25 Mart 2015, Çarşamba 08:55:57

PEGASUS'TAN 22 MİLYON EURO PRİM

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı; Pegasus olarak son 10 yılda 22 milyon Euro prim dağıttıklarını açıkladı.
  • Tüm bu olan bitenlere ve çarpık düzene rağmen, Ali SABANCI hiiiç bir şeye karışmıyormuş. "Beni ilgilendirmez, ben parama bakarım zarar/sorun getirmeyin de ne yaparsanız yapın" modunda. Balık baştan kokarmış, Ali SABANCI da işin başı. Allah gözünü doyursun, kefenin cebi yok...Primi "nasıl dağıtırsanız dağıtın" dersen yönetim ve ofis tarafından paylaşılıverir. Milleti standart göster puanları düşük ver, primlerinden(haklarından) kıs, kendi cebini şişir. Hak mı bu?? Çoluk çocuğunuzun boğazından nasıl geçiriyorsunuz bu haksız kazançları? Bakalım bu kadar bedduadan sonra ileride neler gelecek başınız...
  • Bu 22 MİLYON primi kim aldı?? Biz göremedik dee!..
  • Ne primi Allah aşkına! Verdiği uyduruktan para, onu da orada burada söyleyip duruyorlar. Yönetim kar payını yüksek alabilmek için herkesi standart gösterdi. Hepsi yalan.
  • Onu bunu bilmem ama uzun yıllar orda çalıştıktan sonra,hak ettiğimiz ücretleri seneler sonra alabildik.Geçen sene sadece 120-150 TL arası kar payı aldık.Neden genel müdürlük bünyesinde çalışanlar primlerin çoğunu cebe indirirken,güzel bir şekilde insan gibi çalışırken,istasyonda çalışanlara bu zulüm niye? verdiğiniz 120 TL kar payını teknik ekip toplanıp genel müdürlüğe 'sadakamızdır' diye geri iade ettiğinde ne düşünmüştünüz? İnsanlar geçinemiyorlar doğru düzgün ve üstüne zorlayıcı çalışma şartları mevcut.Eski kaliteli personeller bir bir çıkıyor işten haksızlıklardan ötürü.Yerine gelen personel ise bilgisiz ve eğitimsiz.Yabancı dil bilgisi olmayan,tecrübesi,sorumluluk duygusu olmayan insanları doldurdunuz departmanlara.Coğrafya bilgisi olmayan,daha ülkeleri bilmeyen çalışanları ilgili bölümlere doldurdunuz,eski kaliteli personeli küstürdünüz,istifaya zorladınız. Şimdi ise pegasus kalitesi cidden yerlerde.Siz daha kar payını 150 TL dağıtın,sonra haberlerde böyle şov yapın. Tebrikler

Pegasus Hava Taşımacılığı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, iş aleminde en büyük kaldıracın insan olduğunu belirterek, insanın banka kredisi, leasing gibi şeylerden daha önemli olduğunu, Pegasus olarak son 10 yılda 22 milyon Euro prim dağıttıklarını açıkladı. Sabancı, "Başarıyı maddi manevi paylaşıyoruz" dedi.

Antalya Genç İşadamları Derneği’nin (ANTGİAD) olağan genişletilmiş üye toplantısının konuğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu ve Pegasus Hava Taşımacılığı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı oldu. Akra Barut Hotel’deki toplantıda Ali Sabancı, iş hayatındaki deneyimlerini genç işadamlarıyla paylaştı.

Türkiye ekonomisinin çok önemli bir kısmının aile şirketlerinin omuzlarında olduğuna işaret eden Ali Sabancı, Türkiye’de orta kesimin öyle veya böyle geliştiğini, tüketimin hızlandığını ve yaşam kalitesinin arttığını söyledi.

Yapılacak işlerin insanların yaşam kalitesini artırması gerektiğine işaret eden Ali Sabancı, "Bunu yaparken devam ettirmek için sürekli kar etmek gerekir" dedi. Düşünen ve işlemci olan insanlarla çalışmanın daha iyi olacağını vurgulayan Sabancı, "Bana göre iş aleminde en büyük kaldıraç insan. Banka kredisi, leasing. Bunlardan daha önemli insandır ve kendini mal sahibi gibi hissediyorsa, onu mal sahibi gibi hissettirebiliyorsanız, evde maça bakarken, yemek yerken bile biraz daha sizi düşünür" dedi.

ÇALIŞANIN YÜZDE 82’SİNE PRİM

Başarı için paylaşmak, paylaşmayı bilmek gerektiğini belirten Ali Sabancı, "Eski düzen patronluk bitti. Eğer iyi insanlarla çalışıyorsan maddi ve manevi paylaşıyorsun. Eğer bunu hangi düzeyde başarıyorsan da o kadar başarı getiriyorsun. Bu insanlarla ne paylaşıyorsunuz? Bilgiyi paylaşmadığınız kişiden sorumluluk bekleyemezsiniz. Bilgiyi alan kişi ise sorumluluk almaktan kaçamaz. Başarıyı maddi ve manevi paylaşıyoruz. Aile fertlerinin yüzde 75’i prim almış durumda. Bu yüzde 75 Pegasus’ta. Holding de ise yüzde 82’si hedeflerine eriştiklerinde kârdan pay alıyor. Pegasus’un son 10 senede dağıttığı prim 22 milyon Euro. Böyle olduğunda insanlar ciro artırmak ve karı artırmak için ellerinden geleni yapıyor. 153 milyon dolar her sene yapılan tasarrufun kümülasyonu" dedi.

MELEK YATIRIMCI

Havayolu şirketi kurmanın ve Sabiha Gökçen Havalimanı tercihlerinin aslında babasının vizyonu olduğunu da anlatan Ali Sabancı, genç işadamlarının sorularını da yanıtladı. Türkiye’de gençlerin yüzde 20’sinin işsiz olduğuna da değinen Sabancı, "Yani her öğrenciden biri işsiz kalacak. Girişimciliğin gençlerde önemli bir alternatif olduğunu düşünerek melek yatırımcıyım. 4 tane melek yatırımım var. İşe değil kişiye yatırım yapıyorsunuz. Onun için bankalar girişimciler için bir teminat kaynağı değil. İkisinden çıktım son 10 senede. Koç Üniversitesi’nin kuluçka merkezinde danışma kurulu üyesiyim. Gençlerin bir kapıya ihtiyacı var. İnsana yatırım yapmak lazım" dedi.

HAVALİMANI BİR ARAÇ

Havalimanı işine girmesi yönünde yöneltilen bir soruya 'hayır’ yanıtı veren Ali Sabancı, Türkiye’de havalimanlarının en yüksek fiyatı verenlere verilirken, batıda misafiri en düşük kar edeceklere yaptırıldığını kaydetti. Çünkü havalimanlarının birer araç olduğunu söyleyen Sabancı, "Böyle olduğunda Antalya’ya daha fazla misafir gelir. Uzun vadede bu işlerin çok parlak olmadığını düşünüyorum" dedi.

YENİ ÜYELERE BELGELERİNİ VERDİ

Ali Sabancı, ANTGİAD’ın yeni üyelerinin, üyelik belgelerini de tek tek takdim etti. Toplantı sonunda yapılan üyelik belge dağıtımının ardından ANTGİAD Başkanı Okan Keşçi, Ali Sabancı’ya fahri üyelik belgesini takdim etti. Toplantı öncesi ve sonrasında ANTGİAD üyesi işadamları, Sabancı’yla bol bol fotoğrafı çektirdi. (Hürriyet)

PEGASUS'TAN 22 MİLYON EURO PRİM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Osman ~ 3 yıl önce
Tüm bu olan bitenlere ve çarpık düzene rağmen, Ali SABANCI hiiiç bir şeye karışmıyormuş. "Beni ilgilendirmez, ben parama bakarım zarar/sorun getirmeyin de ne yaparsanız yapın" modunda. Balık baştan kokarmış, Ali SABANCI da işin başı. Allah gözünü doyursun, kefenin cebi yok...Primi "nasıl dağıtırsanız dağıtın" dersen yönetim ve ofis tarafından paylaşılıverir. Milleti standart göster puanları düşük ver, primlerinden(haklarından) kıs, kendi cebini şişir. Hak mı bu?? Çoluk çocuğunuzun boğazından nasıl geçiriyorsunuz bu haksız kazançları? Bakalım bu kadar bedduadan sonra ileride neler gelecek başınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman ~ 3 yıl önce
Bu 22 MİLYON primi kim aldı?? Biz göremedik dee!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay ~ 3 yıl önce
Ne primi Allah aşkına! Verdiği uyduruktan para, onu da orada burada söyleyip duruyorlar. Yönetim kar payını yüksek alabilmek için herkesi standart gösterdi. Hepsi yalan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski çalışan ~ 3 yıl önce
Onu bunu bilmem ama uzun yıllar orda çalıştıktan sonra,hak ettiğimiz ücretleri seneler sonra alabildik.Geçen sene sadece 120-150 TL arası kar payı aldık.Neden genel müdürlük bünyesinde çalışanlar primlerin çoğunu cebe indirirken,güzel bir şekilde insan gibi çalışırken,istasyonda çalışanlara bu zulüm niye? verdiğiniz 120 TL kar payını teknik ekip toplanıp genel müdürlüğe 'sadakamızdır' diye geri iade ettiğinde ne düşünmüştünüz? İnsanlar geçinemiyorlar doğru düzgün ve üstüne zorlayıcı çalışma şartları mevcut.Eski kaliteli personeller bir bir çıkıyor işten haksızlıklardan ötürü.Yerine gelen personel ise bilgisiz ve eğitimsiz.Yabancı dil bilgisi olmayan,tecrübesi,sorumluluk duygusu olmayan insanları doldurdunuz departmanlara.Coğrafya bilgisi olmayan,daha ülkeleri bilmeyen çalışanları ilgili bölümlere doldurdunuz,eski kaliteli personeli küstürdünüz,istifaya zorladınız. Şimdi ise pegasus kalitesi cidden yerlerde.Siz daha kar payını 150 TL dağıtın,sonra haberlerde böyle şov yapın. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000