27 Şubat 2017, Pazartesi 18:45:44

Pegasus'tan 'Akmis Seyahat' açıklaması

Bugün yazılı basında yer alan Pegasus'a ait olduğu iddia edilen Akmis firmasının izinsiz yolcu taşıdığı belirtilmişti. Konu ile ilgili Pegasus kanadından açıklama yapıldı.
  • 7-8 senedir havaalanında resmî olarak hizmet veren akmis seyahattir.belgesi izni hiçbirşeyi olmayan hergün başka bir isimle karşımıza çıkan İstanbul konfor denilen firma en sonunda işini doğru yapan siyasi baskılara boyun eğmeyen kamu çalışanları tarafından yaka paça havaalanından kovulmuştur.halen insanları biz akmisiz diyerek zorla kendi arabalarına bindiriyorlar. Lütfen duyarlı olalım bildiğiniz yol en iyi yoldur. Saygılar.
  • Çamur at, yapışmasada izi kalır. Hangi akla hizmetle haksız rekabet edildiğini iddia ederler? Hakikaten pes yani. Çamurlukta sınır tanımayanlar diyelim biz onlara. %51' i özelleştirilmiş olmasına rağmen, THY' yi hala Milli Havayolu zanneden ve yukarıdakilerin tepkisinden korkan Devlet kurumu çalışanları, her türlü kayırmacılığı yapmakta sınır ve perva tanımasınlar, haksız rekabetin en daniska piyonları olsun, bu haksız rekabet sayılmasın, Pegasus bir ticari anlaşma ile kendi yolcularını taşısın, buna THY haksız rekabet desin. PGS, Rötar yapan uçağının yolcularını 5 yıldızlı otelde konaklatacağım derse bunu da haksız rekabet sayar bunlar. Kedi gibiler, hem mart ayı tepkisi veriyor, hem de bağırıyorlar. Alın arkanıza arpacılarınızı, bu ülke halkına hizmet edenlerle, iktidara hizmet edenler ayan meyan ortada.
  • Bakın emir günaydın adında birisi Sabiha gökçen havaalanındaki kanunları hiçe sayarak yıllardır burada eşkiyalık yapıyordu onun uygunsuz çalışmaları sonlandırınca herkesi karalamaktadır haberler gerçeği yansıtmamaktadır
  • İçinde AK hecesi kelimesi olan her şeyden kaçmak en garantisidir. Yoksa dolandırılırsın.

Bugün yazılı basında yer alan Pegasus'a ait olduğu iddia edilen Akmis firmasının izinsiz yolcu taşıdığı belirtilmişti. Konu ile ilgili Pegasus kanadından açıklama yapıldı.

Pegasus'tan yapılan açıklamada Akmis Seyahat'in ne Pegasus ne de Esas Holding ile bir bağı olmadığı, yalnızca Pegasus yolcularının taşınması için işbirliği yapıldığı belirtildi.

İşte Pegasus'un açıklaması;

Bugün sitenizde alıntı olarak yer alan ve Pegasus’un Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uyguladığı servis hizmetinin diğer hava yolları şirketlerini zarara uğrattığı yönündeki haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Akmis Seyahat, ne Pegasus’un ne de ana hissedarımız Esas Holding’in bir iştiraki ve/veya doğrudan kendisine ait bir işletme değildir. Halka açık bir kurum olan Pegasus’un tüm yatırım ve iştirakleri web sitesinde açık şekilde belirtilmektedir. Bahsi geçen servis hizmeti Pegasus Hava Yolları ile Akmis Seyahat arasında imzalanmış bir işbirliği protokolü çerçevesinde verilmektedir.

İlgili işbirliği kapsamında yalnızca Pegasus’un misafirleri taşınmaktadır. Diğer havayolu şirketleri ve yolcularıyla ticari bir bağlantısı bulunmayan servis hizmeti, Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmelikleri ile Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü genelgeleri çerçevesinde verilmekte ve yine ilgili kurumlar tarafından rutin olarak denetlenmektedir. Son 2 yıldır değiştirilmeden uygulanan fiyatlar da yine bu kurumların resmi onaylarına müteakip belirlenmiştir.

Bu minvalde, sadece ve sadece Pegasus’la uçan misafirlerimize kolaylık sağlamak amacıyla verilen hizmetin, diğer havayollarını zarara uğratması söz konusu olamaz.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bu düzeltmenin yapılmasını rica ederiz.
Pegasus Hava Yolları

Pegasus'tan 'Akmis Seyahat' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Adalet yerini buldu ~ 1 yıl önce
7-8 senedir havaalanında resmî olarak hizmet veren akmis seyahattir.belgesi izni hiçbirşeyi olmayan hergün başka bir isimle karşımıza çıkan İstanbul konfor denilen firma en sonunda işini doğru yapan siyasi baskılara boyun eğmeyen kamu çalışanları tarafından yaka paça havaalanından kovulmuştur.halen insanları biz akmisiz diyerek zorla kendi arabalarına bindiriyorlar. Lütfen duyarlı olalım bildiğiniz yol en iyi yoldur. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çamur ~ 1 yıl önce
Çamur at, yapışmasada izi kalır. Hangi akla hizmetle haksız rekabet edildiğini iddia ederler? Hakikaten pes yani. Çamurlukta sınır tanımayanlar diyelim biz onlara. %51' i özelleştirilmiş olmasına rağmen, THY' yi hala Milli Havayolu zanneden ve yukarıdakilerin tepkisinden korkan Devlet kurumu çalışanları, her türlü kayırmacılığı yapmakta sınır ve perva tanımasınlar, haksız rekabetin en daniska piyonları olsun, bu haksız rekabet sayılmasın, Pegasus bir ticari anlaşma ile kendi yolcularını taşısın, buna THY haksız rekabet desin. PGS, Rötar yapan uçağının yolcularını 5 yıldızlı otelde konaklatacağım derse bunu da haksız rekabet sayar bunlar. Kedi gibiler, hem mart ayı tepkisi veriyor, hem de bağırıyorlar. Alın arkanıza arpacılarınızı, bu ülke halkına hizmet edenlerle, iktidara hizmet edenler ayan meyan ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw çalışanı ~ 1 yıl önce
Bakın emir günaydın adında birisi Sabiha gökçen havaalanındaki kanunları hiçe sayarak yıllardır burada eşkiyalık yapıyordu onun uygunsuz çalışmaları sonlandırınca herkesi karalamaktadır haberler gerçeği yansıtmamaktadır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAÇ KAÇ ~ 1 yıl önce
İçinde AK hecesi kelimesi olan her şeyden kaçmak en garantisidir. Yoksa dolandırılırsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000