22 Ocak 2017, Pazar 20:45:18

Pegasus'tan yangın iddiasına açıklama

Pegasus Havayolları Kayseri-Düsseldorf seferini yapan uçağının motorunda yangın çıkması nedeniyle Kayseri'ye geri döndüğü yönünde çıkan haberler üzerine basın açıklaması yaptı.
  • Tarih kitaplarında okurken, biz millet olarak tarihimiz boyunca 16 Devlet kurduk diye böbürleniyoruz. Bir de önceki 15 tanesinin yıkılmadına niye izin verdik diye soruyormuyuz? İnsanlık tarihinde 10 milyon yıllık biriktirdiğimiz kültür her yerde kendini gösteriyor. Birbirini yeme kültürü. Küçük nedenlerdir belki ama tek tek inceleyin, bireysel olarak geliştirdiğimiz tutum ve davranışların buna katkısı var. Fransa' da, İngiltere' de bu tarz baltalayıcı bu tarz yıpratıcı yaklaşım göremezsiniz. Birbirlerini bu denli arsızca, bu denli acımasızca yıpratmazlar. Konu uzadı belki ama, her bu tür olay olduğunda, bir şirket açıklama yapma ihtiyacı, düzeltme hissediyor ise yine kendi kültürünün öz deyişi olan, delinin teki bir kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkartmaya çalışıyor sözüne döndürüyor işi. Enerjimizi zamanımızı daha faydalı işlere yönlendirsek daha iyi olmaz mı? Belki biz bu ülkeye faydalı bir şey yapardık. Başkalarının da daha faydalı işlere ayırabileceği zamanını çalmazdık.
  • Havacılık bir kültür, kültür ise, alınan derslerden oluşan birikim, tecrübe işidir. Sebebi her ne olursa olsun, böyle bir ihtimal var ki, her altı ayda bir pilotlar bunların eğitiminden geçiriliyor. En önemlisi de daha çok Emniyetin tesisi. Uzun yıllar sektörle ilgilenmek kişiyi havacılıktan anlar hale getirmez. Bu işin sırrı okumaktır. Özellikle de bir kaç profesörden oluşan kurul önünde bilgili olduğunu ispatlamış yazarların yazılarını okumaktır. Her eline kalem alanın yazdıklarını değil. Kendi özlü sözümüzdür. Biliyorsan konuş ilham alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar. Bu sektörün anlayışını diğer sektördekilerle karıştırarak yorum yapanlar ülkemiz havacılığına daha büyük zarar veriyor. Aslında dolaylı olarak kendine zarar verdiğinin farkında değil. Bir olay öyle bir yansıtılıyor, insanların algısı öyle bir yönlendiriliyor ki, sonuçlar bir şirket için değil, bir sektör için felaket oluyor. Zaten toplum okumaktan daha çok dedikoduya meraklı. Sonra ayıklayın pirincin taşını.
  • TC-IZE nin böyle bir seferi yok.İzair e çamur atılmış belli ki
  • izair uçakları çok eski yeni gelen uçakları izair e kaydır pegasus pleaseee

Pegasus Havayolları, Erkilet Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra motorunda yangın çıktığı ve Kayseri'ye geri döndüğü iddia edilmişti.

Çıkan haberler üzerin Pegasus'tan basın açıklaması geldi. Açıklamada uçağın sağ motoruna bilinmeyen bir cisim girdiği belirtilirken, yangın konusuna ise değinilmedi.

İşte Pegasus'un açıklaması;

Pegasus Hava Yolları’nın Kayseri – Düsseldorf seferini gerçekleştirmek üzere kalkışını yapan TC-IZE tescilli Boeing 737-800 uçağı, kalkışını takiben sağ motoruna girdiği değerlendirilen bir yabancı cisim nedeniyle uçuş güvenliği gereği Kayseri Erkilet Havalimanı’na geri dönmüştür.

Uçuşumuzda görevli kokpit ekibimiz, bu gibi durumlarda uygulanması gereken prosedürleri eksiksiz yerine getirerek, uçağımızı iki motoru da çalışır durumda teknik kontrollerin yapılması için geri döndürmüştür.

Misafirlerimiz kendilerine tahsis edilen yeni bir uçakla seyahatlerine devam etmişler, yapılan teknik kontroller sonrasında motorda ya da diğer sistemlerde limit dışı hiçbir duruma rastlanmaması üzerine uçağımız yeniden sefere verilmiştir.

Pegasus'tan yangın iddiasına açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Kültür-2 ~ 2 yıl önce
Tarih kitaplarında okurken, biz millet olarak tarihimiz boyunca 16 Devlet kurduk diye böbürleniyoruz. Bir de önceki 15 tanesinin yıkılmadına niye izin verdik diye soruyormuyuz? İnsanlık tarihinde 10 milyon yıllık biriktirdiğimiz kültür her yerde kendini gösteriyor. Birbirini yeme kültürü. Küçük nedenlerdir belki ama tek tek inceleyin, bireysel olarak geliştirdiğimiz tutum ve davranışların buna katkısı var. Fransa' da, İngiltere' de bu tarz baltalayıcı bu tarz yıpratıcı yaklaşım göremezsiniz. Birbirlerini bu denli arsızca, bu denli acımasızca yıpratmazlar. Konu uzadı belki ama, her bu tür olay olduğunda, bir şirket açıklama yapma ihtiyacı, düzeltme hissediyor ise yine kendi kültürünün öz deyişi olan, delinin teki bir kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkartmaya çalışıyor sözüne döndürüyor işi. Enerjimizi zamanımızı daha faydalı işlere yönlendirsek daha iyi olmaz mı? Belki biz bu ülkeye faydalı bir şey yapardık. Başkalarının da daha faydalı işlere ayırabileceği zamanını çalmazdık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kültür-1 ~ 2 yıl önce
Havacılık bir kültür, kültür ise, alınan derslerden oluşan birikim, tecrübe işidir. Sebebi her ne olursa olsun, böyle bir ihtimal var ki, her altı ayda bir pilotlar bunların eğitiminden geçiriliyor. En önemlisi de daha çok Emniyetin tesisi. Uzun yıllar sektörle ilgilenmek kişiyi havacılıktan anlar hale getirmez. Bu işin sırrı okumaktır. Özellikle de bir kaç profesörden oluşan kurul önünde bilgili olduğunu ispatlamış yazarların yazılarını okumaktır. Her eline kalem alanın yazdıklarını değil. Kendi özlü sözümüzdür. Biliyorsan konuş ilham alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar. Bu sektörün anlayışını diğer sektördekilerle karıştırarak yorum yapanlar ülkemiz havacılığına daha büyük zarar veriyor. Aslında dolaylı olarak kendine zarar verdiğinin farkında değil. Bir olay öyle bir yansıtılıyor, insanların algısı öyle bir yönlendiriliyor ki, sonuçlar bir şirket için değil, bir sektör için felaket oluyor. Zaten toplum okumaktan daha çok dedikoduya meraklı. Sonra ayıklayın pirincin taşını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tc-ıze ~ 2 yıl önce
TC-IZE nin böyle bir seferi yok.İzair e çamur atılmış belli ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izair ~ 2 yıl önce
izair uçakları çok eski yeni gelen uçakları izair e kaydır pegasus pleaseee

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000