13 Aralık 2011, Salı 11:50:32

PEGASUS'UN ETİK OLMAYAN YÖNÜ!

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, bu haftaki yazısında Pegasus Havayolları'nın imaj durumunu inceledi.
  • Eski pgs çalışanıyım.Eğitimlerde vaad edilen prim sistemi ve çalışma düzeni zam hikayeleri ile insanları köle gibi gören bir üst tabaka biz bir aileyiz hikayesi vb. birçok yalanlar.Pegasus hergün şehirler arası otobüs firmalarının yaptığı daha çok otobüs daha çok para zihniyetinden kurtulup bu firmaya emeği geçen çalışanlarının dertlerine odaklanmalıdır.Bu şikayetler devam ettikçe kahve köşelerinden sokaktan sezonluk eleman toplar.Pegasus emeği geçenlere odaklanıp o kişilerinde daha verimli işler sunacağına emin olabilir.Yönetimi hak edenlere vermeli torpillerle gelen yalaka tiplere değil!!!
  • lowest cost bir şirketin olması yanında pgs'nin iş başvurularından ücret aldığını buna ragmen olumlu olumsuz cvp bile göndermediklerini,yerli bir firma olmasına rağmen çalışanlarının nasıl,hangi şartlarda çalıştıklarını, uçaktaki hizmeti,ne kadar maaş verdiklerini bir araştırın.
  • ARKADAŞLAR THY ANADOLU JET VE SUN EXPRESS İLE 3 KOLDAN PİYASA YA SALDIRIRKEN PGS YE SALDIRMAK NİYE PGS UÇAĞI TEHLİKE ATLATMIŞ. THY NİN KAÇ TANA UÇAĞI DÜŞTÜ . BU OLAYLAR İÇİNDE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ. ELEŞTİRİYİ ADALETLİ YAPALIM LÜTFEN..
  • Baskalarinin yedigi ekmege göz koyan sabanci ve şürekasi aldigi ahlarla bu dünyadan giderken oldukca eziyet cekecekler.
Pegasus Havayolları'nın havada bir başka uçakla çarpışma tehlikesi geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi oturmuştu.

AirportHaber Genel koordinatörü Ali Kıdık, bu haftaki köşe yazısında Pegasus Havayolları'nın son dönemini inceledi.

İşte Ali Kıdık'ın bu haftaki köşe yazısı;

Nereden başlasak ki? Her ne kadar aile isimleri ile filosunu genişletiyor ve uçak kanatlarında verilen pozlarla popülaritenin artacağı düşünülse bile havayolu işletmeciliğinin en küçük bir ihmali götürmeyeceği bilinen bir gerçektir.

--------------------------


Pegasus Havayolları pilotları nasıl telsiz dinliyorlar? Hangi şartlarda uçuyorlar? Kafalarında ne gibi soru ve sorunlar mevcut? Pegasus Havayolları’nın yaptığı açıklamada da alenen itiraf ettiği gibi yoğun hava trafiğinde pilotların dikkatli olması gerekmiyor muydu?

--------------------------


Pegasus’un bir başka etik olmayan yönü etik olmayan ticari rekabet anlayışı. Yurtdışı uçuşlarında zararına fiyat politikası izleyip diğer şirketlerimizin ayağının altına dinamit koymakta. Yeni pazarlar üretme yerine mevcut pazarlarda yok edici fiyat politikası izleniyor. Buna örnek olarak Hollanda pazarına bakılmasını öneririm. Bir Türk şirketinin bir başka Türk şirketini yok edici politika belirlemesi sanırım bize has bir durum olsa gerek.


PEGASUS'UN ETİK OLMAYAN YÖNÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 2 yıl önce
Eski pgs çalışanıyım.Eğitimlerde vaad edilen prim sistemi ve çalışma düzeni zam hikayeleri ile insanları köle gibi gören bir üst tabaka biz bir aileyiz hikayesi vb. birçok yalanlar.Pegasus hergün şehirler arası otobüs firmalarının yaptığı daha çok otobüs daha çok para zihniyetinden kurtulup bu firmaya emeği geçen çalışanlarının dertlerine odaklanmalıdır.Bu şikayetler devam ettikçe kahve köşelerinden sokaktan sezonluk eleman toplar.Pegasus emeği geçenlere odaklanıp o kişilerinde daha verimli işler sunacağına emin olabilir.Yönetimi hak edenlere vermeli torpillerle gelen yalaka tiplere değil!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
lowest cost bir şirketin olması yanında pgs'nin iş başvurularından ücret aldığını buna ragmen olumlu olumsuz cvp bile göndermediklerini,yerli bir firma olmasına rağmen çalışanlarının nasıl,hangi şartlarda çalıştıklarını, uçaktaki hizmeti,ne kadar maaş verdiklerini bir araştırın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR THY ANADOLU JET VE SUN EXPRESS İLE 3 KOLDAN PİYASA YA SALDIRIRKEN PGS YE SALDIRMAK NİYE PGS UÇAĞI TEHLİKE ATLATMIŞ. THY NİN KAÇ TANA UÇAĞI DÜŞTÜ . BU OLAYLAR İÇİNDE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ. ELEŞTİRİYİ ADALETLİ YAPALIM LÜTFEN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Baskalarinin yedigi ekmege göz koyan sabanci ve şürekasi aldigi ahlarla bu dünyadan giderken oldukca eziyet cekecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000