01 Şubat 2017, Çarşamba 15:29:13

Pegasus'tan Batman açıklaması

Pegasus Havayolları, İstanbul-Batman seferini yapacak uçağının Gaziantep'e zorunlu iniş yapmasının ardından yaşananlarla ilgili bir açıklama yayınladı.
  • Arkadaşlar pegasus çalışanlarına sosyal medyada lehine ve aleyhine paylaşım yorum yapmasını yasaklıyor ve bunu bahane ederek tazminatsız kovmayı planlıyor gelin hep beraber dur diyelim.
  • tartışmaya açık bir konu değil bence, pegasus havayolları özel havayollarıdır ve bilet alırken sana 3 paket sunar, sadece bilet alırsan suya para ister tabikide stratejıleri bu şekilde diğer havayolları gibi biletleme esnasında ikram ücretini almıyor hiç bir havayolu bedavaya ikram vermez, ağustos 2016 yılında bodrum istanbul atlasglobal ile gelmiştim ücretsiz açık büfe sınırsız ikram demişti 1 tane fazla kek istediğimde bana sınırlı sayıda uçağa ekleniyor kusura bakmayın artarsa veririm dedi, önce havayolunun kurallarını ve hakkını okuyun yorum yaparken pegasus pegasus dediğiniz türkiyenin 2.büyük hava taşıyıcısı beğenmezseniz 35 saatte otobüsle gidin
  • Bu ve bunun gibi şirketler hep kanunların arkasına sığınığ her türlü dolandırıcılığı yaparlar. Gidin bakalım bi emirates, katar, singapur, aynı olay başınıza gelsin, bi bakın bakalım insana verdikleri değere, he şu da var, bu şirket düşük maliyetli bi şirket, birtakım şeyleri önceden göze almak lazım, ama bu biraz kepazelik olmuş...
  • Tansiyon hastası olanlara sesleniyorum Prgasusla Uçmayın!!!

Pegasus Havayolları, İstanbul-Batman seferini yapacak uçağının Gaziantep'e zorunlu iniş yapmasının ardından yaşananlarla ilgili bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada:

Pegasus Hava Yolları’nın 31 Ocak 2017 Pazartesi gecesi icra ettiği İstanbul Sabiha Gökçen - Batman seferi, gerek Batman’da gerekse de uçuş öncesinde tespit edilen alternatif meydanlarda olumsuz hava koşullarının oluşması üzerine Gaziantep meydanına divert etmiştir.

Uçağımızın Gaziantep’e inmesini takiben meteoroloji birimlerinden hava koşullarında bir iyileşme beklenmediğini raporu alınmış, hava şartlarının da giderek sertleşmesi üzerine karayolu ulaşımının misafirlerimiz adına yüksek risk arz edeceği değerlendirilmiştir.

Bu değerlendirme sonrasında uçağımızdaki misafirlerimize çeşitli alternatifler sunulmuş; isteyen yolcularımıza Gaziantep’te inebilecekleri ifade edilmiştir. Bu seçeneği tercih etmeyen misafirlerimize ise aynı uçakla İstanbul’a geri dönüp, otelde konaklama ve ertesi günkü ilk seferle Batman’a ulaşım imkânı sunulmuştur.

Pegasus Hava Yolları olarak tamamen kontrolümüz dışında da olsa meteorolojik şartlar nedeniyle mağdur olan misafirlerimize elimizde gelen her türlü desteği sağlamak önemli bir önceliğimizdir. Ancak maalesef bazı misafirlerimiz kabin içinde ve apronda kargaşa çıkardığı için olay polis müdahalesiyle sonuçlanmıştır.

Bu istenmeyen olaylar sonrasında, bazı misafirlerimizin de yerel kanun güçleri tarafından gözaltına alınmasını takiben, tercih eden 32 misafirimiz Gaziantep’te inmiştir. Uçağımız geri kalan misafirleriyle bir miktar gecikme yaşayarak İstanbul’a geri dönmüştür. Dönüş uçuşumuz sırasında tüm misafirlerimize ikramda bulunulmuştur.

Pegasus Hava Yolları olarak tüm misafirlerimize bu gibi istenmeyen durumlarda, regülasyonların tanımladığı sınırların çok üzerinde hizmet vermeye özellikle önem veriyoruz. Misafirlerimizin yanında olarak onlara birden fazla seçenek sunmaya gayret ediyoruz. Yaşanan bu üzücü olayda da misafirlerimize otel ve yemek hizmetlerinin verilmediği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Pegasus'tan Batman açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

AHMET ÇALIŞ ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar pegasus çalışanlarına sosyal medyada lehine ve aleyhine paylaşım yorum yapmasını yasaklıyor ve bunu bahane ederek tazminatsız kovmayı planlıyor gelin hep beraber dur diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Çalışın Mağduru ~ 2 yıl önce
Sn Çalış seneler önce size geldik bizi ortada bırakmıştınız. Yine aynı tuzak. İlk etapta üye yapabilmek için çok güzel karşılıyorsunuz Şirketi kötüleyip iyice düşman ediyorsunuz, bizler sizlerin gazına gelip işten oluyoruz, sizlerde bizlerden kazandıklarınızla mersedeslere biniyorsunuz. Artık yemez Sn Çalış
AHMET ÇALIŞ ~ 2 yıl önce
Ben sendika yöneiticisi deilim bende sen gibi sendikaya şirketten magduriyetimi ve yapılan haksızlıkların önüne gecebilmek için üye oldum hiçbir şekilde ne sendika yöneiticisiyim ne baska birimin yöneiticisiyim emin ol sadece hakkını arayan sen gibi üyeyim bende magdur durumdayım o kadar arkadasımızı cıkarttılar ve üstüne yapılanlar tuzu biberi senin dedigin gibi sendikada tırt çıkarsa bende hakkımı aramaya başka yoldan devam edecem ben mercedese hiçbir zamn binmedim 95 model babadan kalma yadigarım var sandıgın kişi deilim senden de farkım yok,hakta elbet bir gün yerini bulacaktır emin ol
xyz ~ 2 yıl önce
tartışmaya açık bir konu değil bence, pegasus havayolları özel havayollarıdır ve bilet alırken sana 3 paket sunar, sadece bilet alırsan suya para ister tabikide stratejıleri bu şekilde diğer havayolları gibi biletleme esnasında ikram ücretini almıyor hiç bir havayolu bedavaya ikram vermez, ağustos 2016 yılında bodrum istanbul atlasglobal ile gelmiştim ücretsiz açık büfe sınırsız ikram demişti 1 tane fazla kek istediğimde bana sınırlı sayıda uçağa ekleniyor kusura bakmayın artarsa veririm dedi, önce havayolunun kurallarını ve hakkını okuyun yorum yaparken pegasus pegasus dediğiniz türkiyenin 2.büyük hava taşıyıcısı beğenmezseniz 35 saatte otobüsle gidin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ordan ~ 2 yıl önce
Bu ve bunun gibi şirketler hep kanunların arkasına sığınığ her türlü dolandırıcılığı yaparlar. Gidin bakalım bi emirates, katar, singapur, aynı olay başınıza gelsin, bi bakın bakalım insana verdikleri değere, he şu da var, bu şirket düşük maliyetli bi şirket, birtakım şeyleri önceden göze almak lazım, ama bu biraz kepazelik olmuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Profil ~ 2 yıl önce
Bi gidin bakın bakalım emirates katar .. yolcusuna ,nasıl kibar nasıl insan... bir de bizim türk yolcusuna bakın. Adamlar uçağa binerken dışarda merdivenin önünde sıra yapıolar bizim kiler inerken binerken metrobüs sanki,uçak durmadan kalkıp bavulunu alan ön kapıya giden..
Yer hizmetleri ~ 2 yıl önce
Tansiyon hastası olanlara sesleniyorum Prgasusla Uçmayın!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERÇEK ~ 2 yıl önce
Necdet Gürsoy Royal Hordanian dan geçen hafta kovuldu. Geçen ay şirkette denetim yapıldı. Aşırı miktarda teşrifat ve reklam gideri yapılmış. Ama ortada birşey yok. Necdet bu kafayla Borada çalışırsa. Vay ki vay.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000