01 Temmuz 2013, Pazartesi 11:36:06

PEGASUS'UN HAZİRAN KABUSU!

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan operasyonlarını yürüten Pegasus Havayolları, yer hizmetlerini kendisinin vermeye başladığı tarihten itibaren rötarlı uçuşlarıyla dikkat çekti. Havayolunun Haziran ayı performansı dip yaptı.
  • Daha bir aylık bir kuruluş için böylesine acımasız yorum yapmak doğru değil. SAW havalimanında çelebi yer hizmerlerini ilk aldığında yaşanan gecikmeler hem daha fazlaydı hem de daha uzun sürdü. Kaldı ki yer hizmetlerinin en önemli bacağı olan ramp hizmeti hala çelebi tarafından veriliyor. Uçuşların yoğunluğu ve birsürü sebepten ötürü uçaklar gecikmeye girebiliyor buna uçağa zamanında gelmesi gerekipte gelmeyen yolcuların yarattığı gecikmelerde dahil. Gecikmelerin dip yapması demek % 50 ninde çok altında olması demektir en hafif tabirle, türkçeyi doğru kullanmak gerekli özellikle böyle bir sitede yazıyorsanız. Bunun yanında misafir hizmetlerinde yaşanan değişim yolcu memnuniyetini arttırmıştır , sizin tabirinizle tavan yapmıştır. Bunları da yazalım ve böyle güzel bir atılım yapmış ,büyüyen bir havayolu için insaflı ve doğru haber yapmak gerektiğine inanıyorum
  • paran varsa uçak alırsın kokpiti tamamladınmı uçağı uçurursun yer hizmetine gelince deneyim ve tecrübe sektörde çok önemli ha deyince olmuyor.
  • Her isin baslangicinda muhakkak hatalar yanlislar olabilir ama demek degil ki hep boyle gidecek lutfen bunlari dusunerek haber yapin ve yorumlayin
  • Burada yapılan yorumlara göre hiç değişmeyen birşey var.O da Pegasus ile THY yi karşılaştırma.Eğer böyle karşılaştırmlı yorumlara bakınca Pegasus büyük bir şirket olmuş.Yorumlarınız bunu gösteriyor.Ali Sabancı,daima belirttiği tek şey Pegasus ile THY nin asla mukayese edilemez olduğu,zaten böyle bir iddialarının da olmadığı..Gerçek olan da şudur ki;ülkemizde atılımlarında bu kadar cesareti olan,hava taşımacılığının bu kadar yaygınlaşmasını başlatan,Sabiha Gökçen e ve o bölgenin bugün kü halıne gelmesine tek kaynak olan,yenilikleri uygulamak için cesur kararlar alan,sahip olduğuğu en fazla uçak sayısına ulaşan tek özel şirkettir.Ve gelişimine devam etmekte,yer hizmetlerini de yavaş yavaş kendisi yapmaya başlamıştır.Bundan daha doğal birşey olamaz tabii ki.Ama başta Çelebi bu alınan karara karşılık resmen gecikmeleri yolcu bagajlarını zamanında uçağa ulaştırmama yoluyla sebep olmaktadır.Bunun kasıtlı yapıldığını da herkes görüp biliyor.Hiç kimse Pegasus a laf atmasın.O her zaman eniyisi.

Pegasus Havayolları, Çelebi Hava Servisi’nden aldığı yer hizmetleri sözleşmesini 1 Haziran tarihi itibariyle iptal etti.  Yolcu check-in, uçağa kabul, kayıp ve hasarlı bagaj ile harekat koordinasyon hizmetlerini Çelebi Hava Servisi’nden alarak kendi ekipleriyle vermeye başlayan Pegasus Havayolları, Haziran ayı performansıyla sınıfta kaldı. Zamanında kalkış performansını internet sitesinden yayınlayan havayolu, Haziran ayı itibariyle performans kaybı yaşadı. Önceki aylarda yüzde 90’lar seviyesinde olan zamanında kalkış performansı Haziran ayı ortalaması yüzde 81 olarak ortaya çıkarken son hafta düşüş hızlandı.

24-30 Haziran haftasında yüzde 74 seviyesine gerileyen Pegasus, son günlerde sık sık basına yansıyan rötar haberleriyle gündeme geldi. Pegasus Havayolları’nın artan rötarlarında, yer hizmetlerinde yaşanan aksamaların etkili olabileceği kaydedildi.

Öte yandan 2005 yılının Aralık ayından bu yana tüm zamanında kalkış performanslarını yayınlayan Pegasus, Haziran ayı baz alındığında 2010 yılındaki  yüzde 73'lük zamanında kalkış oranından sonraki en kötü ikinci performansını bu yıl gerçekleştirmiş oldu. Pegasus Havayolları, zamanında kalkış oranlarında en iyi Haziran ayı performansını ise 2011 yılında elde ettiği yüzde 92,34'lük rakamla gerçekleşitrmişti.

©AirportHaber.com ÖZEL

PEGASUS'UN HAZİRAN KABUSU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

İnsaflı olalım ~ 5 yıl önce
Daha bir aylık bir kuruluş için böylesine acımasız yorum yapmak doğru değil. SAW havalimanında çelebi yer hizmerlerini ilk aldığında yaşanan gecikmeler hem daha fazlaydı hem de daha uzun sürdü. Kaldı ki yer hizmetlerinin en önemli bacağı olan ramp hizmeti hala çelebi tarafından veriliyor. Uçuşların yoğunluğu ve birsürü sebepten ötürü uçaklar gecikmeye girebiliyor buna uçağa zamanında gelmesi gerekipte gelmeyen yolcuların yarattığı gecikmelerde dahil. Gecikmelerin dip yapması demek % 50 ninde çok altında olması demektir en hafif tabirle, türkçeyi doğru kullanmak gerekli özellikle böyle bir sitede yazıyorsanız. Bunun yanında misafir hizmetlerinde yaşanan değişim yolcu memnuniyetini arttırmıştır , sizin tabirinizle tavan yapmıştır. Bunları da yazalım ve böyle güzel bir atılım yapmış ,büyüyen bir havayolu için insaflı ve doğru haber yapmak gerektiğine inanıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
paran varsa uçak alırsın kokpiti tamamladınmı uçağı uçurursun yer hizmetine gelince deneyim ve tecrübe sektörde çok önemli ha deyince olmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pegasusum ~ 5 yıl önce
Her isin baslangicinda muhakkak hatalar yanlislar olabilir ama demek degil ki hep boyle gidecek lutfen bunlari dusunerek haber yapin ve yorumlayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabihadan... ~ 5 yıl önce
Burada yapılan yorumlara göre hiç değişmeyen birşey var.O da Pegasus ile THY yi karşılaştırma.Eğer böyle karşılaştırmlı yorumlara bakınca Pegasus büyük bir şirket olmuş.Yorumlarınız bunu gösteriyor.Ali Sabancı,daima belirttiği tek şey Pegasus ile THY nin asla mukayese edilemez olduğu,zaten böyle bir iddialarının da olmadığı..Gerçek olan da şudur ki;ülkemizde atılımlarında bu kadar cesareti olan,hava taşımacılığının bu kadar yaygınlaşmasını başlatan,Sabiha Gökçen e ve o bölgenin bugün kü halıne gelmesine tek kaynak olan,yenilikleri uygulamak için cesur kararlar alan,sahip olduğuğu en fazla uçak sayısına ulaşan tek özel şirkettir.Ve gelişimine devam etmekte,yer hizmetlerini de yavaş yavaş kendisi yapmaya başlamıştır.Bundan daha doğal birşey olamaz tabii ki.Ama başta Çelebi bu alınan karara karşılık resmen gecikmeleri yolcu bagajlarını zamanında uçağa ulaştırmama yoluyla sebep olmaktadır.Bunun kasıtlı yapıldığını da herkes görüp biliyor.Hiç kimse Pegasus a laf atmasın.O her zaman eniyisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kasıtlı mı? ~ 5 yıl önce
Çelebi bunu kasıtlı yapıyorsa bir cezası da anlaşmalarda olmalı heralde. Eğer ceza yoksa Pegasus sözleşme yapmada en iyisi değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000