20 Temmuz 2016, Çarşamba 17:32:21

Pegasus'tan "Demokrasi" kararı

Pegasus Havayollarıi 15 Temmuz'da askeri cunta tarafından yapılan kalkışma girişiminin ardından, filosuna kattığı ilk A320neo uçağının ismini "Demokrasi" olarak değiştirdi.
  • https://youtu.be/21Slsj6NvWY Bknz izleyiniz. Artık devlet bu fırma sahibinide incelemeli
  • Demokrasi, tüm vatandaşların, devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir. Diye tanımlanıyor. Bir kesimi kayırıp, diğer kesimi de sürekli bu haktan öyle veya böyle mahkum bırakır, senin gibi düşünmüyor diye görmezden gelirsen, böyle bir kaosun zeminini sen hazırlıyorsun demektir. Birinci suçlu işi bu noktaya getirenlerdir. Yapan mı? Yaptıran mı? Hukukta AZMETTİRME diye bir kavram vardır. Açın ve okuyun lütfen. Sonuçları ve riskleri itibarı ile düşünürsek, darbeyi savunacak değiliz elbette. Ancak gücü ve iktidarın çoğunluğunu ele geçirenin, herkese eşit mesafede durma ilkesini sözde bırakmaması gerekir. CB nin tarafsız olması gerekirken ettiği yemine bağlı kalmayıp alenen particiliğini devam ettirmesi de darbeciler kadar kanunsuz değil mi? Malzemenizi aldınız. Aylarca konuşun artık. Yapılan tek şey bu. Ülkeye THY alternatifi geliştirip, böyle bir zamanda geleneğini de bozarak anlamlı bir şey yapan firmayı da hiç sıkılmadan eleştirin.
  • Müdahale kararı çoktan alındı.
  • Tebrik ederim Pegasus

Pegasus Havayolları, 4 yıl önce siparişini verdiği 100 uçaklık Airbus A320neo tipi uçaklarının ilkini dün teslim almıştı.

Almanya'nın Hamburg kentindeki Airbus tesislerinden havalanan TC-NBA kuyruk tescilli uçak, dün akşam saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapmıştı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; ilk A320neo tipi uçağına "Açelya" ismini veren Pegasus Havayolları, yıllardan beri bir gelenek haline "uçağa kız ismi verme" ritüelinde de değişiklik yaptı.

15 Temmuz'da başlayan ve başarısız olan darbe girişimi sonrası Pegasus Havayolları "Açelya" ismiyle İstanbul'a getirdiği uçağına "Demokrasi" ismini verdi.

Uçağın isim değişikliğinin Sabiha Gökçen'deki teknik hangarda gerçekleştirildiği öğrenildi.

Öte yandan Pegasus Havayolları yönetimi bu kararını çalışanlarla paylaştı. Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane imzasıyla gönderilen elektronik postada şu ifadeler yer aldı;

"Ülkemizin geçen Cuma akşamından beri içinden başarı ile geçtiği bu demokrasi sınavına ithaf etmek için uçağımızın adını "Demokrasi" olarak belirledik. Dilerim ki ülkemiz bir daha böyle alçakça sınavlara maruz kalmaz. 

"Demokrasi"miz hepimize hayırlı, uğurlu olsun"


©AirportHaberPegasus'tan "Demokrasi" kararı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Bilirkişi ~ 2 yıl önce
https://youtu.be/21Slsj6NvWY Bknz izleyiniz. Artık devlet bu fırma sahibinide incelemeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amprik ~ 2 yıl önce
Demokrasi, tüm vatandaşların, devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir. Diye tanımlanıyor. Bir kesimi kayırıp, diğer kesimi de sürekli bu haktan öyle veya böyle mahkum bırakır, senin gibi düşünmüyor diye görmezden gelirsen, böyle bir kaosun zeminini sen hazırlıyorsun demektir. Birinci suçlu işi bu noktaya getirenlerdir. Yapan mı? Yaptıran mı? Hukukta AZMETTİRME diye bir kavram vardır. Açın ve okuyun lütfen. Sonuçları ve riskleri itibarı ile düşünürsek, darbeyi savunacak değiliz elbette. Ancak gücü ve iktidarın çoğunluğunu ele geçirenin, herkese eşit mesafede durma ilkesini sözde bırakmaması gerekir. CB nin tarafsız olması gerekirken ettiği yemine bağlı kalmayıp alenen particiliğini devam ettirmesi de darbeciler kadar kanunsuz değil mi? Malzemenizi aldınız. Aylarca konuşun artık. Yapılan tek şey bu. Ülkeye THY alternatifi geliştirip, böyle bir zamanda geleneğini de bozarak anlamlı bir şey yapan firmayı da hiç sıkılmadan eleştirin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nafile ~ 2 yıl önce
Müdahale kararı çoktan alındı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs ~ 2 yıl önce
Tebrik ederim Pegasus

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000