24 Şubat 2014, Pazartesi 08:58:05

PEGASUS'TAN "O EKİBE" ÖDÜL

Pegasus Havayolları’nın, Kharkov-İstanbul seferinde yaşanan uçak kaçırma eyleminde krizi başarıyla yöneten uçuş ekibi, ‘para ve 1 haftalık izinle’ ödüllendirildi.
  • Valla TK'da kendi muadilimle karşılaştırdığımda çok da önemli bir fark göremiyorum. En azından dönüp dolaşıp evime geliyorum. Beğenmeyen beğendiği yere gidebilir bence, zorla tutan yoktur herhalde...
  • Pegasusta çalışılırmı arkadaş...Çok yazık o ücretlere türkiyede thy dan gerisini at çöpe...Pegasus vermez alır!!!
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • reklamdan baska birsey degil . birde ekibi kahramanmis gosterme cabasi..hani bizim ekibimiz iyi is yapti biz pgs yiz bizde onlara odul verdik.

Şirket yetkilileri, kokpit ve uçuş ekibinin koordineli çalışmasıyla korsanın çok iyi yönlendirildiğine ve paniğe sevk edilmediğine dikkat çekti, yolculara zarar gelmemesinden dolayı sevinç yaşadıklarını söyledi. 7 Şubat’ta 110 yolcusuyla kaçırılmaya çalışılan uçak, korsanın istediği Soçi yerine, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirilmişti.

Pegasus Havayolları Yönetimi, hafta içinde gerçekleştirdiği toplantıda, uçak kaçırılma olayı sırasında başarılı yönetim sergileyen uçuş ekibiyle ilgili ödül sistemini belirledi. Daha sonra da, uçağın kaptan pilotu İlyas Karagülle, ikinci pilot Yavuz Çoğun, kabin amiri Didar Tunç, kabin memurları Gizem Arslan, Oğuzhan Aktaş ve Seda Karakaş ile teknisyen Mete Özcan için şirkette küçük bir tören düzenlenerek teşekkür belgesi verildi.

Pegasus yetkilileri, uçak kaçırılma olayında yolculara en küçük bir zarar gelmemesi nedeniyle büyük sevinç yaşadıklarını söyledi. Kokpit ve uçuş ekibinin koordineli çalışması ile hava korsanının çok iyi yönlendirildiğini ve paniğe sevk edilmediğini vurgulayan yetkililer, Soçi’ye indiğine inanan hava korsanının başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirilerek olayın en güzel şekilde neticelendirildiğini aktardı. Pegasus Havayolları’nın, 110 yolcusuyla Kharkov-İstanbul seferini gerçekleştiren PGT 751 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 7 Şubat’ta, 2 F koltuğunda oturan Ukraynalı yolcu Artem Kozlov tarafından kaçırılmaya çalışılmıştı. Ukrayna’daki tutuklu mahkûmların salıverilmesi için eylem gerçekleştiren hava korsanı, uçağın Kış Olimpiyatları’nın düzenlendiği Rusya’nın Soçi kentine indirilmesini istemişti. Ancak uçak, Soçi yerine, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirildi. Uçağın Soçi’ye indiğini zanneden hava korsanı ise düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirilmişti. Bu arada Ukraynalı Kozlov, Türk Ceza Kanunu’nun uçak kaçırmak suçundan 5 yıldan 10 yıla, TCK 109 maddesi gereğince ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçundan ayrıca 1 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere 6 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. Hava korsanı hakkında ayrıca Ukrayna’da da uçak kaçırma ve terör eylemi suçundan soruşturma başlatıldı. (Zaman)

PEGASUS'TAN "O EKİBE" ÖDÜL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Valla TK'da kendi muadilimle karşılaştırdığımda çok da önemli bir fark göremiyorum. En azından dönüp dolaşıp evime geliyorum. Beğenmeyen beğendiği yere gidebilir bence, zorla tutan yoktur herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pegasusta çalışılırmı arkadaş...Çok yazık o ücretlere türkiyede thy dan gerisini at çöpe...Pegasus vermez alır!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reklam ~ 4 yıl önce
reklamdan baska birsey degil . birde ekibi kahramanmis gosterme cabasi..hani bizim ekibimiz iyi is yapti biz pgs yiz bizde onlara odul verdik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000