23 Ağustos 2016, Salı 10:25:05

Pegasus'tan engelli yolcuya büyük ayıp

Ercan Havalimanı'ndan Pegasus uçağı ile Adana'ya gelecek olan İlter Emine Yüksel ve zihinsel engelli oğlu Tahir Yüksel'e Pegasus ekibi tarafından zorluk çıkarıldığı uçaktan atılmak istendiği iddia edildi.
  • istediği koltuk acil çıkış koltuğu o koltuklara engelli yolcu oturtulmaz satın alsa dahi baska koltuk verilir ve para iadesi yapılır ne yazik ki..
  • bu tarz şirketler yolculara bilet satarken low cost carrier ne anlama geldiğini anlatmalılar. şöyle düşünün bazı oteller herşey dahildir. 150 kg luk bir kişinin yediği yemeği de sen ödüyorsundur. bir de oda kahvaltı konsepti vardır. çok daha ucuz olur. ben istediğimi istediğim zaman istediğim şekilde tüketebileyim dersin. paramın hesabını kendim yapayım diyebilirsin. işte durum bundan ibaret. eğer ki ikram hizmetleri ve koltuk seçimi çok önemliyse ona göre bir havayolu ile uçacaksın. yada ücreti karşılığında satın alacaksın yani oda kahvaltı bir otelde konaklamayı tercih edip akşam yemeğine de para aldılar diyerek sövüp saymayacaksınız.
  • allah yardımcısı olsun hepsinin.kişinin sağlık durumu ortada, anne bu durumu trajediye dönüştüreceği kadar önceden 1A-1B koltuklarını satın alıp. çocuğuna göz kulak olmalıydı. yaşanan hadise üzücü bunda hem fikiriz ancak etrafındaki insanlardan düşünceli olmasını ve iyi niyet göstermelerini isterken önce kendi çocuğunu kendi düşünecekti.
  • Arkadaşlar Pegasus konu ile ilgili açıklama yapmış ve Özürdilerim zaten.Bu durumda söylenecek bişey kalmamış.Evet engelli bir insan var ortada fakat 1 numaralı koltuğu daha öncesinde satın alan bir başka yolcu var.Yerini vermek istemeyebilir.Anne keşke daha öncesinde 1 nolu koltuğa bilet satın alsaydı...Ayrıca her uçak tipinde 1 nolu koltuğa engelli birey oturtulamaz.Malum acil çıkış kapıları var.Engelli biri olası bir kaza durumunda kesinlikle sorumluluk alamaz.O uçaktaki diğer insanlarında güvenliği düşünülmeli.Kaptan pilot prosedür gereği polis çağırmak zorunda. Yani gerçekten ülkede onca şehit varken bu olay bu denli büyütülmemeli idi....

Ercan Havalimanı'ndan Pegasus uçağı ile Adana'ya gelecek olan İlter Emine Yüksel ve zihinsel engelli oğlu Tahir Yüksel'e Pegasus ekibi tarafından zorluk çıkarıldığı uçaktan atılmak istendiği iddia edildi.

İddiaya göre 8 Ağustos'ta Ercan'dan Adana'ya gelecek olan PC 238 sefer sayılı uçuşa bilet alan anne Yüksel ve engelli oğlu Tahir Yüksel işlemlerini yaptırmak üzere Ercan Havalimanı'na geldi.

Burada zihinsel engelli oğlunun uçak seyahatlerinde hep en önde oturma isteği ve böyle bir takıntısı olması sebebiyle 1 numaralı koltuğu talep eden Anne Emine Yüksel çalışanlarından anlayış bekledi. Ancak Anne Emine Yüksel'in bu isteği kabul görmedi oğluna 2 numaralı koltuk verildi.

Ancak uçağa geçer geçmez oğlunun 1 numaralı koltuğa oturduğunu belirten Anne Yüksel, kabin ekibi tarafından oğlunun koltuktan kaldırıldığını ve bu nedenle de oğlunun krize girdiğini, pilotun da uçağa polis çağırdığını iddia etti. Pilotla görüşmek isteyen ancak bu talebi de reddedilen anne Yüksel'e diğer yolcular sahip çıktı. 

İşte Anne Emine Yüksel'in sosyal medya üzerinden anlattığı o uçuşta yaşananlar:

 

Pegasus'tan engelli yolcuya büyük ayıp

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (104)

yorumsuz ~ 2 yıl önce
istediği koltuk acil çıkış koltuğu o koltuklara engelli yolcu oturtulmaz satın alsa dahi baska koltuk verilir ve para iadesi yapılır ne yazik ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
low cost carrier ~ 2 yıl önce
bu tarz şirketler yolculara bilet satarken low cost carrier ne anlama geldiğini anlatmalılar. şöyle düşünün bazı oteller herşey dahildir. 150 kg luk bir kişinin yediği yemeği de sen ödüyorsundur. bir de oda kahvaltı konsepti vardır. çok daha ucuz olur. ben istediğimi istediğim zaman istediğim şekilde tüketebileyim dersin. paramın hesabını kendim yapayım diyebilirsin. işte durum bundan ibaret. eğer ki ikram hizmetleri ve koltuk seçimi çok önemliyse ona göre bir havayolu ile uçacaksın. yada ücreti karşılığında satın alacaksın yani oda kahvaltı bir otelde konaklamayı tercih edip akşam yemeğine de para aldılar diyerek sövüp saymayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hy ~ 2 yıl önce
allah yardımcısı olsun hepsinin.kişinin sağlık durumu ortada, anne bu durumu trajediye dönüştüreceği kadar önceden 1A-1B koltuklarını satın alıp. çocuğuna göz kulak olmalıydı. yaşanan hadise üzücü bunda hem fikiriz ancak etrafındaki insanlardan düşünceli olmasını ve iyi niyet göstermelerini isterken önce kendi çocuğunu kendi düşünecekti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saadet ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar Pegasus konu ile ilgili açıklama yapmış ve Özürdilerim zaten.Bu durumda söylenecek bişey kalmamış.Evet engelli bir insan var ortada fakat 1 numaralı koltuğu daha öncesinde satın alan bir başka yolcu var.Yerini vermek istemeyebilir.Anne keşke daha öncesinde 1 nolu koltuğa bilet satın alsaydı...Ayrıca her uçak tipinde 1 nolu koltuğa engelli birey oturtulamaz.Malum acil çıkış kapıları var.Engelli biri olası bir kaza durumunda kesinlikle sorumluluk alamaz.O uçaktaki diğer insanlarında güvenliği düşünülmeli.Kaptan pilot prosedür gereği polis çağırmak zorunda. Yani gerçekten ülkede onca şehit varken bu olay bu denli büyütülmemeli idi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000