29 Eylül 2014, Pazartesi 10:00:20

PEGASUS’TAN GÖRÜLMEMİŞ UYGULAMA!

Düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus, bu kez pilot ve hostesleri için eşi görülmemiş bir uygulama başlattı. İşte o uygulamanın ayrıntıları…
  • Thy thy diye vır vır konuşup ilk aldığı rapordan sonra kovulan akabinde de pegasusun kapısında ay beni alırlar mı acaba diye sızlanan nicelerini gördük biz. Uygulamadan memnunuz. Siz bizi bırakında çantanıza sokuşturduğunuz 3 kuruşluk kekleri, su şişeleriyle uçaklardan çıkardığınız alkollü içkileri düşünün.. Sorsan pegasus personeline laf söylerler ama bir çoğunun evinde mutfağın yarısı uçak malzemeleriyle doludur. Uçaktaki buzluğu alan bile var. Daha da söxüm yok.
  • Turkish Airlines...
  • Arkadaşlar uygulama güzel. Biz çogu zaman uçakta yemek yiyemiyoruz zaten. Çay, kahve vs. Güzel tarafı verilen kartı dışarıda bi çok yerde kullanabiliyoruz. KÖTÜ tarafı ise, yolcu uçağa biniyor ve iniyor. Biz o tüpün içinde yaşıyoruz denebilir. Ve acıktıgımızda yiyecegimiz yemek çeşidi bir elin parmakları kadar. Yani sürekli aynı yiyecekler 2 sıcak yemek çeşidi. 3 çeşit sandviç...
  • Yorum yapanlarin kac tanesi ucucu personel merak esiyorum. Daha dogrusu kac tanesi ucaga bindi acaba? Bir ic hat ucusunda zaten ikram dagitip toplamasi ucus süresinin %70ini aliyor. Kalan vakitte de yemek yemek icin uygun ortam fazla olmuyor. Lufthansa personeli ucakta yiyemedigi icin -3 saatlik ucus-yiyecekleri ucaktan ayrilirken yanina aliyor. Yedikleri de cok fazla.birsey degil. Ayrica Lufthansa kaptanlari ayri yemekleri yemezler. Ikisine de ayni yemek verilir sadece ayni anda degil de 20dk arayla yerler. Gelelim Pegasus un uygulamasina, zamaninda united airlines yolcu yemeginden 1 zeytini azaltarak yilda kac.yuz bin dolar kar etti konuyla ilgilenenler bilir.

Pegasus Havayolları, yolculara yönelik ücretli ikram satışını, kendi çalışanları için de başlattı. Pilot ve kabin ekipleri için uçağa ekip yemeği yükleyen Pegasus Havayolları, geçen ay bu uygulamayı sona erdirdi.

Ekipler için uçağa yemek yüklemekten vazgeçen Pegasus Havayolları, ekiplere ticket olarak bilinen yemek fişi dağıtmaya başladı.

Ekipler bu fişleri kullanarak uçağa yüklenen yemeklerden satın alırken Pegasus’un, ekipler için yüzde 30 indirim uyguladığı öğrenildi.

Aylık 300 TL’lik limit yüklenen fişlerle yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayan ekipler uygulamaya tepki gösterirken, “ Bu kadarına da pes” dediler.

Pegasus Havayolları’nın yolcular için sattığı ürünleri ekiplere de satmasına tepkiler gelirken uygulamanın dünyada bir örneği olup olmadığı bilinmiyor ancak Türkiye’de bütün havayollarında ekipler için uçaklara yemek yükleniyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

PEGASUS’TAN GÖRÜLMEMİŞ UYGULAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (131)

Yaw he he ~ 4 yıl önce
Thy thy diye vır vır konuşup ilk aldığı rapordan sonra kovulan akabinde de pegasusun kapısında ay beni alırlar mı acaba diye sızlanan nicelerini gördük biz. Uygulamadan memnunuz. Siz bizi bırakında çantanıza sokuşturduğunuz 3 kuruşluk kekleri, su şişeleriyle uçaklardan çıkardığınız alkollü içkileri düşünün.. Sorsan pegasus personeline laf söylerler ama bir çoğunun evinde mutfağın yarısı uçak malzemeleriyle doludur. Uçaktaki buzluğu alan bile var. Daha da söxüm yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sunlight ~ 1 yıl önce
Helal olsun sana be
Turkish Airlines ~ 4 yıl önce
Turkish Airlines...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
steward ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar uygulama güzel. Biz çogu zaman uçakta yemek yiyemiyoruz zaten. Çay, kahve vs. Güzel tarafı verilen kartı dışarıda bi çok yerde kullanabiliyoruz. KÖTÜ tarafı ise, yolcu uçağa biniyor ve iniyor. Biz o tüpün içinde yaşıyoruz denebilir. Ve acıktıgımızda yiyecegimiz yemek çeşidi bir elin parmakları kadar. Yani sürekli aynı yiyecekler 2 sıcak yemek çeşidi. 3 çeşit sandviç...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabinm ~ 4 yıl önce
Yorum yapanlarin kac tanesi ucucu personel merak esiyorum. Daha dogrusu kac tanesi ucaga bindi acaba? Bir ic hat ucusunda zaten ikram dagitip toplamasi ucus süresinin %70ini aliyor. Kalan vakitte de yemek yemek icin uygun ortam fazla olmuyor. Lufthansa personeli ucakta yiyemedigi icin -3 saatlik ucus-yiyecekleri ucaktan ayrilirken yanina aliyor. Yedikleri de cok fazla.birsey degil. Ayrica Lufthansa kaptanlari ayri yemekleri yemezler. Ikisine de ayni yemek verilir sadece ayni anda degil de 20dk arayla yerler. Gelelim Pegasus un uygulamasina, zamaninda united airlines yolcu yemeginden 1 zeytini azaltarak yilda kac.yuz bin dolar kar etti konuyla ilgilenenler bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000