04 Temmuz 2013, Perşembe 15:47:04

PEGASUS'UN İNİŞİNE SAVAŞ UÇAKLARI İZİN VERMEDİ

Pegasus Havayolları'nın İstanbul-Diyarbakır seferini yapan uçağının Şanlıurfa'ya inmesinin nedeni ortaya çıktı. Pegasus uçağının askeri uçuşların yoğunluğu nedeniyle Diyarbakır'a inemediği anlaşıldı.
  • Ne paranoya geliştirmişsiniz ya. Bilginiz olmadan emin olun fikriniz varsa hayatınız boyunca hiç istemediğiniz yerde bulabilirsiniz kendinizi. :) Askeri liman ve uçuşlar askeri trafik üstünlüğü prosedürüne tabi. kimse önceden ne olacağını bilmez en azından biz siviller bilmiyoruz. uçak alçalmaya başlar askeri trafik olur,sivil uçak havada turlar. Uçak yolcu alır motor çalıştırma izni ister, izin verilir pist başına gelir o şekil yarım saat bekler. :) apron 3 uçaklık park yerine sahip, herşey normal görünür bir bakarsın pat bir ambulans uçak gelir önceden planlanmış uçağın yeri verilir gelen uçak emergency pist başında bekletilir. Hem çalışanlar için hemde yolcular için sıkıntılı bir yer. Lütfen kafamızdaki saçmalıkları yazıya dökmeyelim... Saygılar.
  • Diyarbakir kule veya yaklasmada askeri ucus ve sivil ucuslarin oldugu yerde 1 saat araliksiz çalisacak arkadasa alnindan operim. Bu kadar kisitlamalarin ve imkansizliklarin oldugu o gecede yasadiklarimizla ilgili kimse yargisiz infaz yapmasin...
  • Sorun alana hedef alana degil baska inilmesi degil ki baska meydanlara inilebilir. Sorun baska meydana inildikten sonra Pegasusun yolcuya sahip cikmamasi konuyu carpitmayalim.Yanlis burada
  • Ey yurdumun insanı! Anlasanıza! PKK ile yapılan anlaşma gereği karakollar nasıl kapatılıyorsa, asker nasıl çekiliyorsa, hava üssü olarak kurulan ve daha sonrasında sivil uçuşlara da açılan bu meydanda "sivil uçuşlar asker tarafından engelleniyor" nedeni yaratılarak askeri üs buradan çıkartılacak! Bunun hazırlığı yapılıyor! Yoksa mutlaka bir ara yaratılarak uçak indirilir. Tarifeli uçuş değil mi?????

Pegasus Havayolları, Diyarbakır'a inmesi beklenen uçağın Şanlıurfa'ya inmesi konusunda açıklama yaptı. Uçağın Şanlıurfa'ya inme nedeninin askeri uçuş yoğunluğu olduğu ortaya çıktı.

İşte Pegasus'tan yapılan o açıklama:

"03 ve 04 Temmuz 2013 tarihli, medyada yer alan “İstanbul-Diyarbakır Uçağı Zorunlu İniş Yaptı” konulu haberlere istinaden yaşanan gelişmeler, aşağıdaki şekilde gerçekleşmiştir:

Pegasus Hava Yolları‘na ait Boeing 737-800 tipi TC-AIS tescilli, PC192 sefer sayılı uçağı, 03 Temmuz 2013 tarihinde İstanbul - Diyarbakır tarifeli uçuşunu gerçekleştirmek üzere 20.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkmış; 22:10 sularında Diyarbakır Havalimanı’na inişini gerçekleştirmek üzere kuleden izin istemiştir.

Diyarbakır kule; askeri protokole tabi olması itibarı ile uçağımızın iniş saatine rastlayan “askeri uçuşlar mevcut” gerekçesi ile iniş izni verememiştir. 10 dakika havada bekleme ardından; sürecin belirsiz uzaması nedeni ile PC 192 sefer sayılı uçağımız, en yakındaki nokta olan Şanlıurfa Havalimanı’na iniş gerçekleştirmek durumunda kalmıştır.

Hava sahasının belirsiz süreçte sivil uçuşlara kapalı kalması sonucu kalkış anlamında misafirlerimize saat bilgisi paylaşılamamış; iniş sonrası bekleme durumunda kalmak gerekliliği doğmuştur. Bu süreçte misafirlerimize ikram, ulaşım noktasında ek imkanlar sağlanmıştır."

PEGASUS'UN İNİŞİNE SAVAŞ UÇAKLARI İZİN VERMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

aircraft rescue ~ 5 yıl önce
Ne paranoya geliştirmişsiniz ya. Bilginiz olmadan emin olun fikriniz varsa hayatınız boyunca hiç istemediğiniz yerde bulabilirsiniz kendinizi. :) Askeri liman ve uçuşlar askeri trafik üstünlüğü prosedürüne tabi. kimse önceden ne olacağını bilmez en azından biz siviller bilmiyoruz. uçak alçalmaya başlar askeri trafik olur,sivil uçak havada turlar. Uçak yolcu alır motor çalıştırma izni ister, izin verilir pist başına gelir o şekil yarım saat bekler. :) apron 3 uçaklık park yerine sahip, herşey normal görünür bir bakarsın pat bir ambulans uçak gelir önceden planlanmış uçağın yeri verilir gelen uçak emergency pist başında bekletilir. Hem çalışanlar için hemde yolcular için sıkıntılı bir yer. Lütfen kafamızdaki saçmalıkları yazıya dökmeyelim... Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kule ~ 5 yıl önce
Diyarbakir kule veya yaklasmada askeri ucus ve sivil ucuslarin oldugu yerde 1 saat araliksiz çalisacak arkadasa alnindan operim. Bu kadar kisitlamalarin ve imkansizliklarin oldugu o gecede yasadiklarimizla ilgili kimse yargisiz infaz yapmasin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorun beygir ~ 5 yıl önce
Sorun alana hedef alana degil baska inilmesi degil ki baska meydanlara inilebilir. Sorun baska meydana inildikten sonra Pegasusun yolcuya sahip cikmamasi konuyu carpitmayalim.Yanlis burada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çakır Ay ~ 5 yıl önce
Ey yurdumun insanı! Anlasanıza! PKK ile yapılan anlaşma gereği karakollar nasıl kapatılıyorsa, asker nasıl çekiliyorsa, hava üssü olarak kurulan ve daha sonrasında sivil uçuşlara da açılan bu meydanda "sivil uçuşlar asker tarafından engelleniyor" nedeni yaratılarak askeri üs buradan çıkartılacak! Bunun hazırlığı yapılıyor! Yoksa mutlaka bir ara yaratılarak uçak indirilir. Tarifeli uçuş değil mi?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000