10 Aralık 2011, Cumartesi 22:56:35

PEGASUS'TAN JET AÇIKLAMA

Pegasus Havayolları, ilk kez Airporthaber'in duyurduğu havada tehlikeli yakınlaşma ile ilgili açıklama yaptı.
  • havacılık dilinin ne olduğunu biliyorum şüphesiz ama kule ile türkçe konuşmak istersen kimse neden demez yada cevap vermemezlik etmez uçtuğumuz için ve defalarca şahit olduğumuz için kendimizde yeri geldiğinde kullandığımız için biliyoruz.. diğer uçaklara gelince onlar öncelikle kule(yaklaşma)'nın sorumluluğundadır öncelikle siz talimatlar dahilinde işinizi yaparsınız sizin gibi diğer uçaklarda öncelikle kuleyi duyar ve o talimatları uygular.. dolaayısıyla yine aynı şeye dönüp dolaşıp geliyoruz eksik yalan yanlış ingilizce freyzyolojiden bi haber bir sürü insan havadayken bu tür olayların yaşanması hiç hayret edici olmamalı! neden sghm ıcao level4 sınavları yapma ihitiyacı duydu öncelikle şirket uçucularına ve neden sonuçlar açıklanamadı!!
  • canımı yolda mı buldum ben.
  • Havacılık dili ingilizce olduğu için ingilizce konuşuluyor. Türk de olsa yabancı da olsa ingilizce konuşulacak kural budur. Aynı frenkansı sadece türk pilotlar dinlemiyor.
  • Uydurmayin kardesim lami cimi yok pilot hatasi kuleye filan .... Atmayin, pegasusun avukatligini birakin yaw hatali iste allahtan kaza olmadi

Airporthaber, bir kez daha gündemi belirledi. İlk kez Airporthaber'in duyurduğu Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışında iki uçağın yaşadığı tehlikeli yakınlaşma haberi, bir çok basın organında geniş yer buldu. 

Haberin geniş yankı bulmasından sonra Pegasus Havayolları açıklama yaptı. İşte o açıklama:

 "09.12.2011 tarihinde Pegasus Hava Yolları'na ait İstanbul (SAW) - Kıbrıs (ECN) uçuşunu yapan PC 216 sefer sayılı TC-AAZ yolcu uçağı kalkışı takiben yoğun hava trafiği içinde İstanbul hava trafik kontrolörü ile pilot arasındaki iletişim sebebiyle başka bir havayoluna ait bir uçakla yakın geçiş durumu yaşamıştır.
Pegasus Hava Yolları'na ait uçakların sahip olduğu en son teknolojik TCAS sistemi (Yakın geçişleri bilgilendirme sistemi) sayesinde pilotlar gerekli önleyici uygulamaları yapmışlar ve radar kontrolörünün de onayı ile gerekli ayrım uygulanarak uçuş sorunsuz şekilde tamamlanmıştır. Konuyla ilgili detaylı inceleme devam etmektedir."
PEGASUS'TAN JET AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 6 yıl önce
havacılık dilinin ne olduğunu biliyorum şüphesiz ama kule ile türkçe konuşmak istersen kimse neden demez yada cevap vermemezlik etmez uçtuğumuz için ve defalarca şahit olduğumuz için kendimizde yeri geldiğinde kullandığımız için biliyoruz.. diğer uçaklara gelince onlar öncelikle kule(yaklaşma)'nın sorumluluğundadır öncelikle siz talimatlar dahilinde işinizi yaparsınız sizin gibi diğer uçaklarda öncelikle kuleyi duyar ve o talimatları uygular.. dolaayısıyla yine aynı şeye dönüp dolaşıp geliyoruz eksik yalan yanlış ingilizce freyzyolojiden bi haber bir sürü insan havadayken bu tür olayların yaşanması hiç hayret edici olmamalı! neden sghm ıcao level4 sınavları yapma ihitiyacı duydu öncelikle şirket uçucularına ve neden sonuçlar açıklanamadı!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
canımı yolda mı buldum ben.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havacılık dili ingilizce olduğu için ingilizce konuşuluyor. Türk de olsa yabancı da olsa ingilizce konuşulacak kural budur. Aynı frenkansı sadece türk pilotlar dinlemiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uydurmayin kardesim lami cimi yok pilot hatasi kuleye filan .... Atmayin, pegasusun avukatligini birakin yaw hatali iste allahtan kaza olmadi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000