11 Kasım 2015, Çarşamba 09:44:01

Pegasus'tan dev anlaşma

Pegasus Havayolları, CFMI şirketi ile motor destek ve bakımı için 450 milyon dolarlık anlaşma imzaladı
  • Demek ki tr de sömürecek insan gücü ve şirket bulamadıysa demek...
  • Madem paranız türkiyede kalsın diyorsunuz..neden sun Express luftanhansa ortaklığında bahsetmiyorsunuz..adamlar cayır cayır bizim ichatlarda ucuyo...
  • tokat uçuşları ne zaman başlıyor
  • Hatırlayın kapütülasyonları buda onun gibi uçak alıcam motor bakımını sana vericem sarmal bu böyle gelmiş böyle gider milliyetçilik ayaklar altında oysaki tec ile pekiala anlaşılırdı 450milyon dolar az para değil işte amerikan mandası böyle olunuyor herşey dışa bağımlıyken bari parça sipariş edelim biz yapalım yok olmaz illa amerika yapsın böyle gitmezz.

Türkiye’nin lider ucuz maliyetli havayolu Pegasus Hava Yolları, Dubai Air Show'da motor üreticisi CFM International ile 90 rutin bakım ziyaretini kapsayan 8 yıllık bir motor bakımı ve yedek parça tedariği anlaşması imzaladı. Sözleşme Pegasus’un filosunda yer alan 56 adet Boeing 737-800 uçağının motorlarının 8 yıllık bakım anlaşmasının yanı sıra CFM’den 4 tane yedek motor satın alımını da kapsıyor. Yaklaşık değeri 500 milyon dolar olan anlaşma, Dubai Air Show’daki CFM International standında, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat ve CFM International’ın CEO’su Paul Ebanga tarafından imzalandı.

Pegasus, charter bir uçak firması olarak kurulduğu 1990 yılından beri CFM ile birlikte çalışıyor. CFM56 motorları ile güçlendirilen 56 adet boeing 737 ve 9 adet Airbus uçaklık filosu ile Pegasus, Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da toplam 103 noktaya tarifeli seferler düzenliyor.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, anlaşma ile ilgili olarak “25 yıllık tecrübemizle, CFM’in müşterilerilerine yüksek kalite ile hizmet verdiğini biliyoruz. İmzaladığımız bu anlaşma ile CFM56 motorlarımızı, bakımları sonrasında da üreticinin sağladığı yüksek standartlarla kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

CFM International’ın CEO’su Paul Ebanga ise “Pegasus ile ilişkimizde yeni bir döneme başlıyoruz. Pegasus’un devam eden büyümesini ve karlılığını CFM’in orijinal bakımıyla destekleyebileceğimiz için mutluyuz” şeklinde konuştu.





Pegasus'tan dev anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Demek ki tr de sömürecek insan gücü ve şirket bulamadıysa demek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
para ~ 3 yıl önce
Madem paranız türkiyede kalsın diyorsunuz..neden sun Express luftanhansa ortaklığında bahsetmiyorsunuz..adamlar cayır cayır bizim ichatlarda ucuyo...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokat ~ 3 yıl önce
tokat uçuşları ne zaman başlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlaşma böyle ~ 3 yıl önce
Hatırlayın kapütülasyonları buda onun gibi uçak alıcam motor bakımını sana vericem sarmal bu böyle gelmiş böyle gider milliyetçilik ayaklar altında oysaki tec ile pekiala anlaşılırdı 450milyon dolar az para değil işte amerikan mandası böyle olunuyor herşey dışa bağımlıyken bari parça sipariş edelim biz yapalım yok olmaz illa amerika yapsın böyle gitmezz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000