18 Kasım 2012, Pazar 09:57:08

PEGASUS'U İSTİYORLAR

Genç girişimciler, İstanbul’da düzenlenen G3 Girişimcilik Formu'na katılan Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'dan uçuş talebinde bulundular.
  • Havayollarımız genelde karlı hatları kaçırmaz. Kayseri'den yazan arkadaş doğru söylüyor ise orada sefer talebe yetişmiyormuş. Tabi şu da var "Merzifon'da talep olmadığı için mi sefer yok, sefer olmadığı için mi talep yok." Aslında Çorum'un epeyi sanayici yekünü bulunuyor. Hükümetin bir vizyonu vardı: Ülke içinde orta mesafelere pervaneli yolcu uçakları ile uçuş yapmak, böylece maliyetleri düşürüp karayoluna alternatif olmak. Havayollarının bölgesel uçuşlarda bu segmentin fizibilitesine bakması lazım.
  • ASIL PESASUS YENI ACILAN IĞDIR HAVA LIMANINA SEFER DUZENLEMELİ THY DE DOLULUK %98 FİYATLAR COK YUKSEK IRAN VE NEHCIVAN VATANDASLARI NIN YOGUN KULLANDIKLARI BIR HAVA LIMANIDIR IĞDIR.
  • kars a ne zaman uçuş olacak
  • Kardeşim sadece çorummu siz önce ERZURUM seferlerini başlatında DADAŞ ların gönlünü alın

G3 Forumuna Çorum’dan Hitit Üniversitesi İşletmecilik ve Girişimcilik Kulübü Başkanı Ahmet Ölçer katıldı. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile görüşen Ölçer, Çorum’un havayolu ihtiyacını Sabancı’ya iletti.

Merzifon’dan yalnızca İstanbul Atatürk Havaalanı'na uçuş yapıldığını ve uçuş saatlerinin Çorum’a uymadığını anlatan Ölçer, yolcu potansiyelini Çorum’un karşıladığını, bu nedenle Çorum’a uyarlanmış saatlerde uçuş olması gerektiğini ifade etti.

Sabancı’dan Pegasus Havayollarının Çorum için Merzifon Havaalanına uçuş düzenlemesini talep eden Ölçer, İstanbul’un yanı sıra İzmir, Antalya, Diyarbakır gibi önemli merkezlere de uçuş yapılması gerektiğini dile getirdi.

Uçuş taleplerini not alarak gerekli çalışmanın yapılması için danışmanlarına talimat veren Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı Çorum’un ihtiyaçlarını dikkate alarak Merzifon uçuşları için gerekli altyapı araştırmasını yapacaklarını ifade etti.

Sabancı, gerekli koşulların oluşması durumunda Pegasus Havayollarının Çorum’a uyarlanmış saatlerde uçuş yapılması talebini olumlu değerlendireceğini ifade etti.

PEGASUS'U İSTİYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Mustafa Kaya ~ 6 yıl önce
Havayollarımız genelde karlı hatları kaçırmaz. Kayseri'den yazan arkadaş doğru söylüyor ise orada sefer talebe yetişmiyormuş. Tabi şu da var "Merzifon'da talep olmadığı için mi sefer yok, sefer olmadığı için mi talep yok." Aslında Çorum'un epeyi sanayici yekünü bulunuyor. Hükümetin bir vizyonu vardı: Ülke içinde orta mesafelere pervaneli yolcu uçakları ile uçuş yapmak, böylece maliyetleri düşürüp karayoluna alternatif olmak. Havayollarının bölgesel uçuşlarda bu segmentin fizibilitesine bakması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IGDIRA BEKLERIZ ~ 6 yıl önce
ASIL PESASUS YENI ACILAN IĞDIR HAVA LIMANINA SEFER DUZENLEMELİ THY DE DOLULUK %98 FİYATLAR COK YUKSEK IRAN VE NEHCIVAN VATANDASLARI NIN YOGUN KULLANDIKLARI BIR HAVA LIMANIDIR IĞDIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
kars a ne zaman uçuş olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAYİLE ALINMAYAN ~ 6 yıl önce
Kardeşim sadece çorummu siz önce ERZURUM seferlerini başlatında DADAŞ ların gönlünü alın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
PGS Erzurum'a uçuyordu. Dadaşlar Pegasus'u sevmemiş olacak ki, zarar eden hat kapatıldı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000