizli gitmeliyim. Mezar tasima hizli ve sinirli yazin olur mu?

Pegasus Havayolları'nın Kıbrıs-İstanbul seferini yapan uçağı 3 buçuk saatlik rötar yaptı. Düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus'un dün gerçekleştirdiği Kıbrıs-İstanbul seferinde bazı yolcular gözaltına alındı. 

PC1897 sefer sayılı Lefkoşa-İstanbul seferini yapacak Pegasus Havayolları uçağında arıza meydana geldi. Sat 20.10'da havalanması planlanan uçağın kalkış saati önce 22.10 daha sonra ise 23.00 olarak güncellendi. 

Pegasus Havayolları, Kıbrıs-İstanbul seferini yapması için başka bir uçağını ve ekibini KKTC'ye gönderdi. Ercan Havalimanı'na gelen yeni uçakla yolcular İstanbul'a getirildi. 

3 buçuk saatlik rötar süresinde ise bazı yolcular polise şikayet edilerek gözetim altında tutuldu. Yeni gelen uçağın pilotunun yaptığı anonsta uçuştan çekilen uçağın ciddi bir arıza yaşadığı belirtildi. 

O anlar bir yolcu tarafından kaydedildi. İşte o görüntüler;

Pegasus'un KKTC uçağında ortalık karıştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (193)

Nedeni ~ 4 ay önce
Bu sıkıntının ana nedeni Ercan Yer Hizmetleri Personelidir. Her zamanki gibi bu krizi yönetemeyip, sonucun bu hale gelmesini başardılar. İnsanlara düzgün bilgi verilmedi. İnsanların bir eksiği suyu vs var mı diye sorulmadı. Ercan havalimanı zaten berbat bir havalimanı oturacak yer bile yok. Sonucunda da yolcular uçağın ekibine patladılar. Ne yazık ki pegasusun kaderi bu. Kimlerle çalıştığının farkında değil. Uzaktan kumanda ile yer işletme yapılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memuru ~ 4 ay önce
Arkadaslar niye hic bir japonun geciken ucaga tepki gosterdigini okumuyoruz ya da bir isvicre havayolu sirketinde ya da norvecte. Bir keresinde iskocya nin doncaster kentine inis gerceklestirdigimizde yasadigim bir olayi anlatayim size. Ucak piste cok sert bir sekilde inis yapmisti ve inis sonrasi 10 dakika merdivenlerin ulasmasini bekledik ve sonucunda kapiyi gec actik. Size yemin ediyorum kemer ikaz isiklari sonunceye kadar kimse kemerini acmadi basustu dolaplarini acmadi ve herkes ucaktan inerken gozlerimizin icine baka baka gulumseyerek bize tesekkur etti. Bununla da kalmayip sert inisle ilgili olarak hickimse pilotla ilgili bir elestiri yapmadi ve alay etmedi. Lutfen bizde boyle olalim lutfen bunu basarabilirsek her anlamda ucar gideriz kimse bizi tutamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapakçı ~ 4 ay önce
Istanbul dan izmire ne zaman ucsam rotarli ucuyorum diyen arkadasimiz, istanbul 18 milyon luk izmir de 4 milyonluk bir sehrimiz. Ondandir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Supersonik yolcu ~ 4 ay önce
Acele giden ecele gider, gec olsun guc olmasin, hayirlisi, gibi cumleler benim icin bir sey ifade etmiyor. Ben gidecegim yere isik hizinda gitmeliyim ucak dussede cok onemli degil ortalama hizim dusmesin yeter, olsem bile ruhum hizli olmali cehennemede cok hizli gitmeliyim. Mezar tasima hizli ve sinirli yazin olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000